Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szerokie możliwości HARTING Han-Modular Domino

(Sponsored) magic9 30 Nov 2022 08:50 915 0
SterControl
 • Szerokie możliwości HARTING Han-Modular Domino


  Obecnie w przemyśle, zwłaszcza w obszarach podlegających automatyzacji, coraz częściej spotykamy się z potrzebą dostarczania do maszyn nie tylko zasilania, sygnałów sterujących, ale również linii komunikacyjnych. Nie zmienia to jednak podstawowego wymagania względem złączy przemysłowych: tego, aby zapewniały wysoką szczelność połączenia, a także jego trwałość mechaniczną, przy zachowaniu możliwie małych rozmiarów. Zazwyczaj do tego celu stosuje się złącza modułowe, pozwalające na budowę gniazd i wtyków ściśle dopasowanych do potrzeb danej aplikacji. I również na tym polu dochodzi do stałej ewolucji rozwiązań – czego doskonałym przykładem są nowe rozwiązania marki HARTING: moduły serii Han-Modular® Domino.

  Seria Han-Modular® Domino
  Serię produktów Han-Modular® Domino opracowano z myślą o nowych wyzwaniach, które rozwój przemysłu stawia przed producentami złączy modułowych. Celem serii Domino jest zapewnienie różnych rodzajów połączeń dostosowywanych do potrzeb automatyki i urządzeń przemysłowych przy zachowaniu kompaktowych wymiarów wtyków i gniazd. Nazwa tej serii pochodzi od kształtu „kostek” – łącząc je w pary tworzy się moduły, które wizualnie przywodzą na myśl kostkę domina. Oznacza to, że każdy slot w korpusie Han-Modular można wypełnić dwoma modułami typu Domino, dowolnie zestawiając ich funkcje i umiejscowienie (orientacja pozostaje niezmienna, co ułatwia parowanie złączy).

  Szerokie możliwości HARTING Han-Modular DominoSzerokie możliwości HARTING Han-Modular Domino
  Han-Modular® Domino pozwalają zredukować rozmiary złącza.


  Pozwala to użyć jednego, jeszcze bardziej kompaktowego korpusu typu Han-Modular® do dostarczenia urządzeniu docelowemu zarówno zasilania, jak i sygnałów sterujących, linii komunikacyjnych, a nawet przewodów pneumatycznych. Kostki i zaślepki Domino pozostają w pełni kompatybilne z dotychczasowymi akcesoriami stosowanymi w serii Modular, dzięki czemu wpisują się w światowe, standardy przemysłowe obecne na rynku od wielu lat.

  Poniżej przedstawiono przegląd elementów Domino z wyszczególnieniem ich specyfiki i przeznaczenia. Dzięki różnorodności i wysokim parametrom pracy mogą pełnić większość podstawowych funkcji wymaganych od złączy.

  Moduły Han D
  Moduły Han D to uniwersalne element wyposażone w 6 lub 16 styków. Mogą służyć zarówno do przekazywania sygnałów sterujących, pełnić funkcje komunikacyjne, jak i zasilać podłączone urządzenia (obsługują typowe napięcia do 250V i prądy do 10A). Współpracują z żyłami o przekroju do 2,5mm2.

  Moduły Han E
  Moduły typu Han E przystosowano do wyższych napięć znamionowych (nawet 400V) i prądów do 16A. Są dedykowane przede wszystkim zasilaniu, posiadają 4 styki i mogą współpracować z przewodami o przekrojach do 4mm2. Wkładki Han E przystosowano do szerokiego zakresu temperatur od -40°C do 125°C.

  Moduły Han Pneumatic
  Elementy Han Pneumatic przeznacza się do użycia w aplikacjach wykorzystujących suche, czyste powietrze poddane ciśnieniu do 10bar. Obecność tych modułów w ofercie serii Domino poszerza obszar zastosowań kompaktowych złączy o maszyny wykorzystujące transportowe ssawki, siłowniki itp. Jednocześnie Han Pneumatic pozostają w pełni kompatybilne z modułami elektrycznymi i mogą dzielić z nimi sloty w jednym korpusie. Kostki występują ze złączkami w wersji męskiej i żeńskiej, nie wymagają dodatkowych elementów dla zapewnienia szczelności połączenia.

  Moduły M12
  Złącza M12 są powszechnie stosowane w przemyśle, zapewniając szczelne, lekkie i łatwe w realizacji połączenia komunikacyjne i sterujące. Kostki Domino pozwalają zachować najważniejsze właściwości tych złączy przy zgodności z ramkami zawiasowymi HDC marki HARTING. Dzięki temu technicy mają możliwość wykorzystania ogólnie przyjętego standardu, co w wielu przypadkach ułatwi modernizację zastanych instalacji.

  Szerokie możliwości HARTING Han-Modular Domino
  Złącze HDC Harting: 09149212101


  Zaślepki
  Oczywiście, nawet w złożonych systemach automatyzacji przemysłowej rzadko nadarzy się okazja do wykorzystania pełnej pojemności ramek zawiasowych Modular. Jeżeli kostki Domino występują w liczbie nieparzystej, konieczne będzie wykorzystanie zaślepek, dzięki którym wszystkie moduły zostaną unieruchomione i prawidłowo zamocowane w przygotowywanym złączu. Ponieważ wykonano je z tych samych materiałów co moduły, one również oferują szeroką tolerancję termiczną i klasę palności V-0 wg normy UL94.

  Tekst opracowany przez Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
  Oryginalne źródło: https://www.tme.eu/pl/news/library-articles/p...alni-spinane-napajeci-zdroje-firmy-mean-well/

  [Płatna współpraca z marką Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.]
  About Author
  magic9
  Editor
  Offline 
  Has specialization in: redaktor treści elektroda
  magic9 wrote 774 posts with rating 354, helped 10 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
 • SterControl