Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STK402-090S - potrzebna izolacja końcówki od radiatora?

SuperMutant 21 Lis 2005 12:32 999 4
  • #1 21 Lis 2005 12:32
    SuperMutant
    Poziom 12  

Witam,

POsiadam koncówke mocy STK402-090 S I mam nastepujące pytanie. Czy jest potrzeba izolowania koncówki od radiatora?? i czy koniecznie potrzebna jest pasta tremo przewodząca?

Pozdro

0 4
  • #2 21 Lis 2005 12:48
    Micek64
    Poziom 18  

nigdy jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby izolować metalową ściankę STK od radiatora :) Więc tego sie raczej nie robi
    Co do pasty to jak najbardziej jest wmagana! Należy dokładnie posmarować całą metalową płytkę końcówki, starając się przy tym nie dotykać jej palcami (najlepiej rozzsmarować pastę przy pomocy pędzelka). Gwarancja odprowadzania ciepła gwarantowana:) Pozatym, większość past termoprzewodządzych jest też izolująca, więc masz 2in1 ;)

0
  • #3 21 Lis 2005 18:08
    dymek
    Poziom 27  

szczerze mowiac to nie spotkalem sie z zadnym stk izolowanym ale tez nigdy nie widzialem zeby ktos packal na niego paste w wiekszosci konstrukcji firmowych w ktorych widzialem stk nie bylo pasty termoprzewodzacej temat z reszta byl poruszany na forum i sporo osob jest zdania ze jak nie daje sie przekladki to nie powinno sie dawac pasty a to dlatego ze jest ona jedynie przeszkoda do przejscia ciepla z metalu do metalu wydluza droge a tak przechodzi odrazu na metal ktos chyba nawet to mierzyl zdaje mi sie i sie potwierdzilo
    w kazdym razie ja pastry nie daje i jest oki wiec nie musisz dawac nawet pasty.

0
  • #4 21 Lis 2005 18:28
    Zenek
    Poziom 30  

no to negujesz całą zasadę działania pasty, czyli właśnie pomoc w przekazywaniu ciepła z metalu do metalu..... ;)
    Moim skromnym zdaniem dobra jest tu zasada rodem z chłodzenia procesorów, pasty silikonowe są dobre, gdy powierzchnia układu i radiatora jest bardzo równa. Oczywiście baaardzo cienka warstwa pasty.

0
  • #5 21 Lis 2005 18:53
    dymek
    Poziom 27  

hehe ogolnie to tak neguje dzialanie pasty jezeli nie ma przekladek bo daje wtedy tyle co umarlemu kadzidlo kiedys uzywalem bialej pasty silikonowej i stwierdzilem ze to najgorsze badziewie jakie jest teraz uzywam pasty jakiejs przmyslowej a wlasciwie oleju kupilem kiedys z magazynow jakiej firmy wole nie mowic :) i sprawdza sie swietnie jesli stosuje sie przekladki mikowe

0
  Szukaj w 5mln produktów