Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup EFK Fab przez Onsemi podnosi poziom w zakresie zrównoważonego rozwoju

ghost666 08 Mar 2023 16:22 345 0
  • Zakup EFK Fab przez Onsemi podnosi poziom w zakresie zrównoważonego rozwoju
    Firma Onsemi przejęła zakład GlobalFoundries (GF) 300-mm w East Fishkill (EFK) w stanie Nowy Jork. Zakup ten ma pomóc marce wytwarzać produkty o wysokich marżach brutto w szybko rozwijających się i zrównoważonych zastosowaniach, takich jak pojazdy elektryczne (EV) i infrastruktura energetyczna, jak mówi dyrektor generalny Hassane El-Khoury (na zdjęciu poniżej, po prawej stronie) w wywiadzie dla EE Times. Dzięki omawianej transakcji Onsemi pozyskało ponad 1000 inżynierów i technologów do swojej załogi. Amerykański senator Chuck Schumer i J.D. Grom, doradca Sekretarza Handlu USA ds. wdrażania ustawy CHIPS, byli obecni na wydarzeniu zorganizowanym z okazji przejęcia tej fabryki, co podkreśla znaczenie krajowej produkcji półprzewodników.

    „EFK oferuje ulepszoną strukturę kosztów wytwórczych ze względu na ekonomię skali dla substratów 300 mm w porównaniu z podłożami o mniejszych rozmiarach” — powiedział El-Khoury. „Podczas gdy wysoce zautomatyzowana fabryka płytek półprzewodnikowych wyposażona w zaawansowane zestawy narzędzi umożliwia nam wytwarzanie chipów najwyższej jakości, które spełniają standardy motoryzacyjne, to wykwalifikowani i doświadczeni inżynierowie podbiją naszą zdolność do zwiększania ilości [nowych — przyp. tłum.] produktów i skracania czasu wprowadzania ich na rynek. Dzięki lokalizacji EFK firma Onsemi dodaje do swojego obszaru produkcyjnego złożone możliwości w ramach produkcji CMOS [w tym węzły technologii 65 nm — przyp.tłum.], które są wymagane do wytwarzania czujników obrazu”. Wskazał również, że producenci OEM z branży motoryzacyjnej oraz przemysłowi i firmy zajmujące się energią odnawialną to niektórzy klienci, którzy wymagają tych zaawansowanych produktów.

    Siła robocza i rynki

    Plan zakupu przygotowywano od dłuższego czasu: w ciągu ostatnich trzech lat Onsemi koncentrowała się na zabezpieczeniu długoterminowej przyszłości fabryki EFK i jej pracowników. W tym celu dokonała znacznych inwestycji w swoje możliwości w zakresie 300-milimetrowych podłóż w ramach przyspieszenia wzrostu marki w obrębie produktów analogowych i czujnikowych. A także, aby powołać bardziej efektywną kosztowo strukturę produkcji. Fabryka EFK jest według firmy największym zakładem wytwórczym Onsemi w USA. Dodaje zaawansowane możliwości produkcyjne CMOS do profilu marki, w tym węzły technologii 65 nm ze specjalistycznymi zdolnościami przetwarzania wymaganymi do przygotowywania przetworników obrazu.

    Transakcja obejmuje wyłączną umowę na dostarczanie zróżnicowanych rozwiązań półprzewodnikowych dla GF, a także inwestycje w badania i rozwój, ponieważ strony współpracują w celu budowania przyszłego wzrostu. „Krótkoterminowo rampa w naszym zakładzie EFK pomaga Onsemi w zapewnieniu ciągłości dostaw klientom naszych inteligentnych technologii energetycznych, zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym” — wskazał El-Khoury. „Jako wysoce zautomatyzowana fabryka z zaawansowanymi zestawami narzędzi, EFK jest również w stanie spełnić najbardziej rygorystyczne wymagania jakościowe, na przykład stawiane przez przemysł motoryzacyjny”. „Długoterminowe przeniesienie produkcji z mniej wydajnych zakładów do EFK i dokonanie znacznych inwestycji w 300-milimetrowe możliwości daje Onsemi kluczową przewagę konkurencyjną poprzez poprawę struktury kosztów wytwórczych. Umożliwia również wysoki wzrost i zróżnicowanie technologii zasilania, analogowych i czujnikowych. Te odgrywają zasadniczą rolę w przyspieszeniu rozwoju Onsemi w krytycznych zastosowaniach, takich jak sektory 5G, pojazdy elektryczne, ADAS, energia słoneczna, infrastruktura energetyczna i automatyzacja fabryk”.

    Zdaniem El-Khourego jednym z wyzwań jest możliwość obsługi tak różnorodnego portfolio technologii przy użyciu wspólnych narzędzi o odmiennych wymaganiach i specyfikacjach. Oba ostatnie aspekty dotyczące dyskretnych procesów produkcyjnych i narzędzi odbiegają od tych dla produktów z przetwornikami obrazu i muszą być starannie zarządzane. „Kolejne wyzwanie stanowi fakt, że to jedyny 300-milimetrowy zakład, dlatego nie ma dokładnej kopii umożliwiającej wprowadzenie nowych technologii. Zamiast tego należy opracować procesy i skalować je do 300 mm z fabryk korzystających z mniejszych podłóż półprzewodnikowych” — dodał.

