Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosze o opinie tego wzmacniacza. Mniejszy Holton (200W/4)

17 Lis 2005 19:10 3370 12
  • Poziom 27  
    Witam !!!

Skladam kilka wzmacniaczy. Dokładnie to :

1. 2x400W holtona (2 takie) one beda zasilaly doły.
    2. 2x200W (ten co tu prezentuje) (rowniez 2) beda zailialy srodek i gore.

Ten wzmacniacz nr2 ma byc uzywany na estrade czyli wielo godzinne meczarnie na 100% mocy (normalnie jak to bywa na estradzie). Zwykle bedize gral od 70hz w gore ale niekiedy moze mu sie zdarzyc ze bedize mosial zasilic od nizszego pasma.

Prosze o opinie tego wzmacnaicza czy zda egzamin i czy nie ma jakis ukrytych wad oraz niezgodnosci.

Ponizej jest schemat wzmacniacza:

Prosze o opinie tego wzmacniacza. Mniejszy Holton (200W/4)
  • PCBway
  • Poziom 27  
    Prosze o przeniesienie tematu do dzialu : "Układy elektroniczne - pomysły i problemy". Tam chyba bedize lepiej pasowal.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Posiadam takie końcówki i grają dosyc dobrze :) zasilam napięciem około +/- 60V. polecam je ale trzeba dać dosć duze radiatory lub zastosowac chlodzenie wymuszone (ja tak zrobiłem) u mnie jest zrobiony mostek z dwóch takich wzmacniaczy, 10 tranzystorów w źrudle prądowym obciążyć mozna ten mostek 4Ω.

Pozdrawiam.
    Filip
  • PCBway
  • Poziom 27  
    dzieki za pomoc.... Powiedz mi jeszcze jak bym zastosowal dwie takie tzn po 1 na kanal wyjdzie 2x200W ?? Oczywiscie przy zasilaniu +/-60V ( jakie trzeba trafo dac )
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Daj trafo 2x44V i moc z 600VA, kondensatorów ja mam 80.000uF na jedną szyne zasilania a wiec mysle ze Ci wystarczy około 30.000uF na szyne. 200W piwinieneś osiągnąc :)

Pozdrawiam!
    Filip
  • Poziom 20  
    Z góry przepraszam, że zadaje pytanie tutaj. Nie chciałem zakładać nowego postu więc "doczepiam" się do istniejącego już na temat tego wzmacniacza. Czy może ktoś udostępnić wzór płytki do tego Holtona 200W? Proszę.
  • Poziom 27  
    Tak sie zlozylo ze nie uzywam tych wzmacniaczy na estrade. Mam do tego P1200 i P900 dapa. Ale tego mniejszego holtona jak go nazwalem uzywam w domu. Bardzo ladnie gra. I jest popedzany przetwornica SMPS.

Co do plytki to ja zakupilem juz gotowa
    http://www.altron.com.pl/cgibin/shop?info=AL35&sid=660c3265
    tanio a profesjonalna robota..
  • Poziom 27  
    wzor pytki mozna znalesc na u irka na audiomani . w dziale artykuly bodajze.

pozdrawiam!
  • Poziom 20  
    Niestety nie ma. Znalazłem tylko na akustyce ale schemat a przydałby się PCB. Bo jak dla mnie płytkę samemu zrobić to nie problem. Więc szukam dalej, ale jakby co to będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!!
  • Poziom 23  
    A ja mam pytanie odnośnie kondensatora na wejściu. Zamiast elektrolitu 1u dołączonego do zestawu dałem kondensator mkt 2,2u. Czy większy kondensator na wejściu ma jakiś większy wpływ na wzmacniacz? Druga sprawa to, to że bas jest jakiś jakby słabszy niż na wzmacniaczu diora ws354. Teraz nie wiem czy to ta diora obcina wysokie i mam tylko takie wrażenie, że z altronem jest coś nie tak. A może ten kondensator ma na to jakiś wpływ?
  • Poziom 24  
    Wzmacniacz naprawdę gra ładnie jak na MOSFETY, a 2,2 uf nie powinien mieć znaczącego wpływu co do basu to przeciecz w diorze jest filtr który kształtuje ch-ke dźwięku i może podbija bas , ja tez tak mam z diorą 4421 i na 503 tez był efekt podbicia
  • Poziom 23  
    Equalizer w diorze mam wyłączony więc nie powinno być podbić ale może wysokie osłabiły się ze starości bo z pewnością kondensatory nie są w najlepszej formnie w tej diorze.
  • Poziom 24  
    Najlepiej aby ocenić prace tj. porównać obydwa wzmacniacze trzeba sie dobrać do bezpośredniego wejścia w diorze i tam wpiąć przewody sygnałowy bez żadnych potencjometrów i tak samo w holtonie , może wtedy będzie wiadomo co sie dzieje i czy coś jest obcięte i gdzie :-/

Ja testowałem ten wzmacniacz na sprzęcie estradowym , głośnikach 500w i nawet dawał rady , grał podobnie jak końcówka CROWN XLS 202 i w niczym jej nie ustępował i o niebo lepiej od yamahy EMX-212S