Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers EUROSTAR - usterka, kod błędu EA

21 Lis 2005 12:53 19137 10
  • Poziom 2  
    Witam

Potrzebuje rady, posiadam aktualnie kociol gazowy Junkersa EUROSTAR ZWE 24-3 MFK 23 pracuje aktualnie w trybie ECO, piecyk regularnie po jednym cyklu , przechodzi w tryb usterki , mryga czerwony trujkat i wyswietlacz pokazuje kod bledu EA , niemoglem nigdzie w sieci znalesc wyjasnienia dla tego bledu. Postepujac jak w instrukji kotra sciagnolem ze strony producenta, przytrzymuje ów mrygajacy przycis, piecyk wraca do siebie ale tylko na kilkanascie minut., po czym sytuacja sie powtarza.

Dzieki z gory za wszelkie sugestie.
  • Poziom 33  
    Pytanie, czy to nowy kocioł?Czy już pracował i się uszkodził?
  • Poziom 2  
    Kociol juz pracowal. Nie jestem pewien ile on ma, poniewaz jestem nowym lokatorem mieszkania w ktorym sie on znajduje, ale mysle ze ok 2 lata. Przez pierwsze dwa tygodnie mojego mieszkania pracowal prawidlowo, od kilku dni caly czas sie sam wyłącza.
  • Poziom 33  
    Myslę, że należy go wyczyścić, głównie palnik i elektrody przy palniku.Należy sprawdzić komin i nawiew, sprawdzić pompę.Nie dotykaj zespołu gazowego daj znać czy jest poprawa.
  • Poziom 2  
    Dziki zaobacze co bede w stanie zrobic. Dzieki za informacje. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam.Proszę o pomoc mam problem z ogrzewaniem ,na piecu jest nastawione grzanie na 4 a na grzejnikach na 5 i grzejniki sa nie dość że mało gorące to jeszcze dół grzejników ( 3 pomieszczenia ) jest chłodny.Proszę o pomoc i ewentualne porady jak można temu zaradzic .Piec ma 9 lat ogólna konserwacja wykonywana przez serwisanta.Stan bdb.
  • Poziom 9  
    W ciągu dnia 20 st. a w nocy spada do 18.Obiło mi sie o uszy że podobno można coś przy grzejnikach odkręcić żeby była większa przepustowość obiegu wody i gdzie to można odkręcić jeżeli może coś być takiego do wykonania i jeszcze cos słyszałem że można na pompie cos podkręcić.

• Moderator na urlopie...
    Zatem jeżeli Ci zimno, ale temperatury na to nie wskazują, zmień ustawienia na regulatorze pokojowym.
    Tylko nie przesadzaj. Podnieś góra 1 do 2 stopni C. Jednak musisz się liczyć ze zwiększonymi rachunkami za gaz.
  • Poziom 9  
    podniesienie na pokretle nic nie dalo dalej chlodne na dole grzejniki
    a co z tym popuszczeniem sruby na grzejniku i na pompie

• Moderator na urlopie...
    Wszystkie głowice termostatyczne ustaw na 3 do 4. Tylko na tym, gdzie jest zamontowany regulator pokojowy zostaw na max.
    Jeżeli grzejniki są ciepłe u góry, a chłodne na dole, a w domu jest ciepło, to masz je przewymiarowane. Zrobi się zimniej na zewnątrz, to zaczną być ciepłe całe.