Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 5L, kartki się zatrzymują i nie drukuje

19 Lis 2005 18:31 1493 4
 • Poziom 10  
  Witam!
  Nie mam doświadczenia w naprawach. Pewnego razu moja drukarka przestała działać. Po włączeniu zapalały się wszystkie diody. W serwisie powiedzieli mi, że to prawdopodobnie element grzejny i że nie opłaca się wymieniać. Sam ją rozebrałem i stwierdziłem, że jeden z bezpieczników termicznych (ten przy otworze) jest uszkodzony. Oporność grzałki i termistora była OK. Zamieniłem miejscami te bezpieczniki, a ten uszkodzony zwarłem i złożyłem z powrotem. Teraz jak włączę to wszystko ładnie się uruchamia, ale zatrzymują mi się kartki zaraz za grzałką. Do tego nic nie drukuje, bo chyba już powinno być coś w pierwszych wierszach. Czy wpływ na to ma złe zamontowanie tej "łopatki" do sterowania czy kartka ma wychodzić górą czy dołem? Bo "za Chiny" nie mogę tego zrobić. Coś sknociłem? Co teraz zrobić?

  Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
 • TermopastyTermopasty
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Prawdopodobnie wypadł czujnik wyjścia zaraz za grzałką ( taka łopatka - jak to ładnie nazwałeś ) a co do nic nie drukowania sprawdź najpierw czy nie został jakiś kabelek luzem w środku drukarki , albo źle ją poskładałeś i nie otwiera sie przysłonka lasera
 • TermopastyTermopasty
 • Pomocny post

  Poziom 14  
  Flaga za grzałką nie może być przyczyną takiego zachowania - byłby naniesiony przynajmniej wydruk na początku strony. Podaj drugi kod błedu (po naciśnięciu przycisku). Obstawiałbym grzałkę. Jest rozgrzewana bezpośrednio przed pobraniem papieru i nie osiąga właściwej temperatury w odpowiednim czasie. Jeżeli zdejmowałeś płytę zasilacza, mogłeś nie podłączyć z powrotem kabla termistora.
 • Poziom 10  
  Jak przycisnę przycisk to zapala mi się tylko ostatnia dioda, potem tylko środkowa, potem tylko pierwsza (żółta), potem tylko ostatnia i wtedy jest koniec sekwencji.

  Pozdrawiam!
 • Poziom 10  
  Czy ten biały "krem", którym jest posmarowany jeden z bezpieczników termicznych to jest pasta termoprzewodząca? Czy obejdzie się bez niej? A jak nie, to czym mógłbym ją zastąpić, no bo nie chciałbym jej kupować (pewnie jest droga).

  Pozdrawiam!