Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renesas przedstawia pierwszą rodzinę samochodowych transceiverów radarowych

ghost666 30 Nov 2022 21:58 348 0
Texa Poland
 • Renesas przedstawia pierwszą rodzinę samochodowych transceiverów radarowych
  Firma Renesas Electronics Corporation, wiodący dostawca rozwiązań półprzewodnikowych, wkracza na rynek radarów samochodowych wraz ze swoim 4-kanałowym zintegrowanym nadajnikiem i odbiornikiem o częstotliwości od 76 do 81 GHz. Całość została zaprojektowana tak, aby spełniała wysokie wymagania zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) oraz jazdy autonomicznej poziomu 3 i wyższego. Wykorzystując doświadczenie motoryzacyjne zgromadzone przez lata kontaktów z globalnymi klientami, Renesas wprowadzi nowy nadajnik-odbiornik radarowy wysokiej rozdzielczości RAA270205 do swojego rosnącego portfolio czujników fuzji, które łączy radar, systemy wizyjne i inne modalności wykrywania.

  Przygotowany we współpracy z firmą Steradian Semiconductors Private Limited, którą marka Renesas nabyła na początku tego roku, RAA270205 został zademonstrowany w prezentacji produktów na targach Electronica 2022. Nowy monolityczny mikrofalowy układ scalony (MMIC) nadaje się szczególnie do obrazowania radarowego dalekiego zasięgu, perspektywicznego, jak i w ramach jednostek 4D. Jednak może być również stosowany w architekturach radarów narożnych i centralnych, tak zwanych: „satelitarnych” samochodowych systemach. Wyposażony w 4 x Tx i 4 x Rx, RAA270205 obsługuje do 16 kanałów z wieloma wejściami i wyjściami (MIMO). Może być kaskadowany, aby zapewnić jeszcze okazalszą liczbę kanałów i lepszą rozdzielczość radaru.

  RAA270205 oferuje najlepszą w swojej klasie dokładność z przepustowością do 5 GHz i częstotliwość próbkowania równą 112,5-MSPS dla przetwornika analogowo-cyfrowego (ADC), która jest prawie 3 razy większa niż w konkurencyjnych urządzeniach. Pobór mocy na poziomie 1,2 W jest o 50% niższy niż porównywalnych układów nadajników-odbiorników i zapewnia poziom szumu stanowiący 9 dB, czyli o 3 dB mniejszy niż inne transceivery radarowe. Jego znakomity świergot częstotliwości do 300 MHz/µs poprawia rozdzielczość radaru i wykrywanie obiektów.

  „Dzisiejsze radarowe urządzenia nadawczo-odbiorcze MMIC muszą osiągać coraz wyższą rozdzielczość, aby spełnić wymagania wysokiej dokładności systemów ADAS i platform bezpieczeństwa autonomicznej jazdy” — mówi Vivek Bhan, starszy wiceprezes i zastępca dyrektora generalnego działu motoryzacyjnego firmy Renesas. „Współpracując ściśle z marką Steradian, która wnosi dogłębną wiedzę w zakresie projektowania radarów, poszerzamy naszą ofertę modułów fuzji czujników, koncentrując się na bezpieczeństwie funkcjonalnym i niskim zużyciu energii, aby pomóc naszym klientom obniżyć koszty rozwoju i skrócić czas wprowadzania na rynek”.

  Renesas planuje połączyć transceiver RAA270205 z innymi kompatybilnymi urządzeniami ze swojego portfolio w celu obsługi samochodowych systemów radarowych. Te kombinacje obejmą: „Satelitarny system radarowy dla ADAS”, który będzie dostępny w drugim kwartale 2023 roku. Dostarczane przez Renesasa: „zwycięskie kombinacje” to sprawdzone technicznie architektury ze wzajemnie kompatybilnych urządzeń, które bezproblemowo ze sobą współpracują, aby zapewnić zoptymalizowany koncept o niskim ryzyku dla skrócenia czasu wprowadzania do obiegu. Renesas oferuje ponad 300 zwycięskich kombinacji z szeroką gamą produktów z portfolio, aby umożliwić klientom przyspieszenie procesu projektowania i szybsze wdrażanie nowego asortymentu.

  Dostępność

  RAA270205 pojawi się w pierwszym kwartale 2023 roku w próbnych seriach, a produkcja komercyjna zaplanowana jest na 2024 rok. Transceiver jest dostępny w małej, łatwej do zintegrowania obudowie z matrycą kulkową na poziomie wafla o wymiarach zaledwie 7,6 mm × 5,6 mm. Będzie w pełni zgodny z wymaganiami przemysłu motoryzacyjnego, takimi jak IATF 16949, AEC-Q100 Grade 2 i ASIL B. Więcej informacji o produkcie można zasięgnąć w witrynie producenta i na blogu.

  Źródło: https://www.eeweb.com/renesas-unveils-first-family-of-automotive-radar-transceivers-with-industrys-highest-accuracy-and-lowest-power-consumption/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11498 posts with rating 9731, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Texa Poland