Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Problem z aktualizacją firmware centralki SATEL Micra z wersji 3.00 do wersji 3.03

pepeg_torun 11 Jan 2023 17:20 357 3
Optex
 • #1
  pepeg_torun
  Level 11  
  Mam problem z aktualizacją firmware centralki SATEL MICRA.
  Fabrycznie w centralce zainstalowany jest firmware w wersji 3.00 z dnia 24.03.2014. Do tej pory wersja softu 3.00 nie stanowiła dla mnie żadnego problemu, ale po awarii pilota MPT-300 (czarny) kupiłem piloty MPT-350 (białe) i okazuje się, że centralka Micra ich nie rozpoznaje.
  Rozwiązaniem ma być aktualizacja firmware do wersji 3.03. Według instrukcji znalezionej w internecie w 2018 roku Satel wypuścił w kwietniu 2018 roku wersję 3.03 w której "dodał informację o pilotach MPT-350.
  Mam nieoryginalny kabelek łączący port COM (RS232) z centralą Micra, za pomocą którego bez problemu mogę skomunikować Micrę z zainstalowanym na starym laptopie programem GPRS Soft - łączenie i zarządzanie dobywa się bez żadnych problemów. Zrobiłem próby i nawet z nowymi komputerami, które nie mają portu COM można spokojnie się połączyć, tyle że dodatkowo użyłem konwertera RS232-->USB firmy Digitus.
  Niestety za pomocą tego kabla i konwertera Digitus nie jestem w stanie wgrać do Micry najnowszego firmware 3.03
  Po uruchomieniu pliku exe z aktualizacją, wskazaniu portu pod którym znajduje się centralka programik wyświetla jedynie opis "Starting ISP mode" a po chwili wyświetla się znak zapytania.

  - Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
  - Czy do aktualizacji firmware potrzebny jest oryginalny przewód Satel USB-RS?

  Wydaje mi się, że kilka lat temu, kiedy instalowałem w garażu pierwszą swoją Micrę udało mi się za pomocą nieoryginalnego kabelka zrobić aktualizację, ale lata biegną i pewności nie mam.

  Będę wdzięczny za Waszą pomoc i uwagi.
  Problem z aktualizacją firmware centralki SATEL Micra z wersji 3.00 do wersji 3.03

  Problem z aktualizacją firmware centralki SATEL Micra z wersji 3.00 do wersji 3.03

  Problem z aktualizacją firmware centralki SATEL Micra z wersji 3.00 do wersji 3.03
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  Zbych034
  Level 39  
  Niestety przy flaszowaniu nie wszystkie przejściówki działają. Możesz próbować z inną
 • Optex
 • Helpful post
  #3
  alster1
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  W zeszłym tygodniu aktualizowałem firmware w Integrze 128, w warsztacie mam PC Della z fizycznym COM em i przewód RS- PIN5 za pomocą którego bezproblemowo nawiązuję połączenie z urządzeniami Satela.
  Przy próbie aktualizacji tej centrali miałem identyczny objaw, "Starting ISP mode" a po pewnym czasie błąd i wyjście centrali z trybu "startera".
  Nie wiem dlaczego tak się dzieje bo wcześniej za pomocą tego samego zestawu bezproblemowo aktualizowałem centralę, moduły ETHM, moduły GSM, ale po podłączeniu do tego samego PC kabla USB/RS od Satela aktualizacja poszła od strzała.
 • #4
  pepeg_torun
  Level 11  
  Udało mi się zaktualizować Micrę za pomocą kabla "podróbki", w ten sposób, że najpierw inicjowałem w programie start procesu aktualizacji i dopiero po zainicjowaniu procesu podpinałem kabel łączący komputer z centralką.
  Zaktualizowałem w ten sposób trzy Micry.
  Aktualizacja była mi potrzebna ponieważ firmware w wersji 3.00 "nie widział" pilotów Satela o oznaczeniu MPT-350
  Dziękuję za pomoc.