Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BK7231T WB2S - Downlight LED Lumary RGBWW 12W

guthpascal 30 Nov 2022 16:18 237 5
This content has been translated flag-en » flag-pl View the original version here.
    guthpascal
    Level 2  
    cześć

jakoś udało mi się sflashować punkt LED. Przy drugiej próbie dodałbym również zdjęcie połączeń i spisał cały proces.

To naprawdę dobre, ładne światło do kupienia. Czasami są tanie za jedyne 20 EUR za zestaw dwóch. Całkiem niesamowite.

Na razie nie mogłem znaleźć żadnej instrukcji, jak znaleźć konfigurację, którą muszę wykonać w openbeken. Znalazłem tylko zdanie, które łatwo znaleźć, jeśli nie wiem. Jak? :-) Czy ktoś może mi wyjaśnić, jak znaleźć piny, które muszę ustawić w konfiguracji?

Załączam już kilka zdjęć z otwarcia, które mogą pomóc.

• Helpful post
    p.kaczmarek2
    Moderator Smart Home
    Witaj, czy masz już sflashowany OpenBeken?

To urządzenie korzysta z WB2S i ma wyjścia RGBCW. Wymaga więc 5 PWM. Po jednym dla każdego koloru.
    Oto tabela pinów:
    w nr. Symbol Typ we/wy Funkcjonować
    1 VBAT P Styk zasilania (3,3 V), który jest podłączony do styku VBAT na wewnętrznym układzie scalonym
    2 PWM2 we/wy Wspólny GPIO, który jest podłączony do pinu P8 wewnętrznego układu scalonego
    3 GND P Styk uziemienia odniesienia zasilania
    4 PWM1 we/wy Wspólny GPIO, który jest podłączony do pinu P7 wewnętrznego układu scalonego
    5 1RX we/wy UART1_RXD, który jest używany jako pin interfejsu szeregowego po stronie użytkownika i jest podłączony do pinu P10 wewnętrznego układu scalonego
    6 PWM0 we/wy Wspólny GPIO, który jest podłączony do pinu P6 wewnętrznego układu scalonego
    7 1TX we/wy UART1_TXD, który jest używany jako pin interfejsu szeregowego po stronie użytkownika i jest podłączony do pinu P11 wewnętrznego układu scalonego
    8 OGŁOSZENIE sztuczna inteligencja Pin ADC, który jest podłączony do pinu P23 na wewnętrznym IC
    9 PWM4 we/wy Wspólny GPIO, który jest podłączony do pinu P24 na wewnętrznym IC
    10 CEN I Reset niskiego poziomu, wysoki poziom aktywny (wewnętrznie podciągnięty w stan wysoki) Dokowanie IC-CEN
    11 PWM5 we/wy Wspólny GPIO, który jest podłączony do pinu P26 wewnętrznego układu scalonego

Jak widać, PWM są dostępne na pinach P26, P24, P7, P6 i P8.

Jeśli to urządzenie używa surowych PWM do sterowania diodami LED, konfiguracja powinna być łatwa. Istnieje niewielka szansa, że na płycie znajduje się dedykowany sterownik LED ( proszę podać wszystkie nazwy IC? ), ale załóżmy, że jest to surowy PWM.

Powinieneś przejść do Options->Configure Module i ustawić role PWM dla tych pinów oraz przypisać im kanały. Kanały 1, 2, 3 i 4, 5.
    Następnie powinieneś pobawić się kontrolerem LED, aby zobaczyć, które kolory są zamienione .

PWM z kanałem 1 jest czerwony, z kanałem 2 jest zielony, z kanałem 3 jest niebieski itd. RGBCW.

Ale nie wiesz, czy PWM na P26 jest używany dla czerwieni, czy dla zieleni - można go użyć dla dowolnych kolorów. Tam trzeba testować i zgadywać.

Dostosuj więc mapowanie PWM -> kanał, aby dopasować odpowiednie kolory.

Druga opcja: po prostu spójrz na ślady PCB, sprawdź je multimetrem i zobacz, dokąd prowadzi każdy ślad..

Czy to urządzenie ma również przycisk lub diodę WiFi?
    guthpascal
    Level 2  
    Wielkie dzięki. To była naprawdę dobra pomocna odpowiedź.

Po uzyskaniu tej wiedzy od Ciebie mogłem go poprawnie skonfigurować. Właśnie próbowałem tego podstawowego surowca. Okazało się, że tylko kilka kolorów było przekręconych.

W każdym razie, aby wrócić do twoich pytań. Brak przycisków lub diod LED Wi-Fi na płycie. Na pokładzie znajdują się dwa układy scalone MC1051.

Oto poprawna konfiguracja dla światła:

P6 - PWM 3
    P7 - PWM 2
    P8 -- PWM 1
    P24 - PWM 5
    P26 -- PWM 4

Spróbuję ponownie sflashować inny, ponieważ zrobiłem to kilka tygodni temu i opublikuję zdjęcie punktów połączeń, których użyłem.

Jeszcze raz wielkie dzięki. Mam nadzieję, że dzięki mqtt od czasu do czasu rozwiąże to również moje problemy z połączeniem.
  • Helpful post
    p.kaczmarek2
    Moderator Smart Home
    Dobra robota, szybko to wymyśliłeś.

Dalsze migające zdjęcia z punktami lutowniczymi byłyby bardzo przydatne dla naszych użytkowników, więc jeśli możesz, opublikuj je.

Powiedz mi, jeśli potrzebujesz dalszych wskazówek dotyczących MQTT lub czegokolwiek. Mogę również pomóc w flashowaniu innych urządzeń, jeśli takie posiadasz. W tym nie-Beken. Mamy wsparcie dla BL602, XR3, W600, W800 i więcej.... i więcej już wkrótce.
    guthpascal
    Level 2  
    Oczywiście napiszę w najbliższych dniach. Miej 32 takie światła w moim domu, więc będę dużo migał. :-)
    p.kaczmarek2
    Moderator Smart Home
    Pamiętaj, że dzięki OpenBeken, jeśli tylko chcesz, możesz bardzo łatwo zrobić o wiele więcej ,,hackowania" i majsterkowania. Możesz dodać dodatkowe przyciski do tych kontrolerów, na przykład ,,Button_NextColor", aby iterować ustaloną listę kolorów, lub Button_Dimmer, aby dostosować jasność paska LED, przytrzymując przycisk, lub po prostu przycisk, aby go włączać i wyłączać.... Możesz także grupuj urządzenia razem za pomocą Tasmota Device Groups (OBK jest z nimi kompatybilny).