Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic CQ-DFX602N nie działa podświetlenie panela

20 Lis 2005 21:56 2280 10
  • Poziom 15  
    Kupiłem radio Panasonic CQ-DFX602N i nie działa w nim podświetlenie,świeci tylko przycisk włączania i wyłączania radia.Wyczytałem że tam jest jakaś świetlówka CFL.Czy to jest do zrobienia w miare ludzkim kosztem?Czytałem też że można przerobić na diody.Jeśli ktoś już tak przerobił to proszę opisać efekt i jak to wykonać.
    Pzdr!
  • Poziom 14  
    Witam.W tym radyjku jest swietlowka/zimna katoda/.Sprawdz przetwornice w panelu,jezeli jest ok to swietlowka do wymiany.Lubia padac.Koszt nowej okolo 250 pln,uzywka 50pln.Pozdr.
  • Spec od car audio
    Nowa zamienna (trochę krótsza) 20 zł w AVT. Nie spotkałem się z uszkodzoną świetlówką samą z siebie - no chyba, że potłuczona. Jeżeli uszkodzona przetwornica to i tak nie masz co robić (trafo ma zwarcie i jest nierozbieralne).
  • Poziom 15  
    Dzięki za odp.
    A co z przerobieniem na diody albo żarówki?? Jaki może być efekt-czy w ogóle warto sie zabierać?
  • Poziom 23  
    diody led smd białe najlepiej z rozbitych kolorowych wyświetlaczy od telefonów komórkowych całkiem przyzwoicie widać ale musisz zastosować kilka.
  • Spec od car audio
    Ja kiedyś przerabiałem na żarówki i świeciło całkiem przyzwoicie (wyglądało podobnie jak wyświetlacz w Oplu). Cała sprawa jak rozmieścić żarówki - trzeba dać je jak najbliżej lcd ale jeszcze pod osłoną plastikową (aby nie świeciły jasna punkty na wyświetlaczu). Dałem 2 po lewej i prawej stronie gałki volume (model z gałką to był) oraz jedną skrajnie z prawej strony lcd. Problem z ledami jest taki, że one ładnie świecą ale muszą mieć dostosowany polaryzator. Inaczej świecą smugami. Trzeba po rozebraniu panela (wylutowaniu wyświetlacza) poeksperymentować z założoną zamiast wyświetlacza kartką, tak aby świeciło równomiernie i bez smug (i dość jasno).
  • Poziom 15  
    Witam ponownie !!
    W końcu przyszedł zamówiony miernik i wziąłem się za radyjko! Pomierzyłem napięcia na kostce łączącej panel z radiem i tam gdzie powinno być 10V -zasilanie obwodu świetlówki CFL jest 1,2V.Gdzie może być przyczyna(jestem poczatkujący w tych sprawach) ?Dołączam schemat prawie takiego samego radyjka(powinno być to samo).Jest to wyjście(kostka) oznaczona E-8497Ba pin 14.

Zaznaczam,że sprawdziłem radio w aucie,na otwartym panelu(radio grało).Mam zamiar podłączyć radio w domu i pomierzyć je na rozebranym panelu ale jeszcze nie wiem jak to zrobić.
    Proszę o pomoc!
    Załączniki:
  • Poziom 15  
    A co myślicie o wstawieniu zamiast świetlówki takiego neonka diodowego?Niektóre z allegro nawet jasno świecą.Można także samemu coś takiego zrobić.