Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagem MYX-1 trio czym zrobić simlocka?

tino2003 26 Lis 2005 21:35 30547 96
  • #31 26 Lis 2005 21:35
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda

może nie powinienem... ale... zrób jtaga, tam masz funkcje restore default lock, na 99% pomaga

• Pomocny post
    #32 26 Lis 2005 22:11
    BONO
    Poziom 28  

UPDATE !! Version 5,5 using Server !
    SwS_SaG_BoX_251105_UPDATE.exe
    Add Support for :
    My-V56 Hash 840801
    My-X2-2 Hash 031801
    VS2 Hash C47801

ALSO CAN FLASH YOUR PHONE !! AND REPAIR IT !!

- FULL FLASHING ( FIRMWARE + EEPROM ) and AUTO REPAIR
    - REPAIR EEPROM
    - REPAIR \" SIM VERROU PERMANANT \"
    - REPAIR \" PERMANTABILY BLOCKED \"
    - ADD MANUAL CALC
    - READ FLASH AS BIF FILE
    - READ / WRITE at HIGH SPEED , SERIAL or USB compatible

FLASH UPLOADED :

- SG343i_ful_fr_es_it_de_en_turk_neder_magyar_hrvatski.bif
    - Myx-1_JA,3FN_Hash62_Fr_En_Es_.bif
    - MyX5-2_fr_es_it_en_pt_.bif
    - MyX1_Hash22_Fr_Arabe.bif

• #33 28 Lis 2005 18:47
    BONO
    Poziom 28  

dzisiaj robiłem loka w X5-2v , pokazało mi ze unsupoted hash to go zrobiłem method 2.rezultat taki ze mam wszystkie loki pozakladane, i nawet REPAIR \" SIM VERROU PERMANANT \"
    - REPAIR \" PERMANTABILY BLOCKED \" nie idzie go odblokowac .miałem nadzieje ze sag box bedzie wczytywal flasha w .bif , a jednak dalej w postaci .bin.zczytałem flasha i wysłałem do juvira moze pojawi sie aktualizacja

• #34 28 Lis 2005 19:10
    tino2003
    Admin grupy GSM

Ja próbowałem wczoraj jeszcze raz męczyć tego X1 trio właśnie tą metodą 2 i też mu założyłem czery locki, ale wziołem go jeszcze raz i się odblokował (mam na myśli ten sposób z kartą sim i wyjmowaniem bateri) spróbuj z tym X5-2v tak zrobić. Ale naprawdę żenada z tym sws sag, w sumie miałem x1 trio i x2-2 i jeden jak i drugi version not supported. Próbowałem zgrać flasha w tym trio i też wywala błędy, po podłączeniu kabla usb pokazuje wersję flasha i po chwili error.
    Zastanawiam się co zrobić z tym fantem bo kupiłem aby robić wszystkie modele a on podstawowych nie chce robić, trochę to smutne.
    pozdr

• #35 28 Lis 2005 23:29
    BONO
    Poziom 28  

ja probowałem tez jednego X1twin zrobic to pokazał undsuportet sagmaster pokazał error , wgrałęm 2 flasha i lok poszedł sagmasterem, z 5-2V chyba z 10 razy probowałem metodą 2 i lipa.wkoncu doszłem co było nie tak ze mi x1 nie czytał , problem był z kablem.a dzisiaj mi X1 trio w T-mobile (czarny) pokazał ze cos nie tak z flashem ,połaczył sie z serwerem i zaraz mi przysłał 2 kody .i jescze była notatka ze jak kody bedą złe to zeby zczytac flasha i juvirowi na poczte wysłac

czasami mozna sprobowac same read code , bez zaznaczania direct ,nawet moze i lepiej . z tym ze siełaczył z serwerem to 1 raz zobaczyłem

