Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gitarowy (hybryda na ECC82)

19 Lis 2005 16:08 1715 6
  • Poziom 18  
    Nękany telefonami znajomych, którzy już wręcz żądali aby oddać im pożyczone sprzęty gitarowe jestem zmuszony przystąpić do budowy własnego pieca.. Chcę aby była to hybryda: 1x ECC82 w preampie i końcówka oparta na TDA2030. Całość na razie podpięta pod 2x ARZ6608 (4 ohm) w najbliższym czasie pod Eminence Legend 121. Przester: klocek Boss DS-1.

efekt DS-1
    |
    preamp wg schematu ze strony Tremolo ( https://www.tremolo.elektroda.pl/tematykanf.p...%20lub%2012AX7a%20przedwzmacniacz.gif#schemat )
    |
    TDA 2030

Mam jednak kilka wątpliwości, z którymi zwracam się do Was:
    - czy mogę podlączyć wejście TDA2030 od razu do wyjścia preampa czy moze potrzebny tam bedzie jeszcze jakis bufor?
    - czy potencjometr oznaczony Gain2 będzie spełniał jednoczesnie funkcję regulatora głośności?
    - oczywiscie rozumiem ze efekt moge podlaczyc od razu do wejscia preampa?
    - no i trafo do zasilania lamp, ktore prawdopodobnie zamowie, czy potrzebne jest jeszcze napiecie 6,3V (nie oznacone na schemiacie - niepotrzebne?)

Troche tego jest, ale wynika to z mojej niewiedzy na temat ukladow lampowych, wiec prosze piszcie jesli gdzies popelnilem bląd :)

pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Witam! Ta lampa to dobry pomysł, ale do pieca jako końcówkę pakować takie TDA2030, to jest poroniony pomysł, czy to ma być piec gitarowy, czy piec zabawka?
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    tda2030 to najprostsza koncepcja - mozna go zamienic na jakies tranzystory.

więcej wątpliwosci budzi u mnie przedwzmacniacz..
  • Poziom 42  
    mate_ok napisał:
    tda2030 to najprostsza koncepcja - mozna go zamienic na jakies tranzystory.

więcej wątpliwosci budzi u mnie przedwzmacniacz..

Witam! Przedwzmacniacz jest w porządku, ale końcówkę koniecznie zmień.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    no dobrze a co z tym zasilaniem i czy moge podlaczyc koncowke bezposrednio do wyjscia preampa?
  • Poziom 42  
    Witam! No niestety, zasilacz to podstawa, musi mieć napięcie anodowe i napięcie żarzenia lamp, końcówka też potrzebuje zasilania, proponuję zacząć od tego, to najdroższy element wzmacniacza, przedwzmacniacz, śmiało możesz podłączyć bez pośrednio pod końcówkę.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    a jakie powinienem zastosowac napiecie zarzenia (z danych katalogowych wyszło mi ok 21V) i czy musze jakoś ograniczać prąd zarzenia?