Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Xiaomi MI LED TV - gubi kanały i sam się włącza

karolek135 02 Dec 2022 16:06 219 4
    karolek135
    Level 4  
    Witam wszystkich i przepraszam z góry jeśli był podobny temat ale nic nie znalazłem.
    Mam problem z Xiaomi MI LED TV L43M6-6AEU
    Został zakupiony przez moją babcię około rok temu i w sumie ten problem pojawiał się od samego początku ale jako że tv ten nie był używany zbyt często to babcia "olała" temat.
    Telewizor ma wbudowany DVB-C, DVB-T2, DVB-S2 oraz wifi.
    I największym problemem jest to że gubi zapisane kanały.
    Wygląda to tak że np. dzisiaj włączam skanowanie, wyszukuje ileś tam kanałów (kilkadziesiąt) i wyskakuje komunikat że kanały zostały zapisane. I wszystko śmiga. Następnego dnia babcia włącza tv i brak kanałów.
    Niekiedy gubi tylko te podstawowe typu TVP1, TVP2, TVP3 a np. Tvn jest normalnie a niekiedy gubi całkowicie wszystkie kanały i jest "brak sygnału". I jedynym rozwiązaniem jest wtedy ponowne skanowanie kanałów.
    Dodatkowo skanowanie raz znajduje kanały po ich zniknięciu a raz nie, zdarza się że nie wyszukuje żadnego kanału i wtedy trzeba przywracać ustawienia fabryczne, ustawiać wszystko od nowa i dopiero skanowanie znajduje kanały.
    Jest to problematyczne dla starszej osoby. Zastanawiam się czy coś mogę z tym zrobić czy jest to jakiś problem po stronie tunera i pozostaje gwarancja.

A drugi problem jest taki że telewizor niekiedy sam się włącza czy wyłącza.
    Nie jest uruchomiona żadna czasówka ani nic.
    Po prostu babcia wyłącza TV przed pójściem spać i w środku nocy telewizor sam się włącza.
    O wiele rzadziej ale również zdarza się że podczas oglądania telewizor sam się wyłącza.
    Oczywiście ze względu na problemy ze skanowanie kanałów wielokrotnie przywracałem ustawienia fabryczne i to problemu nie rozwiązuje. Niekiedy kanały znikają po 3 dniach, niekiedy po tygodniu a niekiedy na drugi dzień po skanowaniu.
    Wertowałem ustawienia i nie znalazłem żadnej opcji która mogła by dotyczyć problemu.
    Z góry dziękuję za pomoc .
  • Helpful post
    DiZMar
    Level 43  
    Reklamować dopóki czas. Gwarancja lub rękojmia. Nie ma co kombinować. Przyjadą zabiorą prawdopodobnie i odwiozą gratis.
    franmayer
    Level 20  
    Zanim zareklamujesz telewizor, sprawdź zasilanie sieci 230V. Zmierz napięcie jakie występuje w gniazdku. Podłącz do innego pewnego gniazdka. Zdarza się, że luźne styki w gniazdku, czy innych połączeń, są powodem zaniżenia napięcia, a nawet krótkotrwałych przerw, które powodują niezamierzone załączenia lub wyłączenia odbiornika.
    karolek135
    Level 4  
    @DiZMar Ok, dzięki za radę :)
    @franmayer Tylko że jeśli by tak było rzeczywiście to przecież tv nie powinien chyba gubić zapisanych kanałów nawet jeśli zostałby odłączony z prądu..
    karolek135
    Level 4  
    Z powodu braku zainteresowania, temat oznaczam jako rozwiązany. Po nowym roku pojedzie na gwarancję. Dziękuję :)