Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Voltcraft ls 50

darwaz 21 Nov 2005 16:24 960 3
    darwaz
    Level 10  
    Czy miał ktos doczynienia ze stacją lutowniczą VOLTCRAFT LS 50.
    chciałem się dowiedziec czy to jest coś warte?Czy może nie ma co kupowac takiej stacji.Wiem że taki temat juz widniał na elektrodzie.Było to dawno i mało było odpowiedzi więc czekam na nowe opinie.
    SQ7FJA
    Level 14  
    Witam

Posiadam tą stację lutowniczą około 6-7 lat. Do tej pory jestem zadowolony z niej. Posiada 3 pamięci temperatur dostępne pod 3-ma przyciskami, do tego przyciski góra, dół. Moc 48W regulowana płynnie w zależności od potrzeby (im więcej brakuje do zaprogramowanej temp. tym większa. Jeśli ją osiągnie to maleje do 1/3 lub 1/4 mocy grzałki). Moc wskazywana jest w postaci słupka na LCD . Temperatuta 150-450C. Oczywiście wszystko wyświetlane na dużym czytelnym wyświetlaczu LCD. Groty łatwo dostępne w sklepie, posiadam osobiście 2 szt. jeden zwykły drugi ostrzejszy do SMD.
    Jeśli masz jeszcze pytania to śmiało

Pozdrawiam
    darwaz
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedź.Czy po długiej pracy nagrzewa sie rączka?Czy jest dobrze odizolowana?
    SQ7FJA
    Level 