Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ktoś może pomóc..AIRBITES.net co to za internet

orzechopcja 17 Lis 2005 19:28 15517 20
  • #1 17 Lis 2005 19:28
    orzechopcja
    Poziom 12  

Pomóżcie, chce to zamówić i jeszcze pare osób warto ma ktoś to?????? podobno 1MB/s i 25G limitu

0 20
  • #2 29 Lis 2005 18:02
    Rouquelaure
    Poziom 10  

Fajnie by było mieć neta 1MB/s za 74zł :O Niestety oferują jedynie a może aż 1Mb/s.
    Ze strony www.airbites.net.pl:
    "air bites to:
    - stabilny i niezawodny szerokopasmowy Internet 24h na dobę
    - usługa pewna i łatwa w użyciu
    - szybki transfer danych do 1Mb/s
    - łącza 20 razy szybsze od tradycyjnych
    - stały, konkurencyjny abonament niezależny od czasu korzystania i ilości ściągniętych danych
    - docelowo jeden abonament na całą Polskę bez konieczności zmiany dostawcy

Co wyróżnia ofertę air bites?
    - konkurencyjna cena w stosunku do jakości:
    61 zł netto - umowa na 12,18 i 24 miesiące
    64 zł netto - umowa na 3 i 6 miesięcy- symboliczna złotówka za aktywację
    - stała, solidna obsługa techniczna w godz. od 8-20"

"Jaki jest miesięczny limit ściągania danych?
    25 GB. Limit ten został jednak zapisany w umowie przede wszystkim ze względu na wymogi prawne i obecnie nie jest stosowane odłączanie usługi po jego przekroczeniu. Gdyby w przyszłości miało dojść do zmiany tej polityki abonenci zostaną o tym poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem."
    To chyba tak samo jak tpsa też nie odłącza lecz redukuje prędkość do minimum.

Oferta ciekawa tam gdzie nie ma ciekawszych.

Z tego co jest napisane na w/w stronie www można stwierdzić, że mają tylko jeden rodzaj abonamentu 1Mb/s to trochę dziwi.
    I jeszcze pytanie czy 1Mb/s bedzie osiągalny czy to chwyt marketingowy i 1Mb/s będzie jedynie możliwy do osiągnięcia, bo przecież żaden dostawca internetu nie zapewnia nas, że mamy na 100% non stop daną szybkość łącza, jak większość pewnie wie jest to jedynie górna granica, którą można osiągnąć.

Znalezione na innym forum:
    "Podpinaja podobno do 6 osob w zaleznosci na kogo trafisz to ci dziala
    dobrze, ten ich ruterek nie ma zarzadzania pasmem wiec jak siadzie jeden
    ssak to siec padnie."

"Co do airbitsa to raczej nie będzie nic ciekawego na stronce mają napisane na jakiej zasadzie działa ich net. Max 1024, minimalnego transferu nie podają, a po drugie to tylko radiówka więc: jest się na wewnętrznym porcie i nie ma mozliwości dostania zewnętrznego adresu IP, śnieg, mgła i inne niedogodności atmosferyczne będą wpływały na jakość łącza sami to napisali na swojej stronce ;-), nie ma mozliwości podniesienia transferu no i najważniejsze co będzie jak przybędzie abonentów i punkty dostępowe zaczną się pocić :-) korzystałem już z radiówki (Wisper czy jakoś tak) no i tak to się własnie skończyło więcej ludzi mniej netu:-) radziłbym się mocno zastanowić czy się w to pakować. I na koniec ostatnia sprawa termin założenia tego netu to ponoć nawet do 2 m-cy."

http://groups.google.pl/group/pl.regionalne.k...esiek+air+bites&rnum=1&hl=pl#8c6e7297b43fbf50

http://www.airbites.net.pl/pl/rejestracja.php?id=27

0
  • #3 13 Gru 2005 14:36
    adm_sul
    Poziom 10  

Nie zakładajcie Internetu z tej firmy ja już czekam 2 miesiące na podłączenie w Krakowie, niestety nikt z Oddziału Kraków nie ma ochoty ze mną rozmawiać!! ciągle wszystko zganiają na dużą ilość klientów, jeśli mają ich dużo i tylko z papierkami nie mogą sobie poradzić to co myśleć o tych co już podłączeni. :(( Mówią, że szybki serwis a jak chcesz zadzwonić do serwisu to nie podnoszą słuchawki!! Nie polecam tejże FIRMY !!! :(((

