Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik mikrofalowy

19 Lis 2005 17:15 1988 9
  • Poziom 10  
    Mam pytanie dotyczące czujników mikrofalowych np. Titan jaki sygnał jest na wyjściu takiego czujnika ?
  • Poziom 14  
    Witam!

Rozumiem ze chodzi Ci o czujnik stosowany w samochodach..

Montowałem kiedys czujniki tej firmy i na wyjsciu podczas alarmowania pojawia sie masa na sekunde lub dwie
  • Poziom 15  
    chce sobie zamontowac czujnik mikrofalowy, ale nie mam alarmu z wejsciem na prealarm.

Wymyśliłem sobie że do czujnika mikrofalowego bezposrednio podłącze mały głośniczek, brzęczyk.

Jeśli na wyjściu czujnika pojawia się masa, w chwili gdy on się uaktywni, to oznacza że do głośniczka muszę podłączyć (+plus) na stałe z akumulatora, a (-minus) podłączyć do wyjścia czujnika mikrofalowego, który będzie tam zapodawał masę w stanie aktywności.

I jak ktoś się zbliży do wtedy z głośniczka zacznie wydobywać się dzwięk ostrzegawczy, jak się oddali, to dzwięk ustanie. A jak już ktoś zacznie się włamywać to włączy się prawdziwy alarm. czy to będzie działać tak jak tu opisałem??

Ten czujnik chce zamontować w motorze, i nie wiem czy jeden wystarczy? on dziala dookulnie, na okolo ma strefe, czy celuje tylko w jedną stronę?
  • Poziom 42  
    Czujnik Titan daje dwa impulsy masy na prealarm, nie znam obciażalności wyjścia, dla małej syreny powinno zadziałać. Kształt strefy jest kolisty, jednak każdym materiał znajdujący się w jej zasięgu wpływa na kształt, praktycznie zasięg nie jest możliwy do obliczenia, trzeba zamontować i potestować.
  • Poziom 15  
    dzieki za odpowiedź. czyli wystarczy mi jeden czujnik, jednostrefowy, jedynie muszę brac pod uwagę przy montażu , że każdy metalowy element będzie przysłaniał jego pole działania.
  • Poziom 27  
    Czujnik mikrofalowy daje masę na wyjściu. Najlepiej zamontować go w podsufitce w samochodzie . Wtedy nie mamy tak dużego martwego pola przy podchodzeniu do samochodu.Jak wspomniał kolega elementy metalowe stanowią barierę dla mikrofal.
  • Poziom 29  
    Tylko po rozbrojeniu alarmu ten czujnik musi się wyłączyć. Chyba że chesz żeby ci brzęczał jak siedzisz w aucie :-)

Najlepiej wykożystać do tego wyjścia z centralnego zamka i przekaźnik zatrzaskowy.
  • Poziom 15  
    czujnik będę montował w motocyklu, jako taki system ostrzegawczy jakby ktoś się zbliżył i próbował coś majstrować.

A włączał go będę ukrytym włącznikiem, bo akurat prawdziwy alarm który chce zainstalować nie ma żadnych dodatkowych wejść na prealarm.
  • Poziom 29  
    Ale zanim wciśniesz przycisk to zawyje.

Złodziej patrząc co robisz znajdzie wyłącznik.
  • Poziom 15  
    yasiu.brzeg napisał:
    Ale zanim wciśniesz przycisk to zawyje.

Złodziej patrząc co robisz znajdzie wyłącznik.

chyba że przycisk włączający czujnik mikrofalowy umieszczę w pewnej odległości od czujnika. I jak będę go włączał to będę poza zasięgiem czujnika. Czułość ustawie np. na 20-30cm, a włącznik będzie w odległości 1m, czyli moja ręka będzie poza zasięgiem.

Ale czy wogóle da się ustawić tak małą strefę 20-30cm ?