Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bee Motion S3 - Płytka z ESP32-S3 i czujnikiem ruchu PIR

ghost666 14 Dec 2022 07:57 429 0
Buderus
 • Bee Motion S3 - Płytka z ESP32-S3 i czujnikiem ruchu PIR
  Bee Motion S3 to płytka z ESP32-S3 z WiFi i Bluetooth z czujnikiem ruchu PIR, dedykowana do systemów Internetu Rzeczy (IoT). Posiada ona także bardziej typowe wejścia/wyjścia, złącze Qwiic, port USB-C i układy do obsługi baterii LiPo.

  Jest to co najmniej trzecia bezprzewodowa płyta PIR do wykrywania ruchu od firmy Smart Bee Designs. Marka wcześniej wprowadziła Bee Motion z modułem ESP32-S2 i kompaktowy Bee Motion Mini z SoC ESP32-C3. Nowa jednostka dodaje kilka dodatkowych wejść i wyjść, czujnik światła, a rozszerzenia wektorowe AI zawarte w ESP32-S3 mogą być potencjalnie wykorzystane do szybszego i/lub zużywającego mniej mocy przetwarzania z wykorzystaniem TinyML.

  Specyfikacja Bee Motion S3:

  * Moduł bezprzewodowy — Espressif Systems ESP32-S3-MINI-1 oparty na dwurdzeniowym mikrokontrolerze ESP32-S3 Xtensa LX7 z 512 KB pamięci SRAM, 384 KB ROM, łącznością WiFi 4 i Bluetooth 5.0, wyposażony w 8 MB QSPI Flash i wbudowaną antenę PCB;
  * Port USB typu C do zasilania i programowania;
  * Czujniki:
  — sensor PIR — S16-L221D pasywny czujnik ruchu na podczerwień o zasięgu 3 metrów z potencjometrem do regulacji czułości,
  — czujnik światła otoczenia.
  * Opcje rozbudowy:
  — dwa 12-pinowe złącza z maksymalnie 18x GPIO, 11x ADC, SPI, I²C, UART i liniami zasilania: 5V, 2x 3,3V i GND,
  — złącze Stemma/Qwiic.
  * Różne — przyciski resetowania i uruchamiania, dioda LED RGB;
  * Zasilanie:
  — wejście 5V DC przez port USB-C,
  — obsługa baterii LiPo dołączonych przez 2-pinowe złącze JST, wraz z układem ładowania,
  — dwa stabilizatory LDO.
  * Pobór prądu w stanie głębokiego uśpienia < 100 µA.

  Bee Motion S3 - Płytka z ESP32-S3 i czujnikiem ruchu PIR


  Płytka ta jest nieco podobna do Bee S3 tej samej firmy, dostarczanej już od jakiegoś czasu, ale nie posiada ona czujnika ruchu PIR i ma mniejszą liczbę wejść i wyjść. Bee Motion S3 można zaprogramować za pomocą Arduino, CircuitPythona i MicroPythona. Moduł obsługuje również ESPHome dla osób, które chcą łatwo zintegrować całość z systemem automatyki domowej. Schematy PDF, pliki 3D STEP oraz przykładowy kod dla modułu można znaleźć w repozytorium firmy na GitHubie.

  Niektóre przypadki użycia, sugerowane przez Paula Price'a (szefa Smart Bee Designs) obejmują śledzenie nawyków żywieniowych Twojego zwierzaka poprzez umieszczenie modułu przed miską lub dozownikiem z jedzeniem, oświetlenie nocne za pomocą wbudowanych czujników ruchu oraz sterowanie lutownicą w celu jej wyłączenia (poprzez przekaźnik podłączony do płytki), gdy nie zostanie wykryta aktywność przed nią. Jeśli potrzebny jest sensor ruchu PIR o większym zasięgu (do 12 metrów), zestaw Everything Presence One Kit, również oparty na ESP32-S3, jest dobrą alternatywą, ale nie posiada obsługi baterii, ma znacznie mniej wejść i wyjść oraz jest droższy.

  Płytka Bee Motion S3 z bezprzewodowym mikrokontrolerem ESP32-S3 i czujnikiem ruchu PIR właśnie pojawiła się w ramach kampanii Crowd Supply. Dostępny jest jeden próg udziału w akcji w kwocie 30 dolarów. W pakiecie otrzymujemy moduł z osłoną obiektywu dla sensora PIR i dwoma rzędami goldpinów. Wysyłka kosztuje od 8 do 18 dolarów, zależnie od naszej lokalizacji. Dostawy mają rozpocząć się w połowie czerwca 2023 roku.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2022/12/09/bee-motion-s3-esp32-s3-board-pir-motion-sensor/

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11790 posts with rating 9936, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Buderus