Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Produkcja szaf sterowniczych właśnie stała się bardziej inteligentna!

(Sponsored) magic9 07 Dec 2022 13:26 822 3
Computer Controls
 • Presja czasu, niedobór wykwalifikowanych pracowników i przerwy w komunikacji mają ogromny wpływ na codzienną pracę przy produkcji szaf sterowniczych. Firma EPLAN ze swoimi rozwiązaniami pomaga złagodzić wpływ tych czynników na produkcję, a nowe oprogramowanie EPLAN Smart Mounting w znacznym stopniu wspiera ręczny montaż szaf sterowniczych. Krok po kroku prowadzi techników przez montaż szyn DIN, kanałów kablowych i komponentów elektrotechnicznych oraz pokazuje, w którym miejscu należy zainstalować dany element. Dzięki wizualizacji 3D, nawet mniej doświadczeni technicy mogą dokładnie rozpoznać, gdzie należy umieścić komponenty. W połączeniu z EPLAN Smart Wiring można również precyzyjnie prezentować sposób prowadzenia okablowania.

  Produkcja szaf sterowniczych i rozdzielnic znajduje się pod coraz większą presją czasu, a brak wykwalifikowanych pracowników może również w wielu przypadkach powodować tzw. „wąskie gardła”. W tym miejscu pojawia się EPLAN Smart Mounting – nowe oprogramowanie, które prowadzi przez cały proces montażu szafy sterowniczej. Wspiera techników podczas instalacji wszystkich elementów w szafie sterowniczej i na panelach montażowych. Zaprezentowane w sposób przyjazny dla użytkownika i wsparte wizualizacją 3D, pokazuje technikowi, gdzie należy umieścić komponenty. EPLAN Smart Mounting wskazuje pracownikom produkcyjnym pełną listę wszystkich etapów pracy do wykonania. Rozpoczyna się na przykład montażem szyn DIN i kanałów kablowych, a kończy elementami elektrotechnicznymi, w tym wyłącznikami pomocniczymi i przekaźnikami czasowymi. Aplikacja, działająca w przeglądarce z centralnym serwerem WWW, nie wymaga instalacji i może być używana bezpośrednio w warsztacie, np. na tablecie.


  Produkcja szaf sterowniczych właśnie stała się bardziej inteligentna!

  Nowy system EPLAN Smart Mounting przyspiesza montaż komponentów podczas produkcji szaf sterowniczych.


  Łatwy montaż z odpowiednimi wynikami
  Cyfrowy bliźniak w EPLAN Pro Panel dostarcza istotnych informacji technicznych, w tym wymiarów, położenia, wiercenia otworów i rodzaju mocowania każdego komponentu. Technicy mogą wprowadzać komentarze dotyczące komponentów bezpośrednio do EPLAN Smart Mounting i odsyłać je z powrotem do działu inżynieryjnego. Oznacza to, że dokumentacja elektrotechniczna jest zawsze aktualna, co znacznie usprawnia komunikację między działami.

  Kolejną praktyczną zaletą jest możliwość szybkiego wprowadzania zmian w projekcie. Na przykład, jeśli nastąpiły zmiany w specyfikacji klienta, wymagające dodania dodatkowego wyłącznika silnikowego lub stycznika, zlecenie produkcyjne można zsynchronizować, tj. zaktualizować do nowego projektu. Oprogramowanie dokładnie pokazuje, które komponenty należy usunąć lub które należy dodać. Oznacza to, że nie trzeba już wykonywać żmudnych ręcznych porównań dokumentów, co oszczędza czas i pozwala uzyskać prawidłowe wyniki. A jeśli nadal będą się pojawiały pytania, EPLAN Smart Mounting zapewnia bezpośredni dostęp do interaktywnych schematów.

  Lepszy przegląd i większa elastyczność dla kierowników produkcji
  Nie tylko pracownicy na hali produkcyjnej zyskują pełne wsparcie. Menedżerowie produkcji zyskują również lepszy przegląd i większą elastyczność i już na pierwszy rzut oka widzą status otwartych zleceń produkcyjnych. System kontroli wyświetla postęp montażu dla poszczególnych komponentów: kolor zielony oznacza etap zakończony, a czerwony oznacza, że prace są jeszcze w trakcie. W przypadku tzw. „wąskich gardeł” lub przestojów w zasobach, zlecenie, które zostało już rozpoczęte, można łatwo przekazać innemu pracownikowi. Ponadto, zasoby ludzkie mogą być bardziej elastycznie wykorzystywane na poszczególnych etapach produkcji.

  Produkcja szaf sterowniczych właśnie stała się bardziej inteligentna!

  System pokazuje technikom, gdzie i w jaki sposób należy rozmieścić komponenty.


  Doskonałe powiązanie montażu i okablowania
  To jeszcze nie koniec procesu. Dane z EPLAN Pro Panel można również wykorzystać do realizacji okablowania. Korzystanie z EPLAN Smart Wiring oznacza, że cały proces okablowania szafy sterowniczej może być również oparty na systemie. Jednolity interfejs w EPLAN Smart Mounting i EPLAN Smart Wiring, a także cyfrowy bliźniak z EPLAN Pro Panel gromadzą wszystkie dane w jednym miejscu i zapewniają ich maksymalną spójność przez cały przebieg procesu. Oprogramowanie jest oczywiście kompatybilne z popularnymi, w pełni automatycznymi maszynami do konfekcjonowania kabli, takimi jak Rittal Wire Terminal WT. Można również użyć kabli prefabrykowanych. Celem jest osiągnięcie najwyższego możliwego stopnia automatyzacji, począwszy od początkowej fazy projektowania do produkcji przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości.

  Więcej o EPLAN Smart Mounting

  [Płatna współpraca z EPLAN Software & Services Sp. z o.o.]

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  magic9
  Editor
  Offline 
  Has specialization in: redaktor treści elektroda
  magic9 wrote 773 posts with rating 354, helped 10 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
 • Computer Controls
 • Computer Controls
 • #3
  tyqva
  Level 31  
  Mateusz_konstruktor wrote:
  Czy jest dostępna polska wersja językowa?

  Tak.