Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ikea OV18 202-451-86 - izolacja grzałki termo obiegu okala styki. Czy jest ryzyko pożaru?

apze 30 Nov 2022 13:35 96 2
    apze
    Level 10  
    Witam,

Posiadam piekarnik OV18 202-451-86 od 7 lat. W ubiegłym roku zepsuła się grzałka termo obiegu. Serwisant prywatnie wymienił ją na nową jednak nie tak jak w filmiku tutaj:
    https://north.pl/karta/grzalka-termoobiegu-20...nki-ikea-ov18-202-451-86,3J9-61-CMM9-9M6.html
    A jedynie od przodu bez wyciągania piekarnika. Prze rok działała jak należy.

W ubiegłym tygodniu grzałką znów się przepaliła i postanowiłem dać piekarnikowi ostatnią szansę kupując nową grzałkę. Po wymianie tak jak serwisant - czyli od przodu - pojawia się zapach spalenizny. Wyłączyłem piekarnik po 30 sekundach.

Podczas wyciągania grzałki przodem widziałem sporo wełny izolacyjnej. Jednak tutaj mam dylemat, czy zapach jest spowodowany tym, że nowa grzałka musi się przepalić czy może izolacja z tyłu się przypala. Być może po włożeniu grzałki przodem styki są bezpośrednio otulone wełną. Chciałbym uniknąć wyciągania piekarnika i sprawdzania jak to wygląda z tyłu. Tutaj mam pytanie, czy ta wełna może się zapalić? Czy może okalać styki? Czy musi być w 100% odseparowana od styków grzałki?

Dziękuję za pomoc.
    PS.
    Nie pamiętam czy ostatnio też śmierdziało po wymianie przy pierwszym uruchomieniu.
    damian1115
    Level 35  
    apze wrote:
    jest spowodowany tym, że nowa grzałka musi się przepalić

Raczej tak.
    apze wrote:
    czy może izolacja z tyłu się przypala

Takie izolacje są wykonane z materiałów niepalnych.
    apze wrote:
    Czy może okalać styki?

Co prawda prądu taka wełna nie przewodzi, ale w miarę możliwości postaraj się ją zdjąć z styków.
    apze
    Level 10  
    Jak już wspomniałem chciałbym uniknąć wyciągania piekarnika. W momencie wkładania styków za ścianę piekarnika wełnę oczyściłem, ale nie wiem jak to się ułożyło po drugiej stronie ściany.