Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra 1.7 TD 93r podgrzewanie świec

18 Lis 2005 20:51 2958 9
  • Poziom 23  
    Witam.
    Auto jak w temacie.problem z podgrzewaniem świec .Trwa to bardzo krótko i teraz zaczyna być to widoczne jak się trochę zimno zrobiło.Gdzie szukać układu załaczającego podgrzewanie?Co może być tego przyczyną że są takie objawy.
    Prosze o każdą opinie.
    Dziękuje.
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 23  
    Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Nie mogę w tym momencie skontaktować się z bratem.Ale może mimo tego braku informacji jakies pomysły są?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Z ładowaniem nie ma problemów więc chyba alternator odpada,jaką rezystancję powinna mieć dobra świeca a także gdzie szukać tego sterownika czasu żarzenia i jak go sprawdzić.
  • Poziom 23  
    Sprawdziłem jest to silnik Isuzu.Z tego co mierzyłem i patrzyłem wynika że to moduł sterujący za wcześnie wyłącza podgrzewanie, słychać wyłączenie przekaźnika w okolicach schowka koło pasażera a więc w miejscu umieszczenia modułu.
    Teraz mam takie pytanie :
    Czy podgrzewanie paliwa w filtrze jest też sterowe za pomoca tego sterownika?
    Czy mógłbym sobie podpiąć odzielny układ czasowy sterujący za pomoca przekaźnika podgrzewaniem świec?
    Pytam ponieważ się z tego co się dowiadywałem to takie sterownik trochę kosztuję więc po co przepłacać jeśli dało by się to zrobić.
    Proszę o opinie.
  • Poziom 23  
    Na upartego to mozna zalozyc reczny przycisk do wlaczania swiec. Tylko trzeba uwazac zeby nie przegrzac bo swieczka moze peknac, wpasc do komory i remont silnika gotowy :)
  • Poziom 23  
    Ile wynosi ten czas na zimnym silniku przy sprawnie działającym układzie?
    Jeśli tego się będzie przestrzegać to chyba nic złego się nie stanie , najwyżej cześciej trzeba będzie wymieniać profilaktycznie swiecę i powinno dziłać.
  • Poziom 25  
    Witam
    Ale dlaczego kombinować jak udpowiedz jest wyżej jest to silnik ISUZU więc sterownik świec żarowych kożysta z czujnika temp silnika i to on jiest padięty prawdopodobie ściąg wtyczke i zobacz ile wtedy grzeje.
  • Poziom 23  
    Witam ponownie.
    Problem pozostaje i odłączanie czujnika nie zmienia sytuacji.
    Moze jeszcze ktoś ma jakis pomysł?
    Pozdrawiam