Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WinME, DKU-5 i NOKIA 7250i - brak komunikacji.

lacosta 17 Lis 2005 22:20 858 0
  • #1 17 Lis 2005 22:20
    lacosta
    Poziom 12  

Witam,
    Na początku nadmienię iż, użyłem opcji szukaj i przeczytałem większość porad na temat komunikacji z NOKIĄ 7250i przez kabelek USB DKU-5. Byłem na stronie gsm2pc.pl. Niestety nic nie pomaga.
    Problem jest następujący.
    Zgodnie z tym co piszą na różnych stronach najpierw zainstalowałem odpowiedni sterownik do kabelka DKU-5 (posiadam podobno orygilalny kabelek DKU-5 w pudełku NOKIA ze sterownikami na płycie NOKIA a wszystko "made in china"). Po instalacji sterowników restart komputera. Następnie po włożeniu kabelka do kompa powinno zostać wykryte nowe urządzenie a system powinien podłączyć do niego odpowiednie sterowniki. Jednocześnie powinien pojawić się wirtualny dodatkowy port szeregowy. Niestety nic takiego się nie dzieje. Po włożeniu kabla zawsze to samo: wykryto nowe urządzenie, system szuka sterowników, nie znajduje i podłącza standardowy sterownik USB. Dzięki temu kabelek nie działa.
    Co może być źle? Nadmienię iż próbowałem z różnymi sterownikami z różnych stron (NOKIA.com, gsm2pc.pl ...) i nic. Nigdy nie udało mi się zainstalować wirtualnego portu szeregowego. Jakieś podpowiedzi. Może ktoś miał podobny problem?

0 0
  Szukaj w 5mln produktów