Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat silnik VR 6, kod silnika AAA

Jasiek3023 17 Lis 2005 01:45 2073 7
  • #1 17 Lis 2005 01:45
    Jasiek3023
    Poziom 13  

Mam poważny problem i proszę o pomoc, otóz mój pasek ma inst. gazową tradycyjną z parownikiem i jak już nabierze temperatury to bardzo szarpie, wrażenie jakby sprzęgło ślizgało się, na benzynce jest ok. Byłem u gazownika podłączył laptopa i jeździliśmy razem, ale nic nie wykrył, wszystkie wskazania były dobre. Wymieniłem świece, przewody WN, kopułkę i palec, ale to nic nie pomogło. Co to może być?? Pasek jest z 1992 r.

0 7
  • #2 17 Lis 2005 08:04
    michailo
    Poziom 16  

Z tego co napisales niebardzo da sie wywnioskowac bo przyczyn moze byc wiele. Rozumiem ze filterek gazu byl wymieniony

Jak stara jest instalacja?
    Czy parownik jest cieply?
    Czy szarpie w calym zakresie obrotow?
    Czy podczas jazdy testowej z gazownikiem tez szarpalo?
    Jaka jest elektronika?

0
  • #3 17 Lis 2005 12:44
    biada111
    Poziom 12  

od kiedy tak sie dzieje po wystrzale czy od kiedy jest gaz sprawdz szczelnosc połączeń gumowych i czy na cewce niema przebicia pozatym uszczelka pod kolektorem ssącym jak padnieta to tez tak bedzie.przypuszczam ze centralka i zawory gazowe sprawdzone

0
  • #4 17 Lis 2005 18:30
    michailo
    Poziom 16  

biada111 napisał:
    od kiedy tak sie dzieje po wystrzale czy od kiedy jest gaz sprawdz szczelnosc połączeń gumowych i czy na cewce niema przebicia pozatym uszczelka pod kolektorem ssącym jak padnieta to tez tak bedzie.przypuszczam ze centralka i zawory gazowe sprawdzone

kolega napisal ze na benzynie jest ok czyli nalezaloby wykluczyc problem z silnikiem a raczej zaczac szukac w instalacji gazowej

0
  • #5 18 Lis 2005 02:44
    Jasiek3023
    Poziom 13  

Instalacja gazowa była zakładana w sierpniu 2004 r, czyli nie jest zajechana, parownik jest ciepły, podczas jazdy testowej z gazownikiem też tak szarpało i szarpało w całym zakresie obrotów, fiterek gazu jest nowy, fitr powietrza również. Brak mi koncepcji, a napiszcie mi proszę czy mozliwe jest aby podczas jazdy na gazie silnik dostawał dawkę paliwa? Niemozliwe jest określenie czy ubywa paliwo, gdyz odpalam na paliwku i nie ma innej możliwości odpalenia go.

0
  • #6 18 Lis 2005 18:31
    biada111
    Poziom 12  

naj to odpal auto wyjm przekaznik pompy paliwa i wiesz czy dostaje gaz czy bezyne czy jedno i drugie

0
  • #7 18 Lis 2005 19:08
    tomekb
    Poziom 25  

witam
    faktycznie, wyciągnij Kolego przekaznik pompy paliwa
    kiedyś tez miałem cos podobnego w golfie III 2.0i aut.
    zalałem auto do full benzyna a potem zrobiłem 1200km na gazie 3 razy tankując gaz na koniec wlałem bezynę weszło ponad 7 litrów (raczej nie wyparowała) na allegro kupiłem urzadzenie do wyłączania pompy paliwa podcza pracy na lpg i jak ręką od.......
    sprawdz jak oscyluje lambda i wymień czujnik wody , który też potrafi narobić bałaganu
    pozdro
    T

0
  • #8 18 Lis 2005 22:42
    Jasiek3023
    Poziom 13  

Dziękuję za porady, w poniedziałek będę działał gdyż ani disiaj nie dąłem rady, ani w sobotę nie mam czasu, ale w poniedziałek zrobie tak jak radzicie i dam znać co się działo.
    Pozdrawiam

0