Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telefon sinus 45AB, słuchawka sinus45S (głucho)

Romantyk 20 Lis 2005 15:42 2838 13
  • #1 20 Lis 2005 15:42
    Romantyk
    Poziom 12  

Witam wszystkich w grupie. Dostałem telefon Sinus 45 AB z Niemiec z wtyczką płaską na 4 styki. 3 z jednej strony a jeden z drugiej.Ponieważ u nas nie ma takich gniazdek to przełożyłem kabel od AS-a, który z obu końców ma jednakowe małe wtyczki z blokującym klipsem. a telefon milczy.Łączność miedzy bazą a słuchawką jest.Mogę ustawiać: dzwonki i ich głośność,datę i godzinę i inne .Znaczek łączności w słuchawce nie mruga, więc myślę że słuchawka jest zalogowana.Interkom działa w obie strony. Mam pytanie, czy trzeba zmienić coś w kabelkach? Jeśli tak ,to co i jak.A może jest coś innego.
    Nie mam sygnału w słuchawce, jak ktoś dzwoni, u mnie cisza i ja nie mogę sie połączyć z nikim. Proszę o podpowiedzi co mam zrobić i z góry dziękuje.

0 13
  • #3 21 Lis 2005 10:38
    Romantyk
    Poziom 12  

Dzięki, proste ale jeszcze nie jednemu to się przyda. Obciąłem niemiecką wtyczkę od strony gniazdka i skrajne podłączyłem do gniazdka i telefon sie odezwał. Ale okazało sie że to nie koniec ,moich problemów z tym aparatem.
    Podnoszę słuchawkę i mam sygnał, ktoś do mnie dzwoni, odbieram, rozmawiam. Ja dzwonie, wyświetlacz wyświetla wybrany numer,przyciskam zieloną słuchawkę i niema połączenia, przycisk z zieloną słuchawką nie reaguje. W związku z tym pytanie: czy to jeszcze jakaś blokada na wyjście, czy może uszkodzenie, jak to sprawdzić i ewentualnie gdzie szukać uszkodzenia? Bardzo proszę o poradę na ten temat. Wszystkich serdecznie pozdrawiam.

0
  • #4 21 Lis 2005 12:22
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Klasyczne-brudy pod klawiaturą.Telefon z wystawki.Nikt dobrych nie wywala. Rozbiezrz słuchawke,wyczyśc propanolem potrzyj gumkami po gazecie(delikatnie-do śladu zabrudzenia.).
    Uprzedzam pytanie-jak otworzyć słuchawkę?-jest na tym forum.Szukaj.

0
  • #5 21 Lis 2005 21:34
    Romantyk
    Poziom 12  

Do W.Wojtek.Myślę ze tu klasyka odpada.Może nie wyrazinie napisałem. Jak podniosę słuchawkę i nacisnę przycisk z zieloną słuchawką to na wyświetlaczu pokazuje mi się słuchawka i napis EXT i wyżej trzy kreski i dlatego myślę że przycisk działa. Ale dalej wybieram numer i po ponownym wciśnięciu zielonej słuchawki nic się nie dzieje. I stąd moje pytanie, czy to blokada czy uszkodzenie? Czy może mi ktoś w tym temacie pomóc? Jeśli tak to bardzo proszę.

0
  • #6 21 Lis 2005 23:20
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Coś nie bardzo rozumię. Piszesz, że po wciśnięciu zielonego przycisku ukazuje się słuchawka i EXT, wyciskasz numer i po co ponownie wciskasz ten zielony. Wtedy rezygnujesz z połączenia.

W dectach można najpierw wycisnć cały numer abonenta a dopiero później zieloną słuchawkę.

0
  • #7 23 Lis 2005 21:18
    Romantyk
    Poziom 12  

Próbowałem różnie, podnoszę słuchawkę jest cisza, wpisuję nr. i czekam, nic się nie dzieje, wciskam zielony, bez zmian, wciskam czerwony, na wyświetlaczu zostaje bateria i połączenie z bazą (nie mruga). Gdy wcisnę zielony mam sygnał ciągły i napis EXT. wybieram nr. czekam nic, naciskam
    zielony, nr. wyświetlony i żadnej reakcji. Czy ktoś wie co i jak mogę jeszcze sprawdzić? A może dać sobie spokuj z tym aparatem? Troche mi go szkoda.

0
  • #8 23 Lis 2005 23:46
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Coś mieszasz.
    Zrób DOKŁADNIE tak
    podnieś słuchawke z bazy
    naciśnij zielona słuchawke.-masz sygnał linii ????
    jeżeli jest wybierz numer-masz sygnał jak dzwoni u abonenta???
    czekaj az podniesie słuchawke!!!!!!!!!!!!! i gadaj

Albo
    podnies słuchawke z bazy
    wybierz numer-sprawdż czy dobry.
    Naciśnij zieloną słuchawkę-czekaj aż wybierze i abonent się zgłosi! i gadaj

w obu sprzypadkach zakończ gadanie odkładając słuchawkę na baze lub naciskając czerwona słuchawkę.
    a manual masz na elektrodzie to gigaset G3015

0
  • #9 24 Lis 2005 10:35
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Może masz włączoną blokadę połączeń wychodzących. Jeżeli tak to na wyświetlaczu powinien być symbol kluczyka.

0
  • #10 24 Lis 2005 20:27
    Romantyk
    Poziom 12  

Dzięki Wojtek!! Jak podniosę słuchawkę, wybiorę numer i przycisnę zielony to nic się nie dzieje i tak robiłem i tu był mój błąd. A jak podniosę słuchawkę
    wcisnę zielony, mam sygnał wybieram numer i jest OK. Nareszcie coś do mnie dotarło. Dzięki za cierpliwość. Pozdrawiam.

0
  • #11 24 Lis 2005 22:06
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

"Romantyk" znowu coś kręcisz. W pierwszej części to był twój błąd? Przecież na początku wyjaśniałem ci jak dzwonić. Dziwne że, jak sam mówisz, wreszcie to do ciebie dotarło!?

P.S. My elektronicy charakteryzujemy się tym, że mamy wieeeeelką cierpliwość....

0
  • #12 10 Gru 2005 21:45
    Romantyk
    Poziom 12  

Zybex- nic nie kręcę, robiłem jak w komórce,wybieram nr. przyciskam zielony i mam połączenie. A w tym sinusie po tej operacji jest głucho. Muszę wcisnąć zielony,wybrać nr. chwilę poczekać i mam połączenie. Powiedz w którym momencie według Ciebie kręcę ?.

0
  • #13 10 Gru 2005 23:02
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Po pierwsze to dlaczego tak późno powracasz do tematu, myślałem że już sprawa zamknieta. Po drugie to z tym kręceniem tak wyszło, skoro pisałeś takie rzeczy, które wydawać się mogły nielogiczne. Mam co prawda inny aparat typu dect i właśnie z reguły jest tak jak ja pisałem. Sorry jeżeli Cię uraziłem.

Jak sprawa wyjaśniona to zamknij temat (symbol kłódki na dole).

0
  • #14 12 Gru 2005 13:26
    Romantyk
    Poziom 12  

W niczym mnie nie uraziłeś, myślałem że może jeszcze coś jest nie tak. Ostatnio jestem bardzo zajęty a temat uwarzam za zamknięty. Wszystkim serdeczne dzięki. Do miłego.Cześć.

0