Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon RWT OK-BM T9/j-261-117.

18 Lis 2005 13:19 5251 12
  • Poziom 10  
    Drodzy forumowicze!!!
    Jeszcze raz proszę o pomoc!!! Od ponad miesiąca nie mam sprawnie działającego unifonu. Stary tytułowy unifon rozpadł się ze starości, a nowy LF-3 NS, ze względu że w bloku jest instalacja pięcioprzewodowa z masą na "plusie" nie działa pomimo że zamontowałem w nim brzęczyk ze starego RWT. W skrócie podam jeszcze raz, że mogę otworzyć rygiel w drzwiach wejściowych na klatkę i słyszę w słuchawce co się dzieje przed tymi drzwiami, natomiast nie słychać na zewnątrz tego co się dzieje u mnie w mieszkaniu przy podniesionej słuchawce oraz na zewnątrz nie działa wywołanie. Szerzej o całej sytuacji pisałem w poście zatytułowanym unifon RWT OK-BM T9/J-261-117 a unifon LF-3NS Laskomexu. Serdeczne podziękowania dla zodiaka 318 za dobre rady. Na ostatni mój post z moimi wątpliwościami nikt nie odpowiedział:cry:. Mam nadzieję, że ktoś miał do czynienia z tym modelem RWT i tym typem instalacji domofonowej i będzie mi w stanie pomóc. Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 37  
    Masz może jakiś schemat tego "ustrojstwa" albo jakiś szkic to zapodaj tu albo na priva

Dodano po 48 [minuty]:

Może jeszcze masz możliwość zrobienia zdjęcia jakimś aparatem cyfrowym tego starego i nowego (chodzi mi o "flaki")
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    witam jezeli nie pozbyles sie starego unifonu z plytki drukowanej musisz odczytac gdzie jest "masa" -"su"-"mu"i "du" niejest to latwe ale niemasz innego rozwiazania powodzenia.
  • Poziom 10  
    Niestety nie mogę znaleźć tych oznaczeń na płytce drukowanej unifonu. Załączam bardzo nieporadnie narysowany schemat płytki starego unifonu RWT. Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie go odczytać i pomóc mi. P1 i P2 to zaciski brzęczyka, natomiast W, S i M to zaciski słuchawki i mikrofonu unifonu.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    moich notatek wychodzi, że
    Ba to ( +) na mikrofon przez przełącznik obwodów
    La to słuchawka przez przełącznik
    0 to wywołanie
    Z1 i Z2 to zaczep
    LB to ( - )
    Unifon to UK-BM może to Ci pomoże.
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 10  
    Dzięki embros za rozszyfrowanie oznaczeń tych zacisków, ale może byś mi jeszcze podpowiedział jak to podłączyć do LF3-NS i które przewody podłączyć pod brzęczyk i jak to się wszystko ma do tego "plusa" na masie?
    Aha i o co chodzi z tym mikrofonem elkretowym dlaczego on może nie działać w tym nowym unifonie w tej nietypowej instalacji?
    Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Mam pytanie do embrosa. Czy jak podłączę do brzęczyka minus i wywołanie, to zacisk wywołania w LF3-NS ma pozostać wolny? Bardzo proszę o podpowiedź!
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Witam!
    Co do instalacji z " plusem" na masie to jeszcze z taką się nie spodkałem. Czy ten unifon LF-3 ma w sobie płytkę generatora? Jeśli tak to 0 ze staregoRWT łączysz z wejściem płytki generatora wyjście płytki z punktem 1 LF masa płytki z masą instalacji. Jeśli nie ma płytki to unifon nie będzie dzwonił.
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 10  
    Witam i pozdrawiam!
    Embros jeszcze raz serdeczne dzięki za podpowiedź odnośnie brzęczyka - podłączyłem jeden zacisk brzęczyka do masy ("-") , a drugi do kabelka wywołania. I o dziwo unifon z Laskomexu po raz pierwszy od miesiąca zaterkotał brzęczykiem ze starego RWT. Standardowo LF3 nie miał płytki na wyposażeniu, dokupiłem ją, ale przez ten "plus" na masie nie chciała zadziałać, więc musiał "na siłę" wcisnąć do niego stary brzęczyk. Teraz sytuacja przedstawia się nastepująco: słyszę przez słuchawkę co dzieje się przed drzwiami wejściowymi oczywiście, gdy ją podniosę, mogę przyciskiem z unifonu zwolnić elektrozaczep w drzwiach, na dole można zadzwonić do mnie i jest wywołanie. Niestety zupełnie nic nie słychać na dole co się dzieje u mnie w mieszkaniu, gdy słuchawka jest podniesiona.
    Jeśli wiesz coś na ten temat to proszę podpowiedz jak rozwiązać ten problem.
    Pozdrawiam

Dodano po 6 [minuty]:

Aha i jeszcze jedno pytanie, gdy w LF3 będę mieć ten stary brzęczyk, to czy zacisk wywołania w unifonie (1) pozostaje wolny, a jeśli nie to co do niego podłączyć?
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Najłatwiejsze (dla osoby niezbyt obeznanej z elektroniką) jest włożenie do LF-a mikrofonu węglowego ze starego aparatu i pominięcie na płytce aparatu wzmaciacza miktofonu. Jeśliby kolega zrobił fotki (z obu stron) płytki drukowanej (tej na której znajduje się przełacznik funkcji) to powiem gdzie co przeciąć i przelutować. Jest to bardzo proste ale nie dysponuję konkretnie widokiem tej płytki i musiałbym bazować na fotce kolegi.

P.S Zacisk 1 ma pozostać wolny.
  • Poziom 10  
    Pozdrawiam!
    Bardzo dziękuję zodiakowi 318 za potwierdzenie moich przypuszczeń.
    Istotnie nie jestem obeznany z elektroniką. Postaram się zrobić fotkę tej płytki unifonu. Ale mam jeszcze pytanie, co trzeba by zrobić, by nie przekładać tego starego mikrofonu węglowego i pominięcia wzmacniacza na płytce. Mniemam, że jak dla mnie to jest dosyć skomplikowane, ale tak z ciekawości chciałbym wiedzieć - o ile to nie jest duży problem i tajemnica oczywiście.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Trzebaby było zrobić więcej cięć i lutowań na tej płytce. Da się to zrobić ale musiałbym dysponować fotką naprawdę dobrej jakości (czytelną) obu stron płytki.
    Tak "na odległość" dużo łatwiej byłoby przełożyć stary mikrofon, przeciąć jedną ścieżkę i przelutować jeden kabelek i tyle.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za udzielone porady. Problem został częściowo rozwiązany. Ze względu na brak możliwości technicznych kontynuacja tematu jest bezcelowa.