Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Clarion 7375RW - awaria

mario__s 20 Nov 2005 14:47 906 5
 • #1
  mario__s
  Level 11  
  Problem polega na tym, że sprzęt niby działa ale tylko częściowo.
  Zacznę od tego, że radio jest przerobione na szufladę i wczorajszą noc spędziło w schowku samochodu pomimo strzeżonego parkingu. Kiedy przyszedłem po południu włożyłem je do szuflady i oczy moje widziały tylko strasznie blade podświetlenie całego panela ale radio gra. Gra stacja, którą ostatnio pozostawiłem włączoną z poziomem głośności jaki też ostatnio pozostawiłem, w panelu reaguje tylko przycisk przełączania na cd/radio/power. Po przełączeniu na cd cisza, nie kręci płytą. Podpowiedzcie co się mogło stać, czy był to wpływ niskiej temperatury na elektronikę.
  Radio to mam już dość długo i wytrzymało kilka zim bez problemów, czasami kiedy nie zabrałem panela do domu zauważyłem tylko wolną reakcję wyświetlacza po zimnej nocy ale teraz chyba nie jest jeszcze aż tak zimno czy przyczyną może być od lata tego roku przerobienie na szufladę i wyprowadzenie sygnału audio na RS232 z tyłu radia?
  Po podłączeniu w domu do zasilacza jest to samo.
  Przeczytałem chyba wszystko na temat clariona w archiwum ale choćby podobnego problemu nie znalazłem :(
  Pomóżcie proszę na co zwrócić uwagę.

  PS. Jakby ktoś chciał to mogę wrzucić fotkę z efektem jaki jest na panelu.
 • #2
  maestro11
  Level 15  
  Miałem kiedyś podobny problem w Clarionie (nie pamiętam modelu). Przyciski Power oraz Eject były podłączone bezpośrednio z płyty głównej dlatego działały. Tak samo podświetlenie wyświetlacza i przycisków. Za reszte odpowiedzialny był procesor w panelu. Sprawdz czy dochodzi zasilanie procka. W moim przypadku okazało sie jednak że była to wina panelu.
 • #3
  mario__s
  Level 11  
  Panel niestety jest sprawny. Sprawdziłem u kumpla, który ma taki sam model. Mój panel działa u niego ale jego u mnie niestety nie :(
 • #4
  djlj24
  Car audio specialist
  Obawiam się, że niestety stało się to co w Clarionie się wcześniej czy później musi stać - padła szyna do komunikacji radio-panel. No chyba, że masz szczęście i tylko jednego zasilania brakuje (zasilającego panel oraz mechanizm CD). Wtedy tylko zimne luty trzeba na początek poprawić.
 • #5
  mario__s
  Level 11  
  Niestety nie udało mi się samemu zdiagnozować problemu.
  Radio oddałem znajomemu, który ma większe pojęcie o tym i usłyszałem mniej więcej coś co napisał kolega djlj24. Zastanawia mnie tylko dlaczego w tej wypowiedzi napisał "stało się to co w Clarionie się wcześniej czy później musi stać" - dlaczego musiało, czy wynika to z jakieś wady fabrycznej czy czegoś innego? Jest to bardzo ciekawe dla mnie, inni też pewnie z chęcią by się dowiedzieli dlaczego to musiało się stać.

  Mimo złych wieści podjąłem jeszcze jedną próbę i radio przekazałem jeszcze innemu człowiekowi. Zobaczymy co tym razem dowiem się na ten temat. Jak coś więcej będę wiedział to napiszę.
 • #6
  mario__s
  Level 11  
  Niestety poddałem się. To już kolejna osoba, która twierdzi że naprawa jest nieopłacalna dlatego zamykam temat. Kontynuacji nie będzie.

  PS. Kupiłem nowe cd, tym razem Alpine9847 nowiutkie fabryką pachnące.