Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 42PF9952/12S, chassis FTV1.9 LINE CNDITIONER.

17 Lis 2005 13:09 1448 2
 • Poziom 23  
  TV jak w temacie. Klient zgłasza następujący problem. W czasie pracy TV nie regularnie wyłącza się, ostatnio nie daje się uruchomić. Podczas wizyty u klienta proszę go o uruchomienie TV. Pojawia się na kilkanaście sekund raster bez treści wizyjnej i TV się wyłącza. Dalsze próby uruchomienia nie dają pozytywnego rezultatu. Po zdjęciu obudowy niespodzianka, na płycie LINE CNDITIONER całkowicie wylutowany zwarty tranzystor 7610(STY34NB50), uszkodzony 3606( warystor, eksplodowała obudowa), widoczne ślady wcześniejszej naprawy. Dopiero teraz właściciel wyjaśnia, że właśnie kupił ten telewizor z uszkodzonym włącznikiem sieciowym ( tak twierdził sprzedawca), nie zdążył go zaprogramować. Ponoć ten TV działał, sprzedawca pokazał ponoć fragment filmu z DVD.
  Tu pytanie do kolegów z doświadczeniem w naprawie tego sprzętu. Co jeszcze mogło się uszkodzić w tym TV, gdy nie stabilizowane wyprostowane napięcie sieci zostało podane do bloku VS VA SUPPLY?
 • Poziom 16  
  Witm.
  Wadą tych plazm jest najczęściej uszkadzanie się zalanych na taśmach po dwóch stronach matrycy układów scalonych.Zwierają i najczęściej eksplodują.Dalej już jest sznureczek uszkodzeń.W taki przypadku niestety tylko wymiana matrycy.
  pzdr.
  nacko
 • Poziom 23  
  W tym przypadku układy sterujące jak i sama matryca są sprawne. Może inne sugestie. Czy potrafi kolega „nacko” teoretycznie przeanalizować skutki podania wyprostowanego, lecz nie stabilizowanego napięcia do bloku VS VA SUPPLY?