• #36 29 Lis 2005 20:23
    tino2003
    Admin grupy GSM

@ BONO możesz mi opisać jak zczytać flasha sws sagiem, bo próbuję dzisiaj cały dzień i mi nie wychodzi. Otwieram zakładkę flash wybieram port zgodny z tym na jakim zainstalował mi się kabel usb, klikam conect , czyta fonka i potem każe przepiąć kabel, więc przepinam i wyświetla OK nast klikam read flash, wyskakuje pliz. wait i po chwili error, jeżeli odrazu dam read flash to wyskakuje błąd. Nie mam już pomysłów, jeżeli mógłbyś mi napisać to będę bardzo wdzięczny, bo też podesłałbym tego flasha do tego juvira aby zrobił ten model co mam x2-2 aby smok z niego zszedł.
    pozdr

• #37 30 Lis 2005 07:18
    Multi_COM
    Spec od GSM

@tino: skontaktuj sie ze mna poprzez GG lub podeslij info telefonow ktore nie sa oblsugiwane.

• #38 30 Lis 2005 22:32
    BONO
    Poziom 28  

musisz miec cos z kablem ,ja robie tak samo conekt na podpietych kablach od sws,pozniej podpinam kabel (od uniwersal. boxa , albo usb) i zczytuje ,test pointy zostawiam podpiete,niemozesz telefonu wyłąnczac .

• #39 01 Gru 2005 13:29
    tino2003
    Admin grupy GSM

Kabel myślę ze jest OK bo naprawił mi w x2-2 bład pearnemantly blocked, tylko teraz jest napis simlock nawet jak nie ma karty sim w telefonie.
    pozdr

• #40 02 Gru 2005 10:44
    BONO
    Poziom 28  

w sws sa takie 2 zakładki jedna Calc i brute force , zastanawia mnie do czego one służą , miałem załozone wszystkie loki w sagemie X5-2v , zanioslem ten tel. do kumpla i jakos odblokował go i sinloka sciagnał .podobno jakos sie fieldy edytuje ale co i jak to niemam pojecia

• #41 02 Gru 2005 10:56
    tino2003
    Admin grupy GSM

No ja też bym się chciał dowiedzieć coś na ten temat, a przy okazji zapytam jakim sprzętem można wgrać pl do C5-2? bo mam dwie sztuki i nie zabardzo wiem jak się do nich zabrać z tym langiem. Do x5-2 wgrywałem scdrII ale miałem plik gdzie w nazwie była idea a do tego modelu w nazwie plików jest vodafon i coś tam jeszcze więc one pewnie nie mają pl.
    pozdr

• #42 03 Gru 2005 19:17
    jaro_21
    Poziom 21  

nie chce zakładać nowego wątku o tym fonie mam krótkie pytanie czy ten Sagem MYX-1 trio ma wibrę ? bo wcześniejszy twin nie miał

• #43 04 Gru 2005 12:53
    tino2003
    Admin grupy GSM

Trio nie ma wibry.
    pozdr

• Pomocny post
    #44 04 Gru 2005 21:20
    coloman
    Poziom 11  

Do Tino2003

Tego sagema X2-2 to możesz tylko odblokować poprzez direct unlock Sagmasterem jak takowego posiadasz bo on obsługuje HT 03.18.01. Telefon jest zablokowany na stałe przez kogoś kto próbował wpisywać kody albo robił locka programem co nie obsługuje tego HT. Niestety sagmaster tego nie da rady przeflashować bo nie ma flashy do tego na supporcie sagmastera. Jak nie masz sagmastera to zapraszam do siebie też działam w podkarpackim i świętokrzyskim. moje GG 3029674
    Best Regards

• #45 05 Gru 2005 09:07
    tino2003
    Admin grupy GSM

Nie mam niestety sagmastera i udam się z tym fonkiem jutro do kumpla który mam nadzieje zrobi mi tego locka właśnie sagmasterem. Dzięki coloman za info.
    pozdr

