Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujka, która wykrywa ludzką dłoń? Test czujki OPTEX

(Sponsored) magic9 19 Jan 2023 07:34 927 15
Optex
 • Zobaczcie test czujki REDSCAN Pro, zamontowanej w hali magazynowej, gdzie za pomocą wirtualnej ściany o dużej rozdzielczości czujka wykrywa ruch niepowołanej ręki sięgającej po przedmiot wielkości rolki taśmy klejącej.

  Statystyki wskazują, że ponad 90% kradzieży na terenie hal magazynowych to wewnętrzne kradzieże pracownicze. Kradzież bez włamania nie jest łatwa do wykrycia. Czy czujka REDSCAN Pro z wbudowaną kamerą pomocniczą podołała temu zadaniu?

  Zobaczcie test wykrywania dłoni:
  Czujki OPTEX z wielokrotnie nagradzanej serii REDSCAN Pro wykorzystują technologię LiDAR do tworzenia wirtualnych ścian, sufitów i płaszczyzn wysokiej rozdzielczości o długości do 100 m bez jakichkolwiek luk i utraty skuteczności detekcji wraz ze wzrostem odległości. Obszar detekcji jest prostokątny (zamiast wachlarzowego) zapewniając dokładną, stabilną i pozbawioną martwych pól detekcję.

  Obszar wykrywania można podzielić na 8 niezależnych stref, dostosowując rozmiar obiektu docelowego, czułość i sygnał wyjściowy dla każdej z nich. Czujka charakteryzuje się wysoką elastycznością adaptacji ustawień do rozmieszczenia stref i poziomu zagrożenia. Przykładowo, jedną strefę detekcji można skonfigurować tak, aby wykrywała ludzi, a inną, aby wykrywała pojazdy. Inna możliwość to ustawienie jednej strefy jako strefy wstępnego ostrzegania, a drugiej jako strefy ostrzegania o bezpośrednim zagrożeniu. Zasięg detekcji i uniwersalność czujki REDSCAN PRO pozwalają na uzyskanie rezultatu, który zwykle wymaga użycia więcej niż jednej czujki.

  Czujkę można zintegrować z innymi systemami za pomocą ONVIF, a także podłączyć do standardowej centrali alarmowej za pomocą wyjść NC/NO.

  Czujka, która wykrywa ludzką dłoń? Test czujki OPTEX


  Dzięki wysokiej rozdzielczości, prędkości detekcji i precyzyjnej technologii laserowej czujka REDSCAN Pro pozwala na ochronę lokalizacji wymagających wysokiego poziomu zabezpieczeń przed różnego rodzaju włamaniami i dostępem nieuprawnionych osób.

  Więcej informacji na stronie: https://www.optex-europe.com/pl/produkty/detekcja-intruza/rls-50100v

  [Płatna współpraca z OPTEX Security Sp. z o.o.]

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  magic9
  Editor
  Offline 
  Has specialization in: redaktor treści elektroda
  magic9 wrote 774 posts with rating 354, helped 10 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
 • Optex
 • #2
  janek_wro
  Level 28  
  Tak to jest, kiedy własnych pracowników na hali traktuje się jak intruzów i złodziei. Wtedy chyba pora zmienić personel, a nie szukać lidarów.
  Natomiast w tej reklamie drażni laska, która na dodatek nazbyt intensywnie "przemawia rękoma". Już brodacz jest bardziej przekonywujący treścią :)
 • #3
  CMS
  Administrator of HydePark
  No muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem tej technologi.
 • Optex
 • #4
  Jacekser
  Level 22  
  Po wykryciu dłoni laser winien zwiększyć moc i ciach.... i po problemie ! :P
  Kontrolę dostępu zapewniłby pewnie kod na rękawiczce !
  Jakieś chwytaki pewnie pozwoliłyby uniknąć "okaleczeń".
  (asumpt dla bioniki)
 • #5
  pikarel
  Level 35  
  Poprawiłem tekst artykułu, ale nie odniosło to skutku - jak grochem o ścianę.
  Napiszę więc o tym w temacie:
  tylko techniczny analfabeta użyje slangu (słowo czujka* zamiast czujnik) w reklamie własnego produktu, który jest na dodatek nowością technologiczną.
  To, ze tak się stało w reklamie (wypowiedź nieogarniętej panny) nie oznacza, że trzeba w to brnąć głębiej i na portalu technicznym Elektroda, w dziale Artykuły - też kaleczyć język polski slangiem monterskim.

  To jest reklama płatna, ale nie oznacza tego, ze Elektroda ma za opłatą promować taki niski poziom języka technicznego. Zleceniodawca powinien zapaść się pod ziemię ze wstydu za prezentowanie tej reklamy.
  W zaciszu kanciap niech każdy używa własnych slangów, regionalizmów, pongliszów i innyvh makaronizmów, na Elektrodzie nalezy zachować kulturę techniczną języka. To ostatni portal o takiej tematyce i takiej liczbie zarejestrowanych użytkowników, niech zatem pozostanie Elektrodą, nie czymś na kształ pudelka.

  *
  Termin "czujka" funkcjonuje w terminologii wojskowej, gdzie oznacza patrol zabezpieczający określone położenie składający się z 2-3 osób.
 • #6
  IS
  Level 17  
  Trochę kolega za bardzo się unosi nad tym określeniem "czujka". Dla przykładu wojskowego - jak najbardziej występuje taki wyraz np. używana kiedyś w MON powszechnie norma NO-04-A004:2016 zawiera(ła) takie określenie czy w Wymaganiach Eksploatacyjno-Technicznych SpW z 2020. Nie wiem jak w PN - niestety nie mam teraz pod ręką.
 • #7
  Jacekser
  Level 22  
  Czujka:
  znaczenia:
  rzeczownik, rodzaj żeński
  (1.1) wojsk. żołnierz lub oddział na wysuniętym stanowisku wartowniczym lub podczas zwiadu; zob. też czujka (wojsko) w Wikipedii
  (1.2) techn. urządzenie wykrywające zmianę jakiejś wielkości fizycznej
  (1.3) zdrobn. od: czuja (okrycie wierzchnie)
  https://pl.wiktionary.org/wiki/czujka
 • #8
  pikarel
  Level 35  
  Czujka - to slang monterski i nic tego nie zmieni, choćby nie wiem jak się to komuś niepodobało.
  Nikt nikomu nie zabroni mówić tak prywatnie; mów sobie hebel, majzel, czujka, wzmak i trafo - lecz slangów, regionalizmów proszę, nie pisz na forum publicznym Elektroda. To tak, jakby napisać czujka Halla.
  Takie powolne odchodzenie od zasad języka - to kolejne gotowanie żaby, tym razem przez tych, którym jakby wręcz zależało psuciu technicznego języka polskiego.
 • #9
  optex.com.pl

  Level 10  
  @pikarel Dziękujemy za sugestie dotyczące nazewnictwa, jednak w tej kwestii kierujemy się normami. Ten wątek był już na Elektrodzie poruszany. Pozdrawiamy
 • #10
  pikarel
  Level 35  
  optex.com.pl wrote:
  @pikarel Dziękujemy za sugestie dotyczące nazewnictwa, jednak w tej kwestii kierujemy się normami.

  Taaaa, normy; czujnik parkingowy i tytuł w dziale produkty Czujniki Kamery są poprawnie nazwane CZUJNIK, w historii Optex jest też dobrze:
  Quote:
  1985 - Wprowadzenie pierwszego japońskiego czujnika oświetlenia z pasywną podczerwienią.

  proszę więc użycia słowa czujka i bałaganu w nazewnictwie nie podpierać wyimaginowaną normą.
  Czy np. hand sensor ma normę na takie slangowe określenia?
  Przecież firma ma:
  Quote:
  główną siedzibą Optex EMEA, mieszczącą się w Maidenhead w hrabstwie Berkshire w Wielkiej Brytanii


  Polska nie jest producentem tych urządzeń, to wy, dystrybutorzy w Polsce nadajecie im slangowe nazwy, wprowadzając "kaszankę" w język techniczny.
  Żeby nie posądzono mnie o malkontenctwo - pochwalę całą resztę języka i nazewnictwa na stronie, bo zamiast "inteligętnych" :) domów i fabryk jest profesjonalnie i perfekcyjnie: innowacja, komfort,, zaawansowana technologia.

  Wciąż mam nadzieję, ze podołacie wyzwaniu i jednak wprowadzicie jednolitą nazwę - czujnik, bez promowania slangowej czujki.
 • #12
  optex.com.pl

  Level 10  
  pikarel wrote:

  Wciąż mam nadzieję, ze podołacie wyzwaniu i jednak wprowadzicie jednolitą nazwę - czujnik, bez promowania slangowej czujki.

  Określenie "czujka" występuje w Polskiej Normie, np.
  https://sklep.pkn.pl/pn-en-50131-2-4-2021-05e.html
  PN-EN 50131-2-4:2021-05
  Systemy alarmowe -- Systemy sygnalizacji włamania i napadu -- Część 2-4: Wymagania dotyczące dualnych czujek pasywnych podczerwieni i mikrofalowych
 • #13
  pikarel
  Level 35  
  Nawet wersję z j.angielskiego tłumaczył ktoś "osłuchany" monterskiego slangu - mamy więc gniota w postaci czujki nawet w normie.
  Nie tylko UE potrafi publikować normy, że np. rak jest rybą, polski tłumacz wziął przykład.

  Jeśli zatwierdzone tłumaczenie zawiera slang - to jest już "pozamiatane"
  i trzeba jakoś z tym żyć.
  Wiem, że od tego się na pewno nie umiera, ale podnosi ciśnienie purystom językowym.
 • #14
  optex.com.pl

  Level 10  
  pikarel wrote:
  Nawet wersję z j.angielskiego tłumaczył ktoś "osłuchany" monterskiego slangu - mamy więc gniota w postaci czujki nawet w normie.

  ZTCW normy dotyczące systemów alarmowych tłumaczy Polska Izba Systemów Alarmowych ... EOT
 • #15
  pikarel
  Level 35  
  Jest jasne dla wszystkich zainteresowanych, że ustawy nie tłumaczy się u p.Józia, lecz z "czujką" brzmi, jakby właśnie on to zrobił.

  Przedstawiciel firmy zaczyna bawić się w ping-ponga, więc kończę.
 • #16
  CMS
  Administrator of HydePark
  pikarel wrote:
  więc kończę.


  Trzymam za słowo, bo już mnie palec świerzbi nad guziczkiem "daj ostrzeżenie".