Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stara karta sieciowa pod ISA i kabel koncentryczny- problem

DJ MHz 18 Nov 2005 13:56 3345 10
    DJ MHz
    Level 24  
    Witam.
    Mam w posiadaniu taką oto starą kartę pod złącze ISA na płycie głównej. Posiada ona wejscie do kabla koncentrycznego i nieznany mi inny wtyk. CO to jest i czy przyda sie do połaczenia z innym kompem ? Jako że kiedys opisywałem na elektrodzie mój problem ze starym komputerem co były problemy z nową karta sieciową eternet, wiec chce zamontować tą i połączyć z nowym kompem przez koncentryka i w nowym bedzie karta PCI tez ze zlaczem koncentryka. Potem zamierzam ustawic tak zeby nowy udostepnial neta przez koncentryka staremu. WIem, wiem, że te karty juz dawno wyszyly z użycia bo za wolno net szedl itp. Czy wiecie gdzie szukać do tej karty sterownikow i po co to zlacze tam takie jest ?? Jesli uda mi sie bez problemow połączyc juz to potem sie w tym temacie was popytam jak ustawic zeby dzialalo :) . ALe teraz najwarzniejsze info dla mnie to :
    - gdzie szukać sterowników.
    - co to za złącze :) .

Załączam zdięcia.
    Pozdro
    DJ MHz
    galaxy_938
    Level 24  
    Napisz jaka to karta (firma, model, opis z chipsetu tej sieciówki )
  • Helpful post
    Masster
    Level 32  
    Karta to jakiś SMC sterowników ze świecą szukać ale na pewno uda się ją uruchomić na standardowym sterowniku "Zgodna z NE2000". Złącze to tak jak napisał kolega wyżej AUI możesz do niego dołączyć transciever na skrętkę/koncentryk/światłowód. I na koniec jeszcze sprostowanie. Net na takiej karcie nie ma prawa mulić ma ona 10 Mb/s a internet jaki masz? 512 kb/s, 2 Mb/s? to o wiele mniej niż możliwości takich kart. Wyszły one z użycia ze względu na topologię sieci (magistrala) która jest niezbyt wygodna i dość kłopotliwa w razie usterki.
    DJ MHz
    Level 24  
    Dzieki za info. na karcie szukalem jej nazwy modelu itp. ale teraz ja juz wlorzylem do kompa ( a teraz win98 instaluje, jak zainstaluje to za okolo godzinke wyjme i zobacze gdzie pisza jakies dane i powiem wam) i jak uruchomilem kompa to zauwarzylem ze sa 2 diody na karcie. taka zolta i zielona. zielona sie swieci a zolta nie (chyba jest do informacji czy jest polaczenie z netem) .Ja neta mam 256 kb/s z dialogu i dziele to na 2 kompy moj i siasiada przez ruter d-link. WIec mowicie ze da sie polaczyc przez skrętke tylko trza przejsciowke ? DOstane ją jeszcze w sklepie kompoterowym ? albo na allegro.??

Pozdro
    DJ MHz
    Masster
    Level 32  
    Na allegro powinieneś dostać transciever ale nie wiedomo czy karta automatycznie przestawi się na wyjście AUI. W niektórych trzeba je uaktywnić specjalnym programem od producenta. A taka przejściówka będzie Cię kosztowała tyle samo co karta na ISA z wyjściem na skrętkę i tu pytanie czy warto?
    DJ MHz
    Level 24  
    korde. no wlasnie ze mam kilka kart na PCI eternet ale no sa problemy. wyskakuja bledy ze sterow nie ma . albo mam wpisana konfiguracje dobrze a i tak wyskakuje ze nie ma konfiguracji i mi problemy plyta pewnie robi i neta nie moge uruchomic :(
    Masster
    Level 32  
    Jaki to komputer? Jaki system? Jak wyskakuje brak sterownika to weź listę, jako producenta wybierz Novell i wybierz "Zgodna z NE2000" ta karta ze zdjęcia wyżej powinna na tym ruszyć, ewentualnie musisz ustawić poprawnie adresy IRQ i DMA a te powinieneś znaleźć po ustawieniach zworek na karcie. Gorzej jak nie ma zworek wtedy zgaduj zgadula... i trzeba szukać programu diagnostycznego od producenta.
    DJ MHz
    Level 24  
    zauwarzylem na karcie ze nie ma jednego elementu kondersatora ? takiego prostokatnego żółtego :) . wywalilem ja bede probowal karte PCI dac i ustawiac zeby poszlo. a ta karte wykrylo . jak ja wyjelem to pokazalo ze nie ma zainstalowanego urzadzenia ... i wykrylo cos tam SMC eternet ... :)

Pozdro
    DJ MHz
    Masster
    Level 32  
    Nie wiem czy dobrze cię rozumiem. Nie używasz już tej karty na ISA. Włożyłeś tą na PCI coś wykryło i nie masz sterownika? Jeżeli tak to spisz napisy z chipa na tej karcie (tego z największą ilością nóg) i podaj je tu na forum to się sterownika poszuka.
    DJ MHz
    Level 24  
    Nie chodzi mi o to ze jak ta przejsciowka do tej ISA jest droga wiec jej nie bede podpinal . Dam tą PCI sieciówke ktora ma wymagania 32- bit PCI a takie mam na tej plycie glownej i jak pojdzie to sie zobaczy. teraz instaluje linuxa mandriva, bo mi windows przy ladowaniu wywalal bledy i potem plikow brakowalo a nie usowalem :/ . wiec na linuxie bedzie mi lepiej. a ze komp wolny instaluje tylko zeby byl tam net :) i to mi wystarczy :) .

Pozdro
    DJ MHz