• #46 23 Gru 2005 00:38
    BONO
    Poziom 28  

Tino wspołczuje Ci zakupu sws , teraz wyszły C2-3 w erze ,sproboj sws je zrobic :) , miałem kable podłaczone na płyte i niewidziAŁ test pointow miałem taki komunikat ,pojawiła sie dzien pozniej aktualizacja SwS_SAG_BOX_UPDATE_21_12_06.exe ,podłacvzyłem tel do boxa i mi go zczytał ale tes pointow nie odlutowywałem telefon lezał z przylutowanymi czyli wychodzi ze winaoprogramowania ,a i C2-3 pokazywał unsupportet , wkurzyłem sie i kupilem SCDR2 dzisiaj go dostałem , normalnie bajka w porownaniu do sws ,sam załancza tel tak trzaska sagemy ze szok , w koncu juvir wzioł sie do pracy bo aktualizacje co dziennie robi :) teraz jest z 22 grudnia , podobno jak nie pojdzie ci normalnym unlokiem to sprobuj metody 2 ,masz 26 szans ze trafisz , tylko wez za kazdym razem przylutowuj testpoiny bo do c2-3 jeszce płytek niema , a scdr2 za 1 razem mi go zrobił . powodzenia !

• #47 23 Gru 2005 09:06
    tino2003
    Admin grupy GSM

BONO mam trochę komfortową sytuację bo resseler powiedział, że nie ma sprawy i mogę wymienić sws'a na SCDRII więc jeżeli dalej tak będzie to wymienie go poprostu. A płytki już są i będe miał taką zaraz po świętach, a fonek już czeka na locka więc napiszę jak z nim poszło, jeżeli będą problemy to wymienię go na SCDRII.
    pozdr

• #48 23 Gru 2005 23:20
    Multi_COM
    Spec od GSM

@bon; scdr II dziala na takiej samej zasadzie jezeli chodszi o nieoblsugiwane algorytmy co wlasnie sws, ponadto plytka juz jest ;) a to szczelilem akurat za pierwszym razem to oznacza ze po updzie z 22 tez sczelil bys pierwszym razem sws

@tino: po udanym unlock wysylaj plik txt do julrvira - wyjdzie wtedy odrazu update ze nie trzeba bedzie metody drugiej uzywac tylko odczyt kodow

• #49 23 Gru 2005 23:30
    tino2003
    Admin grupy GSM

OK będę wysyłał bo ułatwi to wszystkim unlockowanie tych nieszczęsnych sagemów.
    I jeszcze pytanko czy SCDR II jakiś tydzień temu robił locka z X5-2V? Bo miałem dwie sztuki i klienci twierdzili że nikt w okolicy tego nie robi a wiem że chłopaki z konkurencji mają właśnie SCDRII.
    SWS SAG po wielkich katorgach locka zrobił (wcześniej zakładał 4 locki itp..)
    pozdr

Po nowym update SWS SAG zrobił locka z nieszczęsnego X1-trio :D
    fakt że metod 2 i dopiero za 17 razem ale jednak zrobił i nie było też problemów z TP .
    pozdr

• #50 26 Gru 2005 12:27
    Multi_COM
    Spec od GSM

po tym jak zrobisz teraz locka metoda druga wylisj txt do julvira a wciagu 24h bedzie dodana mozliwosc odczytu kodu ;))

jezeli mozesz to skontaktuj sie ze mna w sparwie Wonu S1

• #51 26 Gru 2005 17:15
    BONO
    Poziom 28  

jak kupiłem sws w lutym to do tej pory niedoczekałem sie polaka do X5-2, musiałem kupić SCDR2 zeby moc wgrywac polaki bo tyle szt. było ze mnie serce sciskało , a X5-2v poszedł za 1 razem unlock .jeszcze jedna fajna funkcja SCDR2 ze po podłaczeniu plyki nie trzeba recznie włanczac tel . tylko wkładam wtyczke RJ45 do boxa tel sam sie włancza wciskam do jobs pojawia sie komunikat zeby wyłaczyc tel wiec wyciagam wtyczke i wkładam ponownie i po simloku

• #52 27 Gru 2005 21:49
    Multi_COM
    Spec od GSM

zapewniam Ci ze z x5-2v to przypadek ze akurat trafiles za pierwszym razem - analogicznie sws wykroztusje po prosty inne algorytmy na poczatku i na koncu, dla tgo teleofny trafiles za pierwszym a dla innych moglbys trafic za ostatnim natomiast sws'em za pierwszym..aktualnie jednak to nie problem - odczyt kodow w pare sekund

update z 26 sws;a:
    X5-2v Hash 08 0C 01
    X5-2v Hash 20 0D 01
    C4-2 Hash 30 07 01
    C3-2 Hash D5 02 01
    V56 Hash 18 25 01
    X2-2m Hash 00 1D 01
    X2-2m Hash D1 02 01

