Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

monitor firmy???? model:JD199A

trumaste 08 Apr 2003 18:48 1677 2
    trumaste
    Level 13  
    Poniewaz spotkalem sie tu z pomoca 篡czliwoscia urzytkownikow zwracam sie z prosba o pomoc przy naprawie monitora.
    monitor nie ma firmy i mam na obudowie tylko jego model jest to: JD199A
    uszkodzenie polega na braku wysokiego napiecia,uda這 mi sie uruchomic monitor na rozdzielczosci 640X480 i prawie wszystko by這 w porzadku jednak wystepowa這 strzepienie na ca貫j szerokosci obrazu i wszystko by這 by cacy jak bym nie pokusi sie o podwyzszenie rozdzielczosci na 600X800 co spowodowa這 spalenie tranzystora i diody zabezpieczajacej,w tej chwili efekt jest taki ze nie ma wysokiego napiecia a w這zenie nowego traznystora czy diody powoduje jej spalenie.prosze o pomoc gdyby ktos spodka sie z takim monitorem lub posiada schemat do tegoz typu gdyz moje zrod豉 nie sa w stanie dostarczyc mi dokumentacji a bez niej nie ma chyba mowy o naprawie sprzetu...
    Prosze rowniez jak by ktos sie spodka z takim uszkodzeniem (chodzi mi o strzepienie na obrazie o jakies wskazowki,napiecia z zasilacza wychodza poprawne...

dodam ze przy w豉czeniu b造skawicznie pali sie dioda przy tranzystorze nie ma szans na jakikolwiek pomiar :cry: :cry: za to tranzystor pozostaje nie naruszony
    heeellllp....
    User removed account
    User removed account  
    trumaste
    Level 13  
    co do monitora to u mnie rowizniez wystepuje to strzepienie na niskiej rozdzielczosci jest niewielkie,radze uwazac na tranzystor w lini bo jak u mnie dalem wyzsza rozdzielczosc poprostu go wysadzi這,co do elektrolitow to proponuje zaczac od ramki i okolic uk豉du synchro,nie pomoze prawdopodobnie ich wymiana chyba ze masz szczescie...wymiana poszczegolnych uk.scalonych,ja juz w akcie desperacji wymienilem wszystkie elektrolity,wszystkie uk豉cy scalone za wyjatkiem (transoptora,i uk osd).no i procka na p造cie.
    efekt:
    nadal nie moge uzyskac zadnego obrazy na rozdzielczosci 480X600 i wyzszej,jak opisywa貫m juz prze豉czenie na wyzsza powoduje spalenie traznystora a jezeli wlaczy sie monitor na 480X600 w豉cza sie wszystko 豉dnie ale obraz to mleko i powroty no i monitor w豉cza i wy豉czas sie cyklicznie...
    uparte dra雟two :evil: :evil: :evil: ze rece opadaja :cry: :cry: :!: :!: