Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aiva nie czyta żadnych CD?

weekend 09 Kwi 2003 08:13 1234 4
  • #1 09 Kwi 2003 08:13
    weekend
    Poziom 10  

Witam szanownych kolegów grzebiących się poniekąd w elektronice.
    Widziałem bardzo mądre :cry: wypowiedzi na tema wież Aiva i przeskakujących utworów. A macie może jakieś zdanie na temat wież AIVA, które wogóle nie odtwarzają CD poprostu nic nie znajdują.
    Na początku objaw był taki, iż nie chciała czytać płyt wypalanych i tych które mają 700 MB ale orginalne tłoczone czytała obecnie nic nie czyta pomimo wyczyszczonego oczka lasera :idea: :?:

Jak ktoś ma jakiś pomysł co zrobić z tym fantem poza wymianą lasera?? - zależy ile taki kosztuje to prosze o małego HELPA.
    Pozatym jak sprawdzić, żę laser jest napewno do bani!!
    Pozdrawiam Weekend

0 4
  • #2 09 Kwi 2003 09:07
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeżeli po wyczyszczeniu soczewki jej powierzchnia jest błyszcząca to należy sprawdzić podczas procedury startowej(bez płyty) czy laser świeci. W tym celu należy pomieszczenie zaciemnić i patrząc pod kątem(nigdy wprost) na soczewkę, zaobserwować czy jest widoczna mała plamka czerwonego światła (nie w każdym przypadku jest to mozliwe). Jeżeli jej nie ma to laser jest uszkodzony, jeżeli jest to oznacza, że zmniejszyła się emisja diody laserowej na skutek długiej eksploatacji. W obu przypadkach czytnik laserowy kwalifikuje się do wymiany. Jeżeli laser jeszcze świeci to można probować zwiększyć nieznacznie prąd diody laserowej ale będzie to efekt krótkotrwały, a przy okazji można go całkiem uszkodzić.
    Koszt nowego czytnika laserowego zależy od zastosowanego typu. Należy go odszukać na korpusie. Jeżeli nie znajdziesz symbolu to podaj model tej wieży.

0
  • #3 09 Kwi 2003 13:19
    tofil
    Poziom 20  

MOZNA ZMIERZYC RF0(taki punkt pomiarowy na elektronice cd,pomiar oscyloskopem)

0
  • #4 10 Kwi 2003 11:43
    Piotr B
    Poziom 13  

wyczyść soczewkę i spróbuj delikatnie dżwignąć prąd lasera pr na laserze(delikatnie w prawo lub w lewo)
    Pietia

0
  • #5 18 Kwi 2003 16:58
    Yond
    Poziom 10  

Ja mam swoja wieżę Aiwa juz ponad 4 lata i jeszcze nie było płytki której by nie przeczytała !!!!! JESTEM Z NIEJ BARDZO ZADOWOLONY !!!!!

0
  Szukaj w 5mln produktów