0
  • #4 19 Gru 2005 20:40
    gruszfil
    Poziom 11  

adm_sul napisał:
    Nie zakładajcie Internetu z tej firmy ja już czekam 2 miesiące na podłączenie w Krakowie, niestety nikt z Oddziału Kraków nie ma ochoty ze mną rozmawiać!! ciągle wszystko zganiają na dużą ilość klientów, jeśli mają ich dużo i tylko z papierkami nie mogą sobie poradzić to co myśleć o tych co już podłączeni. :(( Mówią, że szybki serwis a jak chcesz zadzwonić do serwisu to nie podnoszą słuchawki!! Nie polecam tejże FIRMY !!! :(((

Witam wszystkich !!!! ☺☺☺

Hee ale kawal jaki jest telefon do serwisu ??? Dzwonilem na nr 6309999 i tam łączą do serwisu i problemu nie mialem, fakt na neta czekalem sporo (1.5 miesiaca) ale juz mam i jestem zadowolony , mysle ze subiektywne odczucia nie musza byc brane tak dosadnie pod uwage.

Zadowolonu user Neta airbites !!!!

0
  • #5 19 Gru 2005 23:06
    lopr_pol
    Poziom 22  

Wg. grupy dyskusyjnej polip: zakladaja na linii klienta dsl'a 1Mb z tepsy + apek(router) linksysa wrt54g z podmienionym softem. Klientow podlaczaja radiowo lub kablem do tego apeka.

0
  • #6 21 Gru 2005 03:01
    Interesant
    Poziom 31  

Witam,

DSL
    1Mb/s -> klienta
    256kb/s <- klienta
    limit 25GB

Ponad to dostajesz:
    Modem DSL TP'sy;
    Router z WiFi Linksys'a;
    Kartę sieciową WiFi pod USB Linksys'a
    Antenę którą zamontują Ci za oknem.

Jedyne co masz z DSL'a, to STAŁE IP (zewnętrzne do doprowadzenia netu, niestety wewnętrzne dla użytkowniów)

Jeżeli zależy Ci na przekierowaniu portów dla kilku usług,
    spróbuj dogadać się z serwisantem.

adm_sul napisał:

Ja czekałem ok trzech tygodni, i niedzwoniłem jak by się paliło.
    więc, czego się pieklisz??
    Po prostu podziękuj "kochanej" telekomunie!!

0
  • #7 29 Gru 2005 13:55
    HB-EL
    Poziom 1  

Ja mam net od air bites od 2 miesięcy - czekałem sporo - trochę ponad 2 miechy - ale warto było. Net śmiga szybko i bez zrywań i w ogóle polecam - jeśli możecie poczekać na instalację. Podobno odchodzą od dsl od monopolisty - i dobrze – pewnie będzie się mniej czekało na podłączenie – bo to tpsa ich z tym spowalniała - ciekawe co będzie w zamian.

0
  • #8 05 Sty 2006 00:39
    grzestel
    Poziom 11  

Ja umowe podpisalem 9 listopada. A podpieli mnie 3 stycznia. W miedzyczasie dzwonilem kilkanascie razy, dodzwonic udalo mi sie tylko 3razy. Jedyne co wciaz slyszalem to ... prosze czekac. Najpierw przyszli panowie z TP zostawili modem DSL Siemensa. Nie bylo mnie w domu wiec zona pokwitowala odbior, na kwitach z TP pisalo usluga DSL 1000. Pozniej przyszlo 2 mlodocianych pseudo technikow z firmy Air-Bites. Wpadli do mieszkania w brudnych buciorach. Miotali sie ponad 1,5 h aby przeciagnac kabel tel. z 1 pomieszczenia do drugiego bo komputer byl w innym pomieszczeniu niz gniazdko. Otworzyli beztrosko na osciez okno choc 1,5 m obok lezalo nasz 3,5 miesieczne dziecko. No i co najgorsze wywiercili mi dziure w oknie PCV bo mur byl jak widac dla nich za gruby. Choc gdyby popatrzyli troche to mam wpuszczony w mur peszel w ktory mozna bylo wpuscic kabel od zew anteny. A predkosc jaka mam na moim kompie to niestety max 50-70kb/s czyli jakies 0,5 Mbit. No i musze miec caly czas wlaczony AP i modem. Ziomale ktorzy to instalowali w trakcie zartowali smiali sie i czuli jak "u siebie' i ciagle szeptali miedzy soba. A moja zone ktora pytala o szczegoly zbywali zdawkowymi stwierdzeniami. Tak to wygladalo. Jak bedzie chodzic ta usluga zobaczymy jak kogos pode mnie jeszcze podlacza.

0
  • #9 05 Sty 2006 07:13
    Interesant
    Poziom 31  

Witam ponownie

Napisz skąd (Miasto): jesteś.

grzestel napisał:

(...) Najpierw przyszli panowie z TP zostawili modem DSL Siemensa. Nie bylo mnie w domu wiec zona pokwitowala odbior, na
    kwitach z TP pisalo usluga DSL 1000.

Dziwe... Tpsa by nie przyszła dlatego że to Air-Bites zamawiał usługę DSL od tpsa na twój numer telefonu, więc jako zleceniodawca, "oni" odbierają sprzęt od tpsy, przy okazji płacąc za niego.

grzestel napisał:

Wpadli do mieszkania w brudnych buciorach.

Zima jest, więc... ;)

grzestel napisał:

Miotali sie ponad 1,5 h aby przeciagnac kabel tel. z 1 pomieszczenia do drugiego bo komputer byl w innym pomieszczeniu niz gniazdko. Otworzyli beztrosko na osciez okno choc 1,5 m obok lezalo nasz 3,5 miesieczne dziecko. No i co najgorsze wywiercili mi dziure w oknie PCV bo mur byl jak widac dla nich za gruby. Choc gdyby popatrzyli troche to mam wpuszczony w mur peszel w ktory mozna bylo wpuscic kabel od zew anteny.
    (...) Ziomale ktorzy to instalowali w trakcie zartowali smiali sie i czuli jak "u siebie' i ciagle szeptali miedzy soba. A moja zone ktora pytala o szczegoly zbywali zdawkowymi stwierdzeniami. Tak to wygladalo.

Do mnie zadzwonili dzień wcześniej aby mnie poinformować że będą ~ 15-16, więc Twoim błędem było:
    Brak przygotowania sie pod instalację (ale, rozumiem małe dziecko w domu).
    Brak nadzoru z Twojej strony (Mogłeś patrzeć im na ręce) nie mówiąc o wytycznych (którędy byś widział przeprowadzenie okablowania).

ps. Zostawienie małżonki do nadzorowania prac było złym pomysłem.

grzestel napisał:

A predkosc jaka mam na moim kompie to niestety max 50-70kb/s czyli jakies 0,5 Mbit.

Możliwe że mieszkasz w starym budownictwie (antena za oknem),
    jeżeli łączysz sie po WiFi to całkiem możliwe że masz straty na przepustowości ale sprawdź przepustowość łącza na dsl.cz
    Jak chcesz do zdeinstaluj kartę sieciową WIFI na usb i podłącz przez RJ45 kompa pod router.

grzestel napisał:

No i musze miec caly czas wlaczony AP i modem.

Masz stały dostęp do internetu??
    Modem i router pracują bezszelestnie.
    Więc co Ci przeszkadza??

grzestel napisał:

Jak bedzie chodzic ta usluga zobaczymy jak kogos pode mnie jeszcze podlacza.

Więc nie chwal się sąsiadom, że masz internet od Air-Bites ;)

0
  • #10 01 Lut 2006 12:41
    Endrjus
    Poziom 1  

Zastanawiam się czy te pochwalne teksty pisze rzecznik firmy :D

A tak poważnie na poziomie sprzedaży jakość tragiczna (aż strach pomyśleć co będzie dalej o ile się doczekam). Od podpisania umowy minęło 3 miesiące, w tym prawie 6 tygodni od potwierdzenia, że airbites odebrało już wszystko od tepsa i mam być gotowy, bo na dniach będzie do mnie dzwonił ich technik ... hehehe. No to jestem w okolicy 40 dnia od tej informacji. Co do obsługi telefonicznej: nawet jeżeli się dodzwonisz (tak raz na dziesięć przypadków ktoś odbiera telefon) to uzyskanie informacji o choćby przybliżonym terminie instalacji jest niemożliwe. Uprzejma niewiasta spławia Cię sprawnie informując, że to sprawa działu technicznego, z którym oczywiście nie można się skontaktować i który nie jest w stanie podać terminu nawet w przybliżeniu do miesiąca. Gdyby neo tak nie zdzierała, dałbym sobie spokój już dawno, a tak jeszcze czekam, ale pewnie niedługo odpuszczę.

0
  • #11 27 Mar 2006 07:02
    lu007
    Poziom 9  

Wiec... :D
    mam to GOW** od 3 miesiecy... na poczatku bylem taki podniecony... 1MB za 80zl... instalacje to "wychodzilem" u nich bylem tam w ciagu tygodnia z 3 razy i tak przez dwa tyg... mily technik z tepsy pokazal mi wszystkie papiery i mialem ponoc status klienta B (eh... do A bym musial tam byc co godzine pewnie) a teraz do rzeczy... do gowno chodzi na Linksysie... taki router, jak ktos korzysta z P2P to mu bedzie sie zamulalo wszytsko i zrywalo polaczenia... nawet GG przestaje chodzic!!
    Dla zwyklego korzystania z internetu (strony maile takie bajerki) to ok, ale.... PO CO CI LACZE 1MB DLA POCZTY!!! tu polecic mozna wroga - neostrade, p-rzynajmniej nerwow sobie nie strzaskacie! a technik w airbites... Matko Boska! przyjedzie... sprawdzi na laptopku... no chodzi mu fakt... mi tez strony chodza... a jak masz pytania ze ci zamula... "jest limit w umowie 25GB" albo "to nie jest intgernet dla sciagaczy" a na infolinii "telekomunikacja dlawi nam lacze"... ludzie.... pamietajcie jak nie ma alternatywy to jest ew... airbites... pytania jak co to lu007(malpa)o2.pl

0
  • #12 30 Mar 2006 10:23
    grzestel
    Poziom 11  

Gdybyście przypadkiem chcieli z korzystać z VOIP a korzystacie z usulug "wspanialej" firmy AirBites

Napisałem do firmy

Cytat:
    Witam. Chce korzystac z uslugi HALO - NET prosze o odblokowanie portow.

4. Moja sieć jest zabezpieczona zaporą internetową (firewall). Jakie porty powinny być otwarte dla HaloNet ?
    5060 UDP - połączenie z systemem HaloNet 16384-32768 UDP - przesyłanie danych multimedialnych 5003 UDP -serwis otoczenia
    sieciowego 3478-3479 UDP - wykrywanie rodzaju połączenia z internetem

a oto co napisal pracownik firmy A

Cytat:
    Witam

Dostęp do internetu oferowany przez firmę airbites nie obejmuje usług związanych przekierowaniami portów. Użytkownik w
    dniu instalacji usługi otrzymuje dostęp do internetu poprzez wewnętrzny adres IP, jest to standardowa usługa, która nie
    podlega dalszym zmianom.

Jednocześnie informujemy że zabronione i surowo karane są próby rekonfiguracji sprzętu oraz jego resetowanie, którego
    właścicielem jest firma airbites polska.

Pozdrawiam serdecznie

0
  • #13 30 Mar 2006 22:01
    przezorny
    Poziom 16  

jak czytam te posty o tym "AirBites " to odnosze wrażenie ze to CIOTECZNY BRAT tpsy, tyle ze TPSA robi to lepiej i szybciej, TYLE NARZEKACIE a sami włazicie im w D***!

0
  • #14 05 Maj 2006 17:08
    Lukasszz
    Poziom 11  

U mnie AirBites wykupiła największą sieć radiową w mieście. Admin został sie ten sam co był ale net chodzi lepiej widocznie pojawiły się pieniądze na nowszy sprzęt i oferują łącze 256 za 48,8zl z vatem czyli ceny mi nie zmienili, tak samo jak i warunków przydzielania łącza, przez pierwszą godzine mam 256 po godzinie ścinają łącze do 2/3 przepustowości, po kolejnej godzinie do 1/3 przepustowości, jak przez godzinie sie niebędzie nic ściągać to znowu ma sie pełne pasmo więc o zostawieniu kompa żeby sobie spokojnie ściągał nie ma mowy co najmniej co 2 godziny trzeba go wyłączać na godzinke ;p. W nocy od 3:00 do 7:00 zato pasmo jest 2 razy większe.
    Dobrze że przynajmniej niema żadnych limitów na miesiąc tak to jeszcze z 30giga da sie zaczerpnąć jeśli sie "pilnuje" komputer.
    Co do tej opcji 1mbit to niewiem jak blokują pasmo.
    A na radiówke niemoge nażekać wszystko chodzi w najlepszym pożądeczku od stycznia, a to że przycinają tak łącze ;/ taka umowa sam sie zgodziłem podpisując (w tp.sa też są śmieszne limity które można w 3 dni wykożystać, tutaj przynajmniej nieprzytka mnie po tygoniu tak że nawet strony niebede mógł otworzyć ;).

0
  • #15 04 Sty 2007 10:41
    grzestel
    Poziom 11  

Witam, po roku czasu Airbites wymowil umowe. Nie tylko mnie ale 3 innym osobom ktore znam. Zamowilem Net24 z Netia czekam na instalacje.

0
  • #16 22 Maj 2007 13:42
    nizinny
    Poziom 1  

To nie jest uczciwy operator, zerwali ze mną umowę bo złamał im się w styczniu maszt a dalej przysyłają mi rachunki. Mają wielki burdel i z nikim z kierownictwa nie można się skontaktować. Zamiast zwrotu nadpłaty i przeprosin naliczają sobie sami nowe opłaty. Odradzam wszystkim tę firmę.To wielka pomyłka.

0
  • #17 22 Maj 2007 14:30
    Xyrovaqs
    Poziom 23  

U nas przejeli poprzednia siec. Przynajmniej u mnie raczej wywiazuja sie z umowy. Pisze raczej bo deklarowana predkosc mam caly czas, ale zdazaja sie przerwy w dzialaniu. Na plus mozna zaliczyc to ze mozna sobie rozdzielic net w domu bez zadnych problemow, nawet na infolinii tlumacza konfiguracje routerow z tego co wiem.
    Tak jak na pisalem - u mnie dziala ok, niestety na forum dla klientow ludzie z innych miast mocno narzekaja...
    I jeszcze jedno polityka tej firmy jest po prostu dobijajaca. Byla sobie np. "promocja" 2 Mbit w cenie 60 zl/mies, obecnie w tej samej cenie jest 3 Mbit ale ci ktorzy skorzystali z promocji na 2 Mbit przez najblizszy rok nie beda mogli przejsc na 3 Mbit. Przypuszczam ze znowu cos wymysla i bedzie tak ze za pol roku w cenie 60 zl bedzie powiedzmy 5 Mbit, a ja dalej bede na 2...

0
  • #18 24 Maj 2007 08:08
    dozowacz
    Poziom 12  

ja pierwszy raz słysze o takim dostawcy netu

0
  • #19 09 Wrz 2007 20:09
    Lukas.1
    Poziom 10  

A ja czekałem około 15 godz na podłączenie neta. Jestem z Sanoka i było wszstko bardzo szybko i przyjemnie. Samo podłączenie kosztowało 1zł - a kolesie zostawili z 20m kabla. Net też działa spoko!

0
  • #20 12 Wrz 2007 16:30
    98811966
    Poziom 1  

chcialbym zrezygnowac z internetu w waszej firmie,czy jest mozliwosc odstapienia od umowy droga elektroniczna

0
  • #21 04 Gru 2007 12:05
    arturox
    Poziom 1  

Jestem klijentem tej firmy.Szczerze nie radze brac tego neta.Po przejeciu kablwki przez ta firme w Krakowie mam z nimi same problemy.Nie odbieraja telefonw a jak odbiora to obiecuja usuniecia usterek i tak sie ciagnie juz 2 miesiac.Mam ich juz serdecznie dosyc.Rozwiazuje z nimi umowe.Tam chyba nikt nie pracuje.

0