Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiówka dziwne zakłócenia

17 Lis 2005 21:34 1519 16
  • Poziom 17  
    Witam
    Mam "Mały" problem a kąkretnie nie ja a moj sąsiad a mianowicie :
    mieszkamy w budynku połaczonym wspołną scianą . I On i ja mamy radiówke Antena zawnetrzna na dachu ( w załączniku schemat anten ) moja antena jest blizej o 3 metry od nadajnika i na moim komputerze reakcja z sygnałem zachowuje sie całkiem normalnie siła sygnału 80-100% a u sąsiada 20-60% wprawdzie ma zawirusowany komputer ale siła sygnału mimo wszystko jest słabsza a widocznos nadajnika ma taką samą jak ja. Nadajnik jest 200m od naszego domu widocznosc jest wysmienita a jednak cos niegra. Niezasłaniam mu anteny bo są tak jak by obok siebie. mozecie mi powiedziec co jest nie tak ?? tylko niemówcie ze to wina wirusów bo siła sygnału a zawirusowanie to niema nic wspolnego. Moze ma ktos pojecie co jest nie tak??

ps. Karta Planet 54mbps Działająca w trybie "g"

Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem temat postu!

[3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 26  
    Witam .Zamieńcie między sobą karty w komputerach i sprawdzcie czy jest zmiana.
  • Poziom 13  
    Cytat:
    tylko niemówcie ze to wina wirusów bo siła sygnału a zawirusowanie to niema nic wspolnego

Założymy się ?????????
  • Poziom 17  
    ja miałem tez zawirusowany komp a mimo wszystko siła sygnału była taka jak jest tyle ze kb było mniej a wymiana kart odpada bo to starszy pan i raczej niepozwoli grzebac w kompie

a tak za tametem :
    czy mozna zrobic taz ze nasze komputery nawiazą połączenie po przez te anteny ?? ze bedziemy mogli wymieniac sie plikami bez potrtzeby łączenia sie ze swiatem ???
  • Poziom 26  
    Cytat:
    a tak za tametem :
    czy mozna zrobic taz ze nasze komputery nawiazą połączenie po przez te anteny ?? ze bedziemy mogli wymieniac sie plikami bez potrtzeby łączenia sie ze swiatem ???

Nie da rady.
  • Poziom 11  
    Cze
    1.Nooooooo Planet
    2.Mam na balkonie w Cieszynie 2 * miska + sektorówka + dookólna
    i nie mam problemu - jestem tzw P.D. ale my pracujemy tylko na D-linkach - z Planet dawno się wyleczyliśmy . I jeszcze jedno - wbijamy się na tzw MAC - i korzystamy z WEP ale nie więcej jak 64 kb . Jak chcesz podeślę Ci fotki jak to u mnie na balkonie wygląda ( + skrzyneczki / 4 * AP + switch /) mój mail to rysiek_lemierzyce(malpa)wp.pl
  • Poziom 26  
    Nie było by prościej i taniej - sieciówki i skrętka .
  • Poziom 11  
    U mnie w Cieszynie Nie - bo ja mam P.D - około 3 km antena (miska 110) a następnie odemnie w dwóch kierunkach na tzw Paswiska około 4 km i na Jerzego około 5 km a do tego dookólna jako lokal - switch jest na balkonie i i wszystko skrętkami , :-)
  • Poziom 26  
    3km a druga strona ściany , to chyba jest możliwe.Oni chcą się połączyć komputerami między sobą.

Dodano po 1 [minuty]:

Cytat:
  • Poziom 17  
    a jak to sobie wyobrazasz ?????? 2 karty sieciowe w jednym kompie ??
  • Poziom 12  
    2 karty sieciowe do akurat zadna abstrakcja, i 3 sie zdarzaly :)
  • Poziom 17  
    a wiec nieda sie rzeby zwykłymi antenkami zew. połączyc 2 kompy w siec Lan ?
  • Poziom 26  
    Jeden z was musi mieć AP inaczej nie da rady.
  • Poziom 11  
    Na kartach WF D-linka no problem połączyć - ustawienia zmienić w karcie sieciowej i OK
  • Poziom 21  
    HiHIhi a czy sie różni d-link od planeta ???? ---- pudełkiem i nazwą a środek ten sam. A tak na marginesie to jasne że da sie dwa kompy połączyś tylko za pomocą sieciówek -- do tego służy opcja ad-hoc
    P.D powodzenia życze w prowadzeniu sieci
    pozdr.
  • Poziom 17  
    a jak mam to rorobic zeby połączyły sie te 2 anteny ???????????

napiszcie

• Poziom 35  
    1.co za róznica czy planet czy d-link
    2.da się wymieniać plikami
    3.duzo ma system do sygnału (ale jeśli już jest to raczej wina anteny lub kabla)
    4. nie ma jak dużo gadać ale samemu nic nie zrobic .