Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DIY pedalboard do gitary elektrycznej

manipulex 07 Dec 2022 23:02 2082 5
  • Witam wszystkich
    Chciałbym przedstawić mój ostatni projekt. Poprosił mnie znajomy gitarzysta o zaprojektowanie i wykonanie pedalboardu do gitary. Przyniósł wszystkie efekty, których używa i przedstawił najbardziej jemu odpowiadający ich układ przestrzenny.
    Zatem zabrałem się do pracy i wykonałem dolną część skrzyni, w której ustawiłem elementy:

Dodano po 59 [minuty]:

Następnie pokleiłem elementy i dodałem pięterko, pod którym znalazło się miejsce dla zasilacza. Całość ma tak działać, żeby nie motać się z kabelkami, tylko otworzyć wpiąć zasilanie, instrument i piecyk.

Pomalowałem wstępnie i zacząłem dopasowywać dokładnie efekty:

DIY pedalboard do gitary elektrycznej DIY pedalboard do gitary elektrycznej

Zapomniałem powiedzieć, że przed sklejeniem skrzyni, musiałem pofrezować zagłębienia na gniazda, a następnie powiercić otwory.

DIY pedalboard do gitary elektrycznej DIY pedalboard do gitary elektrycznej
    Krawędzie pokrywy i dolnej części oprawiłem anodowanym kątownikiem aluminiowym. Wydawało mi się to odpowiednim wykończeniem i zabezpieczeniem mechanicznym. Dodałem zapięcia i nóżki. Nóżki umożliwiają postawienie pedalboardu w pionie i w poziomie nie uszkadzając wyjść i aluminiowych elementów wykończenia.

DIY pedalboard do gitary elektrycznej DIY pedalboard do gitary elektrycznej DIY pedalboard do gitary elektrycznej
    Teraz należało zająć się okablowaniem, kupiłem dobrej jakości kabel ekranowany (dedykowany jako mikrofonowy). Następnie polutowałem wszystkie jacki kątowe (zajmują mniej miejsca) i ułożyłem na stałe wewnątrz. DIY pedalboard do gitary elektrycznej DIY pedalboard do gitary elektrycznej DIY pedalboard do gitary elektrycznej DIY pedalboard do gitary elektrycznej DIY pedalboard do gitary elektrycznej DIY pedalboard do gitary elektrycznej
    Największym problemem okazało się kupno gniazda do przełącznika nożnego, którego jeszcze nie ma na ostatnim zdjęciu. Pozostała do zamontowania rączka i to gniazdo.
    Obecnie jest już wszystko gotowe i znajomy jest zadowolony. Jakoś zapomniałem zrobić fotkę z rączką i zamontowanym gniazdem do przełącznika nożnego. Na zakończenie dodam, że do budowy skrzyni użyłem sklejki: ścianki szczytowe 15 mm, ścianki dłuższe 10 mm wieko i spód Pięterko również sklejka 6 mm
    Życzę wesołych Świąt Bożego narodzenia i mam nadzieję, że mój projekt będzie się podobał.

Cool? Ranking DIY
    About Author
    manipulex
    Level 11  
    manipulex wrote 46 posts with rating 36. Live in city Milicz. Been with us since 2012 year.
    kowal011
    Level 21  
    Mnie się podoba! Też dla ojca kolegi robię takie rzeczy. Zaraz będzie, że to nie forum stolarskie :D
    DJ_KLIMA
    Level 19  
    Daj namiary na zapięcia :)
    sirsizar
    Level 17  
    Bardzo ładne. Szkode że nie ustawiłeś podłogi pod kątem. Łatwiej jest wtedy operować pedałkami stopą.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    To szkoda, że przy okazji jakiejś rączki do przenoszenia nie kupił... :)