Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercook PF-83 CKD - naprawa programatora pralki...

Xkubolowski 24 Dec 2022 19:40 261 3
phoenixcontact
 • #1
  Xkubolowski
  Level 5  
  Dzień dobry,
  Mam taką pralkę i zauważyłem w niej problem właśnie z ów programatorem, o ile większa część programów dobrze przeskakuje tak w pewnym momencie po prostu słychać dźwięk jak próbuję zaskoczyć, ale nie może i kiedy lekko pomoże się jej ręka to rusza dalej. Chciałbym to naprawić, a z racji ciężkiej dostępności tego programatora najlepiej jakby dało się go samego naprawić. W razie jakiejś wytartej części mam dostęp do drukarki 3d standardowej i epoksydowej także dorobienie elementu nie będzie problemem. Dodam, że wszystko oprócz tego pracuje bez problemu, grzeje dobrze wodę, spuszcza i napuszcza, więc problem z brakiem detekcji danego elementu to raczej nie będzie.

  Widać nawet jak pokrętło stara się poruszyć, ale zaraz wraca i tak w kółko, jak rozbierać ten programator żeby nic nie uszkodzić i na co zwrócić uwagę? Dodam, że uczę się serwisowania pralek i ów Mastercook jest zabrany "ze śmieci" więc w razie jakiegoś mocnego uszkodzenia nie będzie szkody. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
 • phoenixcontact
 • #2
  trojan 12
  Level 38  
  Jak kolega nie zna dobrze programatora raczej szkoda się do tego zabierać. Rozsypie się na dość dużo drobnych części które ciężko poskładać.
  Lepiej na odpad gabarytowy i wyciągnąć z innej pralki. Takiego samego typu programatory były montowane w różnych pralkach.
 • phoenixcontact
 • #3
  kecajk49
  Level 34  
  Ten programator jest prosty a głównie zużyciu ulegały popychacze współpracujące z krzywkami i trzeba mieć "dawcę" tych elementów czyli inny podobnej budowy programator. Czy warto na tym ćwiczyć naprawy skoro era tego typu programatorów to przeszłość. Chyba jest to bez sensu. Prościej jest zrobić jako ćwiczenie taką przebudowę na elektroniczny sterownik wydłubany z innej pralki Mastercook oczywiście wraz z okablowaniem.
 • #4
  Xkubolowski
  Level 5  
  Ta opcja przebudowy też w sumie brzmi interesująco jednak na razie chciałbym spróbować naprawić tak jak fabrycznie było, po rozebraniu konstrukcji zębatki całe i faktycznie tak jak mówisz jest coś z popychaczem, źle nie wygląda ale ale zasadniczo może się kręcić silnik w nieskończoność i popychacz będzie kręcił białą zębatką jednak ta dalej nie chce w żaden sposób pomóc w ruszeniu tej głównej pomarańczowej , będę jechał na pszok niedługo może upoluje jakiś programator podobnej konstrukcji.