Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwnie cieknąca pralka LUNA 385E

Przepioor 20 Lis 2005 22:11 3077 17
  • #1 20 Lis 2005 22:11
    Przepioor
    Poziom 10  

Witam! Na wstępie zaznaczam, że używałem Szukaja ale odpowiedzi nie znalazłem :-( A teraz mój problem: pralka LUNA cieknie ale nie od razu - po rozpoczęciu pobierania wody nawet nie kapie - zaczyna się lać dopiero gdy w bębnie jest jakieś 10 cm wody, ale poziom nie dochodzi do krawędzi otworu. Co to może być, bo wydaje mi się, że to nie fartuch.
    Wszystkie przewody gumowe też są w porządku... Poradźcie coś!
    Jacek

1 17
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 20 Lis 2005 22:27
    KajetanZ
    Poziom 15  

Cześć sprawdź wszystkie uszczelki przy grzałce,termostatach.Sprawdź uszczelkę pomiędzy bębnem a pokrywą zamykającą od strony okna wsadowego prania.Sprawdź fartuch łaczący okno wsadowe z bębnem. Pozdrawiam.

0
  • #3 21 Lis 2005 11:20
    Przepioor
    Poziom 10  

Witam! Na wstępie zaznaczam, że używałem Szukaj-a ale odpowiedzi nie znalazłem :-( A teraz mój problem: pralka LUNA cieknie ale nie od razu - po rozpoczęciu pobierania wody nawet nie kapie - zaczyna się lać dopiero gdy w bębnie jest jakieś 10 cm wody, ale poziom nie dochodzi do krawędzi otworu i fartucha gumowego. Co to może być, bo wydaje mi się, że to nie fartuch?
    Wszystkie przewody gumowe też są w porządku... Proszę, poradźcie coś!

-1
  • Sklep HeluKabel
  • #4 21 Lis 2005 11:40
    BHenryk
    Poziom 22  

Witam sprawdź dokładnie najlepiej wymontuj wszystkie węże i uszczelki gumowe szczególnie połączenia guma metal widac z opisu ze dopiero wiyzszy poziomwody , a więc wyzsze ciśnienie powoduje przeciek .przechylic pralkę i nalać wody powyzej max i obserwowac gdzie jest przeciek.moze być na wężu profilowanym jak harmonijka dopiero większe ciśnienie powoduje rozgięcie gumy pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 21 Lis 2005 11:48
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

widocznie cieknie spod obejmy mocującej płaszcz przeciwwagi :)
    Luna to wiekowa pralka być może już zbiornik przerdzewiał
    najlepiej odkręć blachę osłonową z tyłu pralki, włącz ją i obserwuj skąd cieknie :wink:

0
  • #6 21 Lis 2005 12:22
    Zuchan
    Poziom 15  

Zgadzam się z przedmówcą, dziura w emaliowanym zbiorniku to dość częsty przypadek w Lunach. Jeśli masz możliwość to postaw ją na taboretach i zajrzyj z latarką od spodu co się dzieje. Obejrzyj odprowadzenie ze zbiornika do pompki, jak również do hydrostatu.

0
  • Pomocny post
    #7 21 Lis 2005 12:32
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Przerdzewiała Ci blacha (w miejscu przykręcenia żeliwa przeciwwagi) zamykająca przód zbiornika, albo faktycznie padł zbiornik.

0
  • #8 21 Lis 2005 13:17
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Scaliłem posty

0
  • Pomocny post
    #9 21 Lis 2005 14:17
    brofran
    Poziom 37  

Wczoraj usuwalem wlasnie taka awarie w LUNIE. Na 99% racje ma Paw_el.
    U mnie wlasnie ta blacha przerdzewiala i woda kapie spod fartucha. Sporo roboty cie czeka w tym przypadku- trzeba wymontowac caly beben.
    Radze ci odkrecic silnik bo z nim beben jest dosc ciezki.No i fartuch tez trza wymienic jesli pracowal powyzej 5 lat.

0
  • #10 21 Lis 2005 19:11
    Przepioor
    Poziom 10  

Dziękuję wszystkim za porady! Niestety, po "rozbebeszeniu" pralki okazuje się, że Paw_el i brofran mają chyba rację :cry: cieknie jak cholera właśnie spod tego żeliwa! Jak patrzeć od przodu bębna, to tak gdzieś z prawej, w 1/4 wysokości bębna. Proszę o jeszcze jedną poradę - jak to cholerstwo (przeciwwagę) odkręcić? Chyba trzeba pralkę położyć... Wszelkie porady mile widziane :D

0
  • #11 21 Lis 2005 19:19
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Najpewniej położyć pralkę na plecy. Żeliwo przeciwwagi jest przykręcone do płaszcza trzema śrubami M8, żeby je wyjąć musisz otworzyć drzwiczki i zdjąć z obudowy fartuch, odkręcasz śruby i wyjmujesz.

0
  • #12 21 Lis 2005 21:29
    Przepioor
    Poziom 10  

Paw_el napisał:
    ... odkręcasz śruby i wyjmujesz.

Uff! ale się uszarpałem! Łatwo się pisze ale trudniej zrobić! :D
    Ale się udało - faktycznie, dziura w deklu zbiornika jak 2 x 5 zł, dokładnie na mocowaniu śruby. Jak mi się uda jutro kupić nowy dekiel, to wymienię a jak nie :cry: to będę kleił ten stary i chyba go obrócę tak żeby dziura była na górze - przecież cała pralka się nie napełnia, prawda?

Jeszcze raz sedreczne dzięki wszystkim doradzającym! Pozdrawiam

0
  • #13 22 Lis 2005 09:36
    Paw_el

Specjalista AGD

Przepioor napisał:

...dziura w deklu zbiornika jak 2 x 5 zł,.... jak nie :cry: to będę kleił ten stary i chyba go obrócę tak żeby dziura była na górze - przecież cała pralka się nie napełnia, prawda?

Witam.
    Nie baw się w klejenie wymieniaj go na nowy, pralka co prawda nie nabiera wody do takiego poziomu, żeby ciekło ale na wirowaniu czasami może przeciekać, a oprócz tego nie przymocujesz żeliwa
    Przepioor napisał:
    ...dokładnie na mocowaniu śruby.. ...

zaopatrz się jeszcze w nową uszczelkę przeciwwagi.

0
  • #14 22 Lis 2005 10:35
    Przepioor
    Poziom 10  

Witam!
    Paw_el, a co to ta uszczelka przeciwwagi? Taka duża, czarna, klinowata dookoła dekla zbiornika? Niedługo idę do sklepu z częściami
    Pozdrawiam

0
  • #16 22 Lis 2005 19:25
    Przepioor
    Poziom 10  

Hurra! Dekiel zbiornika i uszczelka kupione! Prawie 90 PLN :cry:
    Jeszcze jedno, mam nadzieję ostatnie, :D pytanie: czy położenie śruby skręcającej ten wielki cybant (połączenie dekla ze zbiornikiem) ma jakieś znaczenie? Najwygodniej by mi było przykręcać dokładnie na dole. Pozdrawiam

0
  • #17 22 Lis 2005 23:12
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Oryginalnie obejma była montowana lekko z lewego skosu pod zasobnikiem proszku, ale spotykałem się również od spodu zbiornika.

0
  • #18 23 Lis 2005 08:34
    Przepioor
    Poziom 10  

Dzięki! Mam nadzieję, że to koniec tego tematu...:D
    Pozdrawiam

0