logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Cambridge Audio A1: Dobór i podłączenie kabla zasilającego Melodika MDC3250 z ekranem

Magic_moon 26 Lut 2023 15:19 282 4
  • #1 20459621
    Magic_moon
    Poziom 31  
    Cześć. Posiadam wzmacniacz jak w temacie, z tym że nie posiada fabrycznego kabla zasilającego. I moje pytanie brzmi. Czy jak kupię kabel Melodika MDC3250 to ekran od strony wzmacniacza łączę razem z przewodem PE i podpinam go pod obudowę wzmacniacza i od strony wtyczki łączę go razem PE i podpinam do zacisku ochronnego we wtyczce ? Czy to będzie poprawne rozwiązanie, jeśli nie to poproszę o poprawne rozwiązanie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • #2 20459654
    Sokal2
    Poziom 19  
    Ten wzmacniacz jest wykonany w II klasie ochronności i nie przewiduje podłączenia do uziemienia, najlepiej założyć klasyczny kabel z wtyczką CEE7, zresztą taki był tam fabrycznie. Podłączenie obudowy pod uziemienie nie wniesie nic dobrego jedynie może pojawić się więcej brumu z sieci.
  • #3 20459674
    Magic_moon
    Poziom 31  
    Czy mogę taki kabel zamontować lecz we wzmacniaczu PE oraz ekran będą wisieć w powietrzu, a we wtyczce podłącze wszystkie trzy kable poprawnie, a ekran będzie wisiał w powietrzu. Czy jest to poprawny mój tok myślenia ?
  • #4 20459698
    Sokal2
    Poziom 19  
    tak możesz zamontować, we wtyczce jak chcesz możesz podłączyć żeby się luzem nie przemieszczał, a po wprowadzeniu do wzmacniacza przyciąć i zaizolować.
REKLAMA