P.S
    To ze nie musisz wlaczac telefonu mozesz zroic w SWSie takze - trzeba tlko rozebrac kabelek 9xx i zrobic zworke na pinach (polaczyc dwa piny ;)))

• #53 28 Gru 2005 06:50
    myczek
    Poziom 19  

czy ktos wie gdzie znajde polaczka do sagem myx-1tino
    moze byc do sws-sag lub scdr2

• #54 28 Gru 2005 09:09
    tino2003
    Admin grupy GSM

@ myczek jeżeli już to my x-1 trio, a polaczka pod swsa jeszcze nie ma a SCDR II nie wgrasz flasha do takiego modelu. Powinien to zrobić sagmaster ale też nie wiem czy są już flashe pod niego.
    pozdr

• #55 28 Gru 2005 12:35
    brajek
    Poziom 19  

Jak wgrasz flasha do trio to zasieg szlag trafi i nie wiem czy sie to naprawi.

• #56 28 Gru 2005 19:58
    myczek
    Poziom 19  

nio to troche lipnie

Dodano po 10 [sekundy]:

nio to troche lipnie

• #57 28 Gru 2005 23:19
    martingie
    Poziom 14  

A propos sws-a, wsztstkie omawiane problemy dotyczą również i mojego boxa. Od 2 tygodni nie zrobiłem nim żadnego Sagema, miałem trio, v56,x5-2v, c5-2v i na dokładkę rozwaliłem dzisiaj pin na płycie c2-3, bo lutowałem kable do pinów, płytkę dopiero zamówię.
    Z tym ostatnim to mnie cholera bierze bo lutuję według fotki z supportu i lipa bad comunication....ble ble ble. Robiłem już różne rzeczy i dalej nie mogę z niego zrobić locka.
    Oczywiście jestem po ostatnim update. Chciałem oddać go w Multi i wziąć SCDR-a, wstrzymałem się bo czekałem na update i dalej lipa, tracę reputację na którą długo pracowałem.
    Ogólnie mówiąc odradzam sws-a, choć nie wiem jak jest naprawdę z SCDR.
    Jak nie zrobi mi kolejnej sztyki to go walnę o ścianę i zakończy się moja przygoda z sws. I ten notoryczny komunikat bad com.....itd.
    pozdrawiam i sorki za narzekania.

• #58 29 Gru 2005 09:17
    tino2003
    Admin grupy GSM

Ja też miałem takie myśli z oddaniem jak Ty i też się wstrzymałem, bo zrobił mi ostatnio tego trio i x5-2v też łyknoł natomiast c2-3 lutowałem do płyty ale ciągle były jakieś błędy z tym że robiłem to ze 2 tyg. temu czyli nie było jeszcze update najnowszego, będę miał płytkę to spróbuję i jeżeli nie będzie chciał zrobić to będę się zastanawiał nad wymianą bo kumpel wczoraj lutował TP i SCDR zrobił mu locka bezproblemowo. Czekam też na jakiegoś x5 bo juvlir wrzucił flash do niego tylko ciekawe czy z pl.
    pozdr
    pozdr

• #59 29 Gru 2005 12:26
    martingie
    Poziom 14  

Tino, tylko powiedź jaki to sens kupować sprzęt za 1200 zł , który nic nie robi albo jak mu się podoba.
    pozdra

Dodano po 2 [godziny] 21 [minuty]:

Stał się cud , za 22 razem zdjąłem smoka z trio, cud, cud

• #60 29 Gru 2005 18:51
    Jac
    Poziom 12  

Witam

Zastanawiam sie nad zakupem jakiegos sprzetu do sagemow i teraz mam dylemat co kupic, zalezy mi na sciaganiu simlockow ale fleszowanie tez by sie przydalo, wiec co polecacie bo juz sam nie wiem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME