Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Behringer XR18 - nie aktualizujcie iPad'a do iOS 16

yogi009 14 Dec 2022 15:01 1320 12
 • #1
  yogi009
  Level 43  
  W związku z sytuacją, która mnie spotkała, chcę ostrzec Kolegów realizujących koncerty i innych użytkowników mikserów Behringer serii X Air (i chyba X32 też), aby absolutnie nie aktualizowali systemu iPad'adoO iOS 16!

  Po wykonaniu aktualizacji program Behringera sterujący mikserem (X Air) co chwila ma tzw. crash, co w czasie koncertu nie jest miłe. Niestabilność ta jest od dawna zgłaszana do Behringera, jednak ta firma nic z tym nie robi. Mnie grzecznie odesłali do ich kooperanta piszącego soft, firmy Music Tribe. Od nich natomiast dowiedziałem się, że trzeba by zebrać programistów i napisać program od nowa. Jako ciekawostkę dodam, że obecnie zalecany na stronach tych dwóch firm ma datę publikacji 2 luty 2017 roku!

  Behringer z nas kpi. Apple nie pozwoli przywrócić iSO do wersji 15.7. Człowiek z serwisu Apple zasugerował mi, że jeśli mi się naprawdę śpieszy, powinienem... kupić nowego iPada ale z systemem niższym, niż iOS 16. Akurat do Apple nie mam żalu, ich polityka jest przynajmniej w tym fragmencie jasna.

  Nie wiem, jak Wy, ale ja nauczyłem się, że kupowanie czegokolwiek w tej "solidnej, niemieckiej" firmie na "B" jest grubym błędem. Najpierw sprzedają swój sprzęt, a potem unikają jakiejkolwiek odpowiedzialności za jego prawidłowe funkcjonowanie.
 • Helpful post
  #2
  IntTech
  Level 12  
  Dlatego nie używam oryginalnych aplikacji do mikserów

  Zerknij na aplikacje „Mixing Station”
  Aplikacja jest dostępna na „droida” i „jabłecznika”, można ją przetestować za free - ale jest limit czasowy trwania sesji.
  Aplikacja przy moim użytkowaniu mega stabilna, można nią sterować Xairem, x32, całą serią Si, (chyba) całą serią Vi, SQ, Qu i wiele innych
  Licencje na poszczególne serie (serie nie konkretne mixery) są płatne, ale nie są to jakieś duże pieniądze - moim zdaniem warto.

  Fakt ze steruje z iPada 9 z iOS 15.7.x ale myśle ze w przypadku tej apki nie ma to znaczenia.
  Równie dobrze śmigała na starym iPadzie 3 jak i na 9. W dodatku sama aplikacja znacznie mniej „pożera” baterie niż np. Oryginalny „QU-PAD”

  Na koniec dodam tylko ze można sobie bardzo fajnie dostosować ile faderow ma być na pojedynczej warstwie, czy jakie maja być elementy podglądu kanału - serio ułatwia to pracę

  Pozdrawiam
 • #3
  yogi009
  Level 43  
  Tak, już rozwiązałem problem dzięki tej aplikacji. Jest płatna, ale tania. No i trzeba się przyzwyczaić do niej, w kilku miejscach (poza samymi "ekranami") jest użyta nieco inna logika. Na razie (na "sucho") w iOS 16.1.1 jeszcze mi się nie wywaliła na plecy, w sieci zbiera lepsze oceny od tej padaczki od Behringera. W AppStore oryginalna aplikacja dostarczana z mikserem jest oceniona na jedną gwiazdkę z pięciu. Wstyd!

  Dodano po 2 [minuty]:

  IntTech wrote:
  Dlatego nie używam oryginalnych aplikacji do mikserów


  To jest rozwiązanie zastępcze, w normalnej sytuacji producent reaguje na wchodzące nowe wersje oprogramowania systemowego PRZED jego wejściem na rynek. A tutaj jest już PO i nie widać nic konkretnego na horyzoncie. Gdyby podali jakiś termin, np. koniec stycznia 2023, byłoby to jakoś do przełknięcia. Niestety, zero komunikacji, wystarczy zerknąć na dział wsparcia technicznego na stronie producenta.
 • Helpful post
  #4
  IntTech
  Level 12  
  Z jednej strony w pełni się zgadzam - to dość przykre że behringer ma swoich klientów w dupie,
  ale jeszcze gorsze jest to że do Music Tribe należą obecnie takie firmy jak TC Helicon, klark, lake czy LABGRUPPEN

  Labgruppen zawsze był dla mnie swego rodzaju wyznacznikiem jakości - jak widzę że spod tej marki zaczynają wyjeżdżać wzmaki z DSP za 4K pln brutto mające pracować w 2r to trochę włos mi się jeży.
  Z drugiej strony X-air to produkt który jakimś dziwnym trafem sprzedają też chińczycy, czasami z innym logiem - tu pojawia się pytanie - czy Xair to produkt behringera czy behringer tylko nakleja swoje logo, czy chińczycy podrabiają Behringera? Jeśli nakleja swoje logo to kto robił soft?
  Inna kwestia to że nawet jeśli tylko sprzedają gotowca dalej, to niech wezmą odpowiedzialność za swoje buble.

  Co do Mixing Station - oprawa graficzna jest trochę toporna ale aplikacja działa stabilnie, zużywa mniej baterii niż np. QU-PAD czy ViSi remote, można ją też bardziej pod siebie dostosować. Jak napisałem do twórcy oprogramowania czy będzie i kiedy będzie możliwość sterowania Si Compact, to mixer pojawił się na liście obsługiwanych po 2 tyg - więc jest ciągły rozwój. Jak dla mnie aplikacja - petarda
 • Helpful post
  #5
  adambyw
  Moderator of Acoustics
  IntTech wrote:
  tu pojawia się pytanie - czy Xair to produkt behringera czy behringer tylko nakleja swoje logo, czy chińczycy podrabiają Behringera? Jeśli nakleja swoje logo to kto robił soft?

  Jest jeszcze opcja że na hardware naklejają swoje logo i sami piszą soft. Wiem że tak RCF brandował procesory od xilica.
 • #7
  ArturAVS
  Moderator HP/Truck/Electric
  A po co Wam do tego "japko"? Przecież już na starcie widać że jest nadgryzione. Nikt normalny tego nie stosuje.
 • #8
  IntTech
  Level 12  
  ArturAVS wrote:
  A po co Wam do tego "japko"? Przecież już na starcie widać że jest nadgryzione. Nikt normalny tego nie stosuje.


  Jak byś mnie zapytał o to 4 miesiące temu pewnie podzielał bym Twoje podejście,
  później dostałem od kolegi starego jabłecznika z okazji kupna nowszego stołu...

  Tak jak dostałem tego starego ipada , tak po 2 miesiącach kupiłem ipada 9 i obecnie nie chcę innego tableta niż ten z jabłkiem.
  Dlaczego ? Kup albo pożycz na miesiąc to się dowiesz.
 • #9
  yogi009
  Level 43  
  ArturAVS wrote:
  Nikt normalny tego nie stosuje.


  Artur, a kto powiedział, że ja jestem normalny? :-) W Apple jest coś takiego, jak stabilność systemu, w niektórych zastosowaniach jest to nie do przecenienia. Przykładem jest nagłaśnianie koncertów, trudno nagle zrobić przerwę na restart Window$a.
 • Helpful post
  #10
  koziołek
  Level 20  
  Ja tylko dodam co do Mixings Station, która jest dla mnie mistrzostwem świata, że nawet Soundcraft serii Vi w swoim ostatnim update, zaleca stosowanie tej aplikacji zamiast swojej oryginalnej.
 • #11
  yogi009
  Level 43  
  Powinni człowiekowi uczciwie zapłacić i dodawać fabrycznie jego soft do produktów. Cena tego oprogramowania to nie jest poziom MS Office.
 • #12
  dktr
  Level 22  
  Z drugiej strony jaki wpływ ma Behringer na to co Apple odwala w swoich systemach? Na moje to jak coś w ogóle wymaga do działania dodatkowej "apki" i nie da się tego zrobić bez to taki sprzęt nie jest do końca wartościowy i omijam szerokim łukiem.
 • #13
  yogi009
  Level 43  
  dktr wrote:
  Z drugiej strony jaki wpływ ma Behringer na to co Apple odwala w swoich systemach?


  O czym Ty piszesz? Dzisiaj auto ma swój soft, a co dopiero mikser.