Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Infineon Technologies przejmuje GaN Systems

ghost666 06 Mar 2023 02:18 381 0
 • Infineon Technologies przejmuje GaN Systems
  Planowane przejęcie GaN Systems znacznie przyspieszy realizację zamysłów dotyczących azotku galu (GaN) firmy Infineon, jeszcze bardziej umacniając daną markę na pozycji lidera w dziedzinie systemów zasilania. Oba wspomniane przedsiębiorstwa podpisały ostateczną umowę, na mocy której Infineon wcieli w swoje szeregi GaN Systems za 830 mln dolarów. Ten drugi podmiot jest światowym liderem w opracowywaniu rozwiązań opartych na GaN, dedykowanych do przetwarzania energii elektrycznej. Marka ma swoją siedzibę w Ottawie w Kanadzie i zatrudnia ponad 200 pracowników.

  Plany postępu w zakresie podzespołów z GaN firmy Infineon mają być teraz realizowane szybciej. Wynika to z faktu, że GaN Systems dysponuje zasobami badawczo-rozwojowymi, szerokim zrozumieniem aplikacji i szeregiem projektów klientów, których nie posiada żadne inne przedsiębiorstwo. Jego obecność w ramach struktur Infineona wzmocni również pozycję spółki jako lidera systemów zasilania, pomagając opanować wszystkie istotne technologie, takie jak krzem, węglik krzemu (SiC) i azotek galu (GaN). GaN zapewnia klientom wartość jako materiał o szerokim paśmie wzbronionym poprzez zwiększenie gęstości mocy, sprawności i zmniejszenie rozmiaru, szczególnie przy wyższych częstotliwościach przełączania. GaN dobrze nadaje się do różnych zastosowań wobec tych właściwości, które umożliwiają redukcję zużycia energii i niewielkie gabaryty, dzięki ograniczonej emisji ciepła z układu.

  Analitycy branżowi przewidują, że do 2027 roku dochody z układów z GaN do użytku w systemach zasilania wzrosną o 56% CAGR do pułapu prawie 2 miliardów dolarów (tak podaje raport Yole: „Compound Semiconductor Market Monitor-Module I Q4 2022”). W rezultacie GaN ma szybko wyprzedzić krzem i węglik krzemu jako znaczący materiał na półprzewodniki mocy, zwłaszcza w połączeniu z najnowocześniejszymi topologiami, takimi jak hybrydowe przetwornice flyback czy implementacje wielopoziomowe.

  Infineon poinformował, że w lutym 2022 roku podwoił własne możliwości w zakresie elementów wykonanych z półprzewodników o szerokim paśmie wzbronionym, wydając ponad 2 miliardy euro na budowę nowej fabryki frontendów w Kulim w Malezji, wzmacniając swoją pozycję na rynku. Pierwsze płytki zostaną wyprodukowane w tym zakładzie w drugiej połowie 2024 roku. Ma to zwiększyć zdolność marki do wytwarzania półprzewodników o szerokim paśmie wzbronionym w fabryce w Villach w Austrii. Przewidywane przejęcie GaN Systems w formie transakcji gotówkowej zostanie sfinansowane z już dostępnych środków. Zatwierdzenia regulacyjne są jednym ze standardowych kryteriów zamknięcia ww. kwestii i na moment pisania tego artykułu nie zostały jeszcze uzyskane.

  Źródło: https://www.powerelectronicsnews.com/infineon-technologies-to-acquire-gan-systems/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11608 posts with rating 9802, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.