Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig SCD3390 czemu przygasa

20 Lis 2005 12:48 1365 4
  • Poziom 2  
    Witam szystkich.
    Mam radio Grundig SCD3390,radio jest zaplombowane i jeszcze nikt do niego nie zaglądał.Problem polega na tym,że jak radio gra cicho to wszystko jest ok ale jak tylko je zgłośnie to zaczyna przygasać wyświetlacz i zniekształca dźwięk.W aucie mam orginalnie montowane głośniki i na poprzednim radiu grały bardzo przyzwoicie.Radio ma ponoć 4x20W, z tego co się dowiedziałem to są tam końcówki TDA7375.Czy to może być problem z zasilanie końcówek?
    Z góry dziękuje za porady.
  • Poziom 23  
    problem może być w podłączeniu radyjka zapewne ma ono kostke iso i instalacja w aurku też więc napisz jakie to auto i jakie radyjko było przedtem.problem zazwyczaj tkwi w instalacji samochodowej zbyt ciękie kabelki zasilające i spadki napięć .napisz jeszcze czy radio jest podpięte po kluczyku czy bezpośrednio z jednego plusa .
  • Poziom 32  
    Mi się wydaje że to będzie problem z końcówką - do wymiany.
  • Poziom 20  
    Podlacz radio bezposrednio da akumulatora i sprawdz,jezeli bedzie dobrze gralo bez znieksztalcen to znaczy ze nie masz dobrej masy,moze mase radio pobiera mase z anteny.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie.Wymontowałem radio i podłączyłem pod zasilacz,nadal jest ten sam objaw choć zauważyłem że bardzo grzeje się końcówka i układ L4952D jest to regulator napięcia dla radia.Dziwne bo jak zaczyna pracować cd to też przygasa choć jeszcze nic nie słychac w głośnikach.Załącze schemacik tego radyjka plik jest w formacie DJVU .Acha jak już tak mocno się nagrzeje to pokazuje komunikat SURFACE na wyświetlaczu i musi ostygnąć żeby znów zaczęła działać płyta.