Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z HotBirdem 13*E analog.

19 Lis 2005 12:48 2859 9
  • Poziom 39  
    Miałem antenkę ustawioną na HotBirda 13*E i pewnego dnia czar prysnął - okazało sie, że na całym paśmie nadają tylko biały szum. Pierwsze oględziny wykazały że tuner jest dobry. Zabawa z antenką pozwoliła stwierdzic, że tuner dalej bez problemu odbiera program nadawany z Astry, ale HotBirda nic a nic. Czy ktoś cos wie na ten temat? Czy ten satelita dalej nadaje? Jeśli ktoś dalej odbiera analogowe kanały z HotBirda to czy mógłby mi podać częstotliwości programów i ich polaryzacje? W szczególności interesuje mnie TVN. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    TVN jeszcze nadaje na częstotliwości 11,502 GHz V!
  • Poziom 39  
    Stronkę lyngsatu to ja już prawie znam na pamięć. Większość danych na niej podawana jest niestety nieaktualna. Faktycznie udało mi się złapać TVN na częstotliwości 11.502GHz. Serdecznie dziękuję za pomoc w tej sprawie. Temat można już zamknąć.
  • Poziom 14  
    excray napisał:
    Stronkę lyngsatu to ja już prawie znam na pamięć. Większość danych na niej podawana jest niestety nieaktualna.

Strona jest zawsze wystarczająco aktualna. Jest aktualizowana najrzadziej co kilka dni.
  • Poziom 39  
    [quote=drZoidberg]
    Strona jest zawsze wystarczająco aktualna. Jest aktualizowana najrzadziej co kilka dni.[/quote]

Pan swoje a ja swoje. Przecież chyba skanowałem na tunerze i wiem co jest aktualne a co nie!?! TVNu na podanych częstotliwościach nie ma juz od kilku tygodni, tak samo z Polonią którą wyłączono 1 listopada. Zreszta nie ma też kilku innych stacji. Polaryzacja H jest na przykład prawie "czysta". Jak ktoś ustawia antene na konkretna stację to chyba oczywiste że potrzebuje informacji "śweżych jak bułeczki" i aktualnych a nie jakichś "ciekawostek historycznych". Prosiłbym o niekontynuowanie tematu of topic ponieważ już w pierwszym poście napisałem że potrzebuje informacji zczytanych z tunera a więc najświeższych jakie są tylko mozliwe, bo ze stron to ja sam potrafie sobie znaleźć, i niestety w wyniku tych poszukiwań na te "pewniaki z netu" był taki, że siedziałem ponad godzinie na improwizowanej drabinie i z narażeniem życia kręciłem "nocnikiem" po całytm niebie. Jeszcze raz dziękuję tym którzy wypowiadali się tutaj ze szczerą chęcią pomocy. Antene ustawiłem na TVN częstotliwość 11.502GHz Vertical. Stan na 21:08, 19.XI.2005 - działa. :-)
  • Poziom 12  
    I tu wreszcie jest wyższość człowieka nad netem.( I technologią)
    Ps. Człowiek wymyśla i opisuje technologie. Pzdr.
  • Poziom 30  
    przeskanowałem w nocy hotbirda, i ...w polaryzacji H mamy dwie węgierskie telewizje, w polaryzacji V troszkę więcej- 4 stacje ;) w tym tvn...
  • Poziom 39  
    Temat można zamknąć.