    Rekrutacja wysoko wykwalifikowanej siły roboczej w tej lokalizacji geograficznej jest trudna w porównaniu z innymi, w których istnieje już ekosystem technologów i inżynierów. Jest to jeden z powodów, dla których firma Onsemi wspiera instytucje regionalne i lokalne, takie jak szkoły średnie i uczelnie społeczne, opowiada El Khoury. „Nadchodzące programy społeczne będą obejmować rozwój ekosystemów edukacyjnych, pomaganie przyszłym innowatorom od szkół średnich po doktoraty, a także postęp w kwestii lokalnej wykwalifikowanej siły roboczej wskutek partnerstw społecznych. [...] Onsemi będzie również współpracować ze społecznościami i szkołami średnimi, które nie są dotychczas w pełni obsługiwane, aby pomóc skupić się na STEM [Science, Technology, Engineering and Math — naukach ścisłych — przyp.red.]. W ramach rozwijania silnego 'potoku' talentów, marka Onsemi zobowiązała się niedawno do przekazania 500 tys. dolarów na rzecz Rochester Institute of Technology w ciągu najbliższych 10 lat na wsparcie projektów i edukacji skierowanych do inżynierów z branży półprzewodników. Poza instytucjami jesteśmy dumni z tego, że koncentrujemy się na kultywowaniu silnego poczucia wspólnoty i mamy obszerną historię wspierania lokalnych społeczności, w których pracujemy i żyjemy”.

    Zakup EFK Fab przez Onsemi podnosi poziom w zakresie zrównoważonego rozwoju
    CEO Onsemi, Hassane El-Khoury.
    Zrównoważony rozwój to mocny akcent

    Wahania cen energii i rosnąca świadomość wpływu na środowisko naturalne otwierają nową erę przyjaznej dla otoczenia produkcji elektroniki. Biorąc pod uwagę fakt, że przemysł elektroniczny odpowiada za 4% światowej emisji gazów cieplarnianych, istnieje pilna potrzeba prowadzenia innowacyjnych badań i rozwoju mających na celu rozwiązanie tego problemu. W ostatnim czasie pojawiło się wiele obiecujących technologii, co dobrze wróży długoterminowym perspektywom branży. Według El-Khouriego, produkcja półprzewodników może być procesem wymagającym zarówno zasobów, jak i użytku dwutlenku węgla. Wynika to z emisji bezpośrednich z gazów procesowych o wysokim współczynniku odnoszącym się do wpływu na globalne ocieplenie stosowanych podczas trawienia płytek lub czyszczenia komór, a także z tych pośrednich, które występują w wyniku korzystania z zakupionej energii elektrycznej, pary, ogrzewania i chłodzenia sprzętu.

    Korporacje, zwłaszcza producenci urządzeń elektronicznych i półprzewodnikowych, zainaugurowali inicjatywy środowiskowe, społeczne i zarządcze w odpowiedzi na poważne zmiany klimatyczne. Rosnąca temperatura powierzchni Ziemi w wyniku niekontrolowanego spalania paliw kopalnych na całym świecie zaburzyła jej ekosystem. Przyczyniło się to do uszkodzenia naturalnej flory i fauny, topnienia czap lodowych, destabilizacji klimatu i zwyżek wartości odnoszących się do warunków termicznych. Zrównoważony rozwój przemysłu półprzewodnikowego i elektronicznego jest wzmacniany zarówno przez regulacje rządowe, jak i ekologiczne inicjatywy inwestycyjne. „Jako branża wiemy, że jest wiele do zrobienia i wierzymy, że dzięki ciągłej współpracy i innowacjom możemy doprowadzić do znaczącej redukcji emisji gazów cieplarnianych i zasobów w całym sektorze” — zakomunikował El-Khoury. „W listopadzie firma Onsemi, wraz z ponad 60 innymi członkami założycielami, utworzyła Semiconductor Climate Consortium, wykazując zaangażowanie w ramach pierwszej globalnej współpracy firm zajmujących się ekosystemem półprzewodników, skupionej na redukcji emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości”.

    Branże z różnych sektorów są odpowiedzialne za rosnące wpuszczanie dwutlenku węgla do środowiska. Skala tej emisji, znana również jako ślad węglowy, jest coraz większa dla przemysłu produkcji układów półprzewodnikowych. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na szybsze i wydajniejsze platformy sprzętowe, duża ilość energii wytwarzanej z paliw kopalnych przyczynia się do wzrostu zanieczyszczenia. W wyniku globalnego zagrożenia, jakie stwarzają zmiany klimatyczne i ich negatywne skutki, producenci urządzeń półprzewodnikowych, tacy jak Onsemi, dają przykład nie tylko poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych we własnym łańcuchu dostaw, ale także opracowując produkty, które pomogą ich klientom w realizacji tego samo celu.

    Źródło: https://www.eetimes.com/onsemis-efk-fab-purchase-ups-its-sustainability-game/

    Cool? Ranking DIY
    About Author
    ghost666
    Translator, editor
    Offline 
    Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
    ghost666 wrote 11608 posts with rating 9802, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.