Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tda7386 napięcie stałe na wyjściach głośnikowych

19 Nov 2005 20:30 1433 4
  • Level 16  
    Mam radio samochodowe sony CDX-L410 na końcówce TDA7386 i mam na wyściach głośnikowych napięcie stałe około 1,5V (na jednym przewodzie około 6,8v a na drugim 5,2v ) zaznaczę , że radio gra, wymieniałem końcówkę na inną i to samo , odłanczałem od jednego kanału nogę wejścia i było to samo , do czego się przyczepić?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Moderator of Car Radios
    Jeśli końcówka pracuje w mostku to na wyjściach ma być napięcie stałe około 1/2 napięcia zasilania (na wszystkich nóżkach takie samo) jeśli jest inaczej a kostka dobra i wszystkie dołączone do nóżek elementy - cudów nie ma musi coś zwierać (moja hipoteza np. głośnik czy kabel przywiera do masy)
  • Level 23  
    popieram zdanie kolegi to może być głośnik ale sprawdz diody zabespieczające na płycie względem masy bo one też robią takie zamieszanie.
  • Level 16  
    Napewno nie, gdyż radio mam podłączone w warsztacie na stole ,podłanczam 1 głośnik i go wypycha , nawet bez głośników jest różnica napięć na wyjściach (wszystkich 4 kanałów) poza tym ta końcówka ma zabezpieczenie i jak by było jakiekolwiek zwarcie to by nie grał żaden głośnik a u mnie gra
  • Level 16  
    Z problemem poradziłem sobie następująco: odciełem 16 nogę scalaka (s-gnd) i wszystko jest w normie , nie wiem dlaczego tak się dzieje gdy podłącze ją nawet przez kondensator.
    Ale w sumie jest ok, niema tylko pikania podczas wciskania klawiszy.