Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilarka Lux Tools A-KS-20/150 identyfikacja MOSFET.

george07 30 Dec 2022 16:10 363 3
 • #1
  george07
  Level 13  
  Jestem posiadaczem uszkodzonej pilarki Lux Tools A-KS-20/150 napędzanej silnikiem szczotkowym 18 V. W sekcji zasilania ma wypalone trzy MOSFET-y. Nie mogę znaleźć schematu płytki, odczyt niemożliwy z powodu wypalenia obudowy. Po przeszukiwaniu internetu wstępnie typuję, że może to być AOD240 (w podobnym zastosowaniu widziałem we wkrętarce Boscha). Czy można ewentualnie podłączyć silnik z pominięciem tego układu startu? Obawiam się że wypalę włącznik urządzenia. Do zaakceptowania jest brak hamulca. Pilarka jest w bardzo dobrym stanie żal wyrzucać, do moich sporadycznych lekkich prac była by idealna. pozdrawiam
 • #3
  george07
  Level 13  
  Dzięki za konkretną odpowiedź. A jaki ewentualnie może być symbol diody ?
  Podłączyłem silnik z pominięciem tego układu i pracuje obawiam się trochę o wyłącznik. Próba pod obciążeniem też przeszła be szwanku.
 • #4
  PaweleRz
  Level 10  
  Ten układ to tylko zabezpieczenie przed przeciążeniem. Można obejść, ale ryzykuje się spaleniem silnika. Ja tak obszedłem w jednej szlifierce kątowej. Działała nawet lepiej bez tego układu, ale silnik niestety się spalił przy cięciu aluminium. Normalnie układ by odłączył przy przeciążeniu a tutaj poszedł dym i tyle.