Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha Pianocraft MCR-N470D - Rozłączanie radia internetowego po ok. 1 godzinie

showmannn 28 Jan 2023 10:30 255 3
 • #1
  showmannn
  Level 8  
  Witam,
  Po ok. 1 godzinie odsłuchu radia internetowego, radio milknie, a na wyświetlaczu pojawia się: NETWORK CONNECTED... LOADING... NETRADIO... trzeba wtedy z pilota wybrać play i znowu gra ostatnio słuchana stacja przez jakąś godzinę i... znów to samo. Czyżby rozłączało coś net? A może to kwestia buforowania? Póki co na innych urządzeniach nie zauważyłem. Czasem na małym internetowym radiu kuchennym na chwilę stacja zanika, ale staje się to znacznie rzadziej (nie codziennie). A może to wina serwisu vTuner? Czy ktoś spotkał się z podobnym problem/komunikatem? Przewertowałem pełną instrukcję obsługi do tego modelu, ale w rozdziale dotyczącym komunikatów błędu ten nie został opisany... tylko samo LOADING (ale to odnosi się do czasu ładowania plików)
  Będę wdzięczny za jakieś wskazówki... sprzęt nowy, ma tydzień, soft aktualny
 • #2
  MARCIN.SLASK
  Home appliances specialist
  Chyba to podobna przypadłość jak w Marantz, Denon, Onkyo z dostawcą vTuner - trzeba co rok zrobić opłatę, by radio internetowe działało normalnie.
 • #3
  Markus16w
  Level 2  
  Yamaha dość dawno temu zmieniła dostawcę radia internetowego z vTunera na Airable. Oprogramowanie Pianocrafta zaktualizowane? Bo może Twój sprzęt próbuje nadal odtwarzać z vTunera.
 • #4
  showmannn
  Level 8  
  Szczęśliwie okazało się, że to nie wina sprzętu hi-fi! Sprawcą częstych rozłączeń był router: wystarczyła ręczna korekta wartości Beacon Interval i DTIM Interval (warto było przestudiować kilka artykułów i porad dotyczących szczegółów optymalizacji ustawień routera) i... problem przestał istnieć, zero rozłączeń i wszystko śmiga jak należy! :-)