Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[8.12.2022, webinar]Łatwo i bezpiecznie łącz urządzenia IoT z chmurą AWS

ghost666 02 Dec 2022 08:58 261 0
 • [8.12.2022, webinar]Łatwo i bezpiecznie łącz urządzenia IoT z chmurą AWS
  We współpracy z Amazon Web Services (AWS), firma ST stworzyła kwalifikowaną przez AWS wersję FreeRTOS, opartą na TF-M implementację referencyjną, która umożliwia łatwe i bezpieczne łączenie urządzeń IoT z chmurą AWS. Teraz STMicro zaprasza na do dołączenia do godzinnego webinaru na żywo, na którym można dowiedzieć się, w jaki sposób to rozwiązanie zmniejsza wymagania dotyczące oprogramowania, skraca etapy konfiguracji i czas uruchamiania, aby łatwo wdrożyć bezpieczne rozwiązania IoT przy użyciu mikrokontrolerów STM32 i AWS IoT Core.

  Ta kompletna platforma programistyczna, oparta na mikrokontrolerze STM32U5 o bardzo niskim poborze mocy, który jeszcze bardziej wydłuża żywotność baterii, zapewniając jednocześnie zwiększone bezpieczeństwo urządzenia, obejmuje referencyjną integrację AWS FreeRTOS™ z komunikacją o niskim zużyciu energii, wielokierunkowym wykrywaniem i bezpośrednim połączeniem z serwerami w chmurze.

  Platforma dostępna jest jako zestaw Discovery, zaprojektowany, aby pomóc twórcom urządzeń Internetu Rzeczy (IoT), którzy znajdują się pod silną presją, w spełnianiu ograniczeń czasu wprowadzania na rynek, a jednocześnie spełnianiu najwyższych standardów branży w zakresie bezpieczeństwa, jest oparty na mikrokontrolerze STM32U5 o bardzo niskim zużyciu energii, który dodatkowo rozszerza żywotność baterii, zapewniając jednocześnie zwiększone bezpieczeństwo urządzenia. Kompletna platforma demonstracyjna i programistyczna z komunikacją o niskim zużyciu energii, wielokierunkowym wykrywaniem i bezpośrednim połączeniem z serwerami w chmurze, rozwiązanie zawiera pakiet oprogramowania rozszerzającego AWS IoT dla STM32Cube jako referencyjną integrację AWS FreeRTOS™.

  W ramach webinaru zaprezentowano praktyczne demo, które pokaże, jak szybko i bezpiecznie podłączyć węzeł czujnika IoT oparty na STM32U5 o bardzo niskim zużyciu energii do platformy AWS IoT Core. Pod koniec webinaru, odbędzie się również 15-minutowa sesja pytań i odpowiedzi, podczas której eksperci STMicro będą dostępni, aby odpowiedzieć na Wasze pytania i podzielić się spostrzeżeniami.

  Webinar zaplanowano na czwartek, 8 grudnia 2022 roku na gopdzinę 15:00 czasu środkowoeuropejskiego. Na seminarium internetowe zarejestrować można się tutaj.

  Plan seminarium

  * Wprowadzenie do usług chmurowych IoT, najnowszych trendów i wyzwań.
  * Cechy i zalety zestawu deweloperskiego STM32U5 IoT Discovery i pakietu oprogramowania rozszerzającego AWS IoT dla STM32Cube.
  * Przegląd platformy Amazon Web Services (AWS), jej funkcjonalności i zalet.
  * Praktyczna demonstracja: szybkie podłączenie węzła czujników opartych na STM32U5 do AWS IoT Core.

  Źródła:
  Materiały prasowe STMicroelectronics
  https://content.st.com/connect-iot-devices-to-aws-cloud-webinar.html?ecmp=tt29845_em_enews_nov2022

  Cool? Ranking DIY
  Have you been on this event? Did you like it? Reply to this topic publishing reports, photos, materials. Write to us and you will get points.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11510 posts with rating 9724, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.