Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Serduszko z grafenem trafi na aukcję WOŚP. Licytacja wizyty w laboratoriach Łukasiewicz - IMiF

(Sponsored) magic9 27 Jan 2023 13:38 1191 0
Computer Controls
 • Serduszko z grafenem trafi na aukcję WOŚP. A to nie wszystko: można też będzie wylicytować wizyty w laboratoriach badawczych Łukasiewicz - IMiF

  Biżuteria z grafenem G-Flake®, wizyta w laboratoriach mikroelektroniki i fotoniki, witraż-sowa z płytek krzemowych, na których powstają chipy, i wiele więcej można wylicytować na aukcjach WOŚP. Łukasiewicz - Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki po raz kolejny dołącza do aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


  Udział w aukcji to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o tych dwóch przyszłościowych dziedzinach nauki, jakimi są mikroelektronika i fotonika. W końcu ich produkty - chipy - są wszędzie, bez nich nie istnieje sprzęt elektroniczny, a korzystamy z nich nie tylko na Ziemi, latają także w kosmos. Obecnie na jednego człowieka na naszej planecie przypada 1000 procesorów! Wielką przyszłość przed sobą mają chipy fotoniczne, czyli takie, gdzie wykorzystuje się fotony, a więc światło, zamiast elektronów.

  Limitowany produkt szansą na uzyskanie wyższej kwoty na licytacji?
  Łukasiewicz - IMiF przeznaczy na 31. FINAŁ WOŚP stworzone we współpracy z krakowskimi jubilerami-artystami serca-zawieszki. Powstały ze szlachetnych metali, takich jak srebro i 14-karatowe złoto, z dodatkiem grafenu G-Flake®, który produkowany jest w laboratoriach Łukasiewicz - IMiF. Czegoś takiego jeszcze nie było, biżuteria z grafenem to nowość w jubilerskim świecie. Tego wyzwania podjęło się dwóch jubilerów: Grzegorz Tryjefaczka oraz Piotr Tomaszewski (we współpracy z projektantem Rafałem Puchlikiem).

  Serduszko z grafenem trafi na aukcję WOŚP. Licytacja wizyty w laboratoriach Łukasiewicz - IMiF

  Serduszko z grafenem trafi na aukcję WOŚP. Licytacja wizyty w laboratoriach Łukasiewicz - IMiF


  "Naszej biżuterii nie można kupić w żadnym sklepie, można ją jedynie wylicytować na aukcji charytatywnej. To absolutnie limitowany, ekskluzywny produkt, który - mamy nadzieję - uzyska należyte mu zainteresowanie, dzięki czemu większe pieniądze trafią do najbardziej potrzebujących. W tym roku są nim osoby chorujące na sepsę" - mówi Patrycja Skoczek z Działu Marketingu i komunikacji Łukasiewicz - IMiF.
  >> Link do aukcji z serduszkami <<

  O jubilerach, którzy po raz pierwszy w historii Polski (a może i świata) pracują z grafenem
  Grzegorz Tryjefaczka do pracy przy stole usiadł 11 września w 2001 roku, gdy świat nagle stanął na głowie. Posiada tytuł mistrza złotnictwa, jest rzeczoznawcą diamentów oszlifowanych Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego oraz HRD w Antwerpii. Zajmuje się również szlifowaniem kamieni kolorowych. Na swoim koncie ma wygrane w konkursach złotniczych dla rzemieślników w Polsce. Jak mówi, zajmuje się przede wszystkim pracą ręczną i trudnymi przypadkami. Jego pracownia i sklep, który prowadzi z rodziną, mieszczą się w sercu starego miasta w Krakowie - przy ulicy Floriańskiej 39.
  https://www.facebook.com/AurariusJubiler
  https://www.facebook.com/zlotnikgrzes

  Rafał Puchlik z MishMash Studio od dziecka był zafascynowany sztuką, w branży jubilerskiej działa od najmłodszych lat. Najpierw w roli obserwatora (jego rodzina zajmowała się handlem biżuterią), następnie jako hurtownik kilku polskich firm zajmujących się importem. Znudzony powtarzalnym wzornictwem, postanowił spróbować swoich sił w projektowaniu. Okazało się, że to zajęcie daje mu ogromną. Preferuje formy geometryczne bez przesadnych zdobień i eleganckie Art Deco.

  Zaprojektowane (już nie po raz pierwszy) przez niego serduszka dla WOŚP powstają we współpracy z pracownią złotniczą Arlekin prowadzoną przez Piotra Tomaszewskiego, krakowskiego jubilera rozkochanego w kamieniach (ale z sercem nie z kamienia) zwłaszcza opalach, oraz rzeczoznawcę. To właśnie Tomaszewski stworzył serduszko w srebrze z emalią grafenową, które powędruje na tegoroczną aukcję WOŚP.
  https://www.instagram.com/mishmash_studio_/
  https://www.facebook.com/ArlekinBizuteria

  Witraż-sowa z płytek krzemowych do produkcji chipów już powstaje
  Kolejną perełką na mikroelektronicznych aukcjach jest witraż w kształcie śnieżnej sowy, równie magicznej jak ta z "Harry'ego Pottera", który powstał z płytek krzemowych. Dr inż. Michał Wiatrowski wiedzę o materiałach zdobytą na Politechnice Łódzkiej postanowił wykorzystać w sposób praktyczny. Po przeprowadzce na malownicze Kaszuby rozpoczął budowę własnego centrum CNC, aby realizować swoje pasje i zainteresowania. Oznaczało to założenie rodzinnej firmy pod nazwą WIATRAK composites.

  Obecnie zajmuje się obróbką tworzyw sztucznych, drewna i materiałów drewnopochodnych, tworząc z nich nie tylko produkty użytkowe, ale również dekoracyjne. Projektowanie i tworzenie przynosi mu duża satysfakcję, jednak najbardziej cieszy go zadowolenie odbiorców jego pracy. Z prawdziwą przyjemnością przekazuje kawałek swojej pracy na szczytny cel, jakim jest WOŚP.
  https://www.facebook.com/wiatrakcomposites


  ***
  Na pozostałych aukcjach wystawionych przez Łukasiewicz - IMiF będzie można wylicytować plakat przedstawiający zdjęcia z mikroskopu oraz wycieczki w laboratoriach mikroelektroniki i fotoniki. Każda wizyta zakończy się wręczeniem upominku wykonanego przez naukowców, a będą nimi płytka krzemowa z imieniem wypisanym w złocie oraz sesja zdjęciowa wykonana... kamerą na podczerwień. Wszystkie aukcje ukażą się przed 31. finałem WOŚP na portalu Allegro. Informacje o nich na bieżąco będą pojawiać się na stronie https://imif.lukasiewicz.gov.pl/aktualnosci/

  Osoba do kontaktu:
  Patrycja Skoczek
  Kierownik Działu Marketingu, Promocji i Komunikacji
  patrycja.skoczek(malpa)imif.lukasiewicz.gov.pl; marketing(malpa)imif.lukasiewicz.gov.pl
  +48 604 372 470 +48 22 5487 721

  Serduszko z grafenem trafi na aukcję WOŚP. Licytacja wizyty w laboratoriach Łukasiewicz - IMiF

  Informacja o Łukasiewicz - Instytucie Mikroelektroniki i Fotoniki
  Łukasiewicz - Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki (Łukasiewicz - IMiF) należy do sieci Łukasiewicz. Stanowi część nauki, która działa w formule Science is Business; oferuje przedsiębiorcom rozwiązania, które pomagają usprawniać biznes oraz tworzyć technologie zmieniające rzeczywistość. Badacze Instytutu opracowują technologie wytwarzania nowych materiałów, badają ich właściwości oraz możliwości wykorzystania w energetyce, elektronice, fotonice, medycynie, przemyśle lotniczym, obronnym, kosmicznym, branży motoryzacyjnej oraz innych sektorach gospodarki.

  Informacja o Sieci Badawczej Łukasiewicz
  Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania biznesowe w obszarach automatyki, chemii, biomedycyny, teleinformatyki, materiałów oraz zaawansowanego wytwarzania. Z ośmioma tysiącami pracowników i 22 instytutami badawczymi zlokalizowanymi w 12 polskich miastach jest trzecią co do wielkości siecią badawczą w Europie.

  [Płatna współpraca z Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki]

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  magic9
  Editor
  Offline 
  Has specialization in: redaktor treści elektroda
  magic9 wrote 808 posts with rating 362, helped 11 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
 • Computer Controls