Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[WB2S] Globe 4" - zestaw Oświetlenia Wpuszczanego LED RGBCW z Amazon

NorthernMan54 20 Jan 2023 02:55 717 2
This content has been translated flag-en » flag-pl View the original version here.
  • Jest to całkiem prosty zestaw oświetlenia LED, który można bardzo łatwo otworzyć i zmienić firmware. Jego najlepszą cechą jest obsługa RGB i Tunable White (od 2000K do 5000K). Wewnętrzny numer części to 50323. Do kupienia na Amazon:
    https://www.amazon.com/Globe-Electric-50467-Activated-Multicolor/dp/B09DDGF4BD

Moduł znajduje się w plastikowym pudełku przymocowanym do diody LED, więc wystarczy odkręcić jedną śrubę, aby go otworzyć i uzyskać dostęp do modułu.

Podłączenie go do UART jest proste i nie trzeba go wyjmować z płytki ani wycinać żadnych ścieżek. Właśnie to podłączyłem, rozpocząłem przesyłanie za pomocą polecenia

python3 uartprogram -d /dev/cu.SLAB_USBtoUART -w OpenBK7231T_UA_1.15.344.bin 

I uziemiłem CEN na sekundę, aby rozpocząć przesyłanie.

Patrząc na okablowanie, wydaje się, że mają te połączenia
    PMW0 -- niebieski
    PMW1 -- zielony
    PMW2 -- czerwony

PMW4 - W (nie wiem, co to jest W)
    PMW5 - C (nie wiesz, co to jest temperatura barwowa?)

Śledząc obwód, stwierdziłem, że używa on pary SM15633EK do sterowania diodami LED. Po intensywnym googlowaniu znalazłem kilka szczegółów tutaj na chipie - https://www.dianyuan.com/bbs/2511027.html

Obecnie próbuję określić konfigurację potrzebną dla OpenBeken, ponieważ urządzenie jest stale w trybie białym. (może jest uszkodzony)

Do konfiguracji użyłem tego, a także ustawiłem flagę 3, więc mogłem indywidualnie bawić się kanałami PWM.

Cool? Ranking DIY
    About Author
    NorthernMan54
    Level 2  
    NorthernMan54 wrote 2 posts with rating 2. Been with us since 2023 year.
    p.kaczmarek2
    Moderator Smart Home
    Witaj, C to zimna biel, a W to ciepła biel. Są to kanały używane w trybie CCT.

Proszę nie ustawiać Flaga 3 - [LED][Debug] Pokaż surowy kontroler PWM na indeksie WWW zamiast nowego selektora LED RGB/CW/etc zaznacz, jeśli chcesz korzystać z naszych elementów sterujących temperaturą/RGB z panelu internetowego OBK.

To urządzenie może wydawać się cały czas w trybie białym, ponieważ może wymagać:
    Flaga 8 - [LED] Alternatywny tryb światła CW (pierwszy PWM dla ciepłego/zimnego suwaka, drugi dla jasności)
    Większość urządzeń po prostu używa PWM do bezpośredniego sterowania zimną bielą i białą ciepłą, ale niektóre sterowniki używają jednego PWM jako ustawienia jasności, a drugiego PWM jako ustawienia temperatury. Możesz po prostu potrzebować tej flagi.

Ponadto, ustawiając flagę 8, może być również konieczna zmiana roli kanału PWM 4 lub 5 na PWM_n. Należy to zrobić, gdy czujesz, że regulacja jasności lub regulacja temperatury jest odwrócona.

Wkrótce na naszym kanale YT opublikujemy przewodnik na YouTube dotyczący alternatywnego trybu CW: https://www.youtube.com/@elektrodacom
    NorthernMan54
    Level 2  
    Cóż, po spędzeniu trochę czasu na przeglądaniu mojej pracy, znalazłem problem ze światłami utkniętymi na biało. Miałem mostek lutowniczy między PMW4 a tx. Po zdjęciu mostka działał idealnie.

Moja ostateczna konfiguracja

P6 -- PWM0 -- 2
    P7 - PMW1 - 1
    P8 - PMW2 - 0

P24 - PMW4 - 4
    P26 - PMW5 - 3

Testowałem również Flag 8 i dla tego urządzenia nie działało to poprawnie. Zostawiłem więc flagę 8 nieustawioną.

Dzięki za świetny firmware, działa naprawdę dobrze. A kiedy włączyłem integrację asystenta domowego, został on również wykryty przez homebridge-tasmota, a urządzenie natychmiast pojawiło się w aplikacji Apple Home.