Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 3510i brak IMEI

20 Nov 2005 01:47 2822 18
  • Level 15  
    Witam mam wielką proźbę jestem początkujący i prosze o wyrozumiałość, A więc tak problem polega na tym iż po całkowitej wymianie softa na nowy telefon stracił numer IMEI zamiast numeru są znaki zapytania. Używam BOXa Tornado UFS-3 a program to Dctx_ufs_13f i po wzięciu INFO wyświetla się wszystko dobrze oprucz numeru IMEI i takiego komunikatu "Provider: Not found". Telefon sią włącza ale jest zablokowany bo ma simlocka no ale żeby zdjąć simlocka potrzebny jest numer IMEI którego w tym telefonie nie ma. Proszę o pomoc!
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się

• GSM Product Supporter
    no to tak jesli masz tornado to musisz przeliczyc RPLa
    i wgrac go do telefonu ale to idzie po logach i jest platne uema nie musisz wymieniac
    chyba ze masz dostep do jafa to wystarczy wgrac nowy imei
  • Level 15  
    mam inne pliki z rpl do nokii ale chciał bym orginalny imei wgrać. Ale gdy wgram nie orginalny rpl na uem to nadal brak imei. o co może mu chodzić?

Dodano po 51 [minuty]:

Doczytałem troche na forum elekrody że muszę przeliczyć z pm lub ask na rpl jeżeli zna ktoś taki program niech poda link lub żuci ty na forum. naprawdę szukałem i nie znalazłem
  • Level 18  
    jezeli przed uwaleniem imeia zrobiłeś kopie PM to mozesz za pomoca karwosSuit wygenerować rpl ale jesli niezrobiłeś kopi PM to musisz przeliczyć ask na rpl a to jest płatne około 40 zł
    Tech mobil JAF niewgra ci nowego imeia najwyrzej mozesz go pathować a to jest ruznica i nietylko JAF to juz potrafi
    pozdrawiam
  • Level 15  
    A u kogo mogę przeliczyć ask? żeby było jak najtaniej? A może ktoś się podzieli programem który to potrafi lub pokaże jak to się robi bo przecież od tego jest to forum :)
  • Level 27  
    songol nie ma programu za free który przeliczy Ci ask=>rpl
    We własnym zakresie możesz wygenerować rpl z pliku PM ale musi to być PM z sekcją 208.
    Odezwij się na PW to podam Ci namiary na gościa który przelicza ask=>rpl (do flasha, do UEM'a oraz do obu razem)
  • Level 15  
    Niech ktoś poda link lub prześle mi program który generuje rpl z PM.

Dodano po 48 [minuty]:

Plik *rpl wgrywa się w UEM?? Mamkilka plików rpl ale po wgraniu nadal imei wygląda tak ??????????????? czemu tak jest? i czy wogóle mogę wgrać rpl nie orginalny ale od tego samego tel 3510i??

Dodano po 6 [minuty]:

podajcie link do jaf-a pod tornado.Mam jaf ale mi nie działa moze ma ktoś lepszą wersję????
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam

Jaf jest boxem a nie programem pod tornado.Jeżeli masz HWK to są pathe do naprawy IMEI.:D

Pozdrawiam Bogdan
  • Level 27  
    Ale nakręciłeś.
    Aby wgrać rpl do UEM'a trzeba go wymienić na nowy bo układ ten można tylko raz zaprogramować.
    Są trzy rodzaje plików rpl - do flasha, do UEM'a i do obu razem.Te ostatnie ogólnodostępne.
    Jeśli nie wymieniłeś UEM'a to możesz próbować wgrać przeliczony ask=>rpl do kości flash i inny rpl nie przypasuje bo musi być zgodny z numerem IMEI w Twoim telefonie (który siedzi w UEM'ie) czyli niepowtarzalny :)
  • Level 15  
    nio nakręciłem nie wiedziałem ale już teraz wiem poprostu wziołem niechcący funkcję Erse all i teraz mam lipę :) Bogdan Mam HWK możesz podać linka lub tutaj zamieścić patha pod HWK który naprawi mi IMEI? UEMu nie zmieniałem mam orginał i wolał bym wgrać orginalny IMEI
  • Level 15  
    Mam BB5 ale gdzie wgrać tego patcha??

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

czy ma ktoś udostępnić rpl do nokii 3510i jakikolwiek chce zobaczyć czy mi program wgra.
  • Level 18  
    i juz jest pewne patch ci i tak niepomoze bo maz znaki zapytania patche sa do dobrych imei ale zablokowanych :) musisz ask przeliczyc na rpl albo wymiana uema !!!!
    pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

podobno ten koles jest wstanie przeliczyc ask na rpl spytaj - gg:1415690
  • Level 29  
    zgadzam się bolkiem120 patch nie działą z uszkodzonym iemiem. przeliczenie u tego gościa 45zł Wymiana UEMa wyjdzie taniej;)
  • Level 18  
    wymiana uema taniej ale więcej roboty jest klejony i można łatwo uszkodzić płyte no chyba ze ktoś ma doświadczenie wtym to inna sprawa wole dołorzyć te pare zlotych i bez grzebania to zrobić :) ale to moje zdanie
    pozdrawiam
  • Level 29  
    no tak jeśli chodzi o klejony to się z tobą zgadzam w 100% bolek120 lepiej przeliczyć ASKa
  • Level 15  
    tak więc pozostaje mi przeliczyć ask na prl

Dodano po 34 [sekundy]:

podajcie mi kontakty do osób które najtaniej to robią
  • Level 15  
    Tak więc problem został rozwiązany, jedyne co da się zrobić to przeliczyć ask na rpl.