Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC - Amplituner

Hamster_71 19 Lis 2005 23:01 960 2
  • #1 19 Lis 2005 23:01
    Hamster_71
    Poziom 13  

Witam. Jak nazwa tematu wskazuje, chcę podłączyć kompyter z amplitunerem który znajduję się w drugim pokoju. Opisze dokładniej swój problem. W swoim komputerze posiadam kartę muzyczną Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS Platinum, oraz dekoder DVD Creative Dxr3. Obraz z dekodera podłączam poprzez kabel S-Video do telewizora, któy znajduję w drugim pokoju, a cały problem rozchodzi się o dźwięk. Dxr3 posiada dwa wyjścia na dźwięk, jedno SPDIF, a drugie zwykłe stereo, problem w tym,że mój amplituner ma tylko wejście optyczne. Mam dwa sposoby rozwiązania jak podłączyć dźwięk, ale nie wiem któy wybrać. Pierwszy: z dekodera, poprzez wyjście stereo mini jackiem podłączyć pod kartę muzyczną w wejście Line-In i z przedniego panela karty muzycznej poprowadzić przewód optyczny do amplitunera. Drugie: Kupić kabel koaksjalny i z dekodera podpiąć do panela pod wejście SPDIF IN i wyprowadzić dźwięk optycznym do apmlitunera. Która opcja będzie lepsza ? Wydaje mi się, że druga, bo będzie czysty dźwięk cyfrowy, ale nie wiem czy nie będzie za dużych strat. Licze na pomoc.

Pozdrawiam

0 2
  • #2 20 Lis 2005 00:52
    Damnian
    Poziom 34  

Hamster_71 napisał:
    Wydaje mi się, że druga, bo będzie czysty dźwięk cyfrowy
    Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ;)

0
  • #3 20 Lis 2005 12:02
    Henry(k)
    Poziom 30  

Mam SB Live! Value, dorobiłem sobie przejściówkę SPDIF-TosLink na śledziu, do tego 20 metrów światłowodu plastik 1mm i do aplitunerka Yamaszki.
    Zero zakłóceń i innych problemów z masami. Działa zajefajnie ;-)

0