Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Immobilaiser w Renault Megane-Scenic 1997r. 1.6 benzyna

RUDZIAK 21 Nov 2005 12:51 11557 5
    RUDZIAK
    Level 11  
    W samochodzie miga cały czas dioda w desce rozdzielczej(od Immo) i samochodu nie można uruchomić.W samochodzie był również alarm połączony z centralnym. Kluczyk jest raczej oryginalny-jest w nim przycisk(jak się nacisnie mrógnie czerwona dioda) a przy samym klyuczyku jest druga dioda. Alarm(cobra0144) już zdemontowałem. Brał + ze stacyjki ale był tylko wpięty(kable nie były przecinane). Po wyjęciu alarmu nadal nie pali i tak jak pisałem mróga diódka w liczniku. Gdzie jest zamontowany immo i w jaki sposób go odłączyć ? Dodam tylko że na podsówitce (obok lusterka wstecznego) rozebrałem to i tam jest tylko malutka płyteczka(wygląda tylko na sterowanie) Samochód ma również założoną instalację gazową i nie pali ani na benz. ani na gazie.
    Henry(k)
    Level 30  
    Immo jest w ECU
    Czyli jak nie masz kodu klucza do awaryjnego uruchomioenia/programowania pilota to tylko serwis zostaje który się podepnie pod ECU i zczyta kod/zaprogramuje pilota.
    Albo wymiana ECU, co jednak kosztuje więcej.
    RUDZIAK
    Level 11  
    a jak się wprowadza ten klucz/programuje pilot jakiś opis, instrukcja?
    wolzak
    Level 11  
    jedz do aso,tam za 50,- sciagna kod do twojego auta, potem bedziewsz wklepywal kod przyciskiem od centrala wew auta, ja tak robie od 3 m-c, mozna za 100,- wywalic z kompa immo lub za 500,- kupic nowy kluczyk zaprogramowany tym kodem,mozesz rowniez sprobowac przyuiczyc od nowa kluczyki poszukaj na forum jest duzo na ten temat.
    pozdrawiam
    wojt
    Tomek 35
    Level 15  
    Klient miał taki problem - po wymianie baterii w pilocie od reno scenic, wystąpiła nie zgodność kodu i nie można było uruchomić samochodu. Drugi pilot był uszkodzony - umoczony i skorodowany. Za podanie 4 cyferek w aso klient zapłacił 90 pln. Miał jeszcze pojechać samochodem aby zsynchronizowali pilot z odbiornikiem za jedyne 150 pln. Czy wymiana baterii w pilotach od reno zawsze tak się kończy ? Czy należy uważać aby nie nacisnąć switcha w pilocie jak jest wyjęta bateria ? Czy jest określony czas na wymianę baterii ? Jeśli pilot straci zgodność kodową ,czy można ją zainicjować bez pomocy aso ?