Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[BL602] [SM2135] Zmiana firmware w taniej żarówce lonsonho Surplife RGB+WW+CW

Zain00 16 Jan 2023 16:57 804 2
This content has been translated flag-en » flag-pl View the original version here.
  • Mam żarówkę za 5,2 dolara Amazon.sa
    Niestety ta żarówka wydaje się być marką bez nazwy, ale korzysta z aplikacji Surplife. Niestety nie mam więcej informacji na ten temat.

[BL602] [SM2135] Zmiana firmware w taniej żarówce lonsonho Surplife RGB+WW+CW [BL602] [SM2135] Zmiana firmware w taniej żarówce lonsonho Surplife RGB+WW+CW

Miałem nadzieję, że dostanę BK7231T lub BK7231N, abym mógł wypróbować Tuya Cloudcutter, ale ta żarówka była dostarczana z BL602 moduł BL-M5 V1.2
    Żarówka wykorzystuje również a Kontroler LED SM2135
    [BL602] [SM2135] Zmiana firmware w taniej żarówce lonsonho Surplife RGB+WW+CW [BL602] [SM2135] Zmiana firmware w taniej żarówce lonsonho Surplife RGB+WW+CW [BL602] [SM2135] Zmiana firmware w taniej żarówce lonsonho Surplife RGB+WW+CW

Ponieważ jest to chip BL602 musiałem wyjąć moduł z płytki żeby dostać się do migających pinów z tyłu modułu

Użyłem lutownicy, aby go usunąć, ale myślę, że byłoby łatwiej ze stacją na gorące powietrze.
    Aby sflashować układ, użyłem adaptera USB na TTL

TX -- RX
    RX -- TX
    Ziemia -- Ziemia
    3,3 V -- 3,3 V
    Boot - 3.3 tylko podczas flashowania (widzę inny post mówiący, że należy użyć rezystora 10k, ale nie mogłem ukończyć flashowania, chyba że podłączyłem bootowanie bezpośrednio do 3.3v)

Tutaj jest bardziej szczegółowy wpis
    https://www.elektroda.com/rtvforum/topic3889041.html

Po flashowaniu to są piny do tej żarówki

To druga żarówka, którą mam z BL602 (pierwsza to sonoff B05-BL-A19), przy obu żarówkach jasność jest niska po flashowaniu OpenBeken.
    Użyłem polecenia (BP5758D_Current 50), aby sonoff wyregulował jasność

Ale dla kontrolera SM2135 użyłem polecenia (SM2135_Current 6 2)

Ale nadal trzeba skalibrować kolory RGB, a ja tego nie zrobiłem.

Cool? Ranking DIY
    About Author
    Zain00
    Level 6  
    Zain00 wrote 20 posts with rating 2. Been with us since 2023 year.
    p.kaczmarek2
    Moderator Smart Home
    Dziękujemy za ciekawą recenzję. Miło jest widzieć, że OpenBL602 może być naprawdę przydatny dla niektórych osób. Cieszę się, że działa nawet ze sterownikami LED.
    Btw, wkrótce dodamy również SM2235 (jest podobny do SM2135, ale z 10-bitową precyzją kolorów zamiast 8-bitowej).

Jeśli chodzi o kalibrację, ta funkcja została przesłana przez współtwórcę, więc mogę tylko wskazać: https://github.com/openshwprojects/OpenBK7231T_App/blob/main/docs/led_gamma_control.md
    Zain00
    Level 6  
    @p.kaczmarek2 Doceniam całą ciężką pracę, którą wykonałeś dla oprogramowania OpenBeken i wsparcie w społeczności.

Jeśli chodzi o kolory RGB, zmieniłem mapę na ,,SM2135_Map 0 1 2 4 3" i przeprowadziłem kalibrację i myślę, że teraz emituje właściwe kolory.

Zmieniłem również minimalną jasność na ,,brtMinCW 0.40%", ponieważ żarówka wyłączała się, gdy wybierałem jasność 7 i niższą

Zamówiłem kilka żarówek z AliExpress i zrobię ich recenzję, gdy dotrą.

Mam tylko nadzieję, że temperatura barwowa wynosi 2700K, ponieważ ta żarówka mówi 2700K, ale moje oczy widzą 3000K. Żarówka Sonoff była jednak blisko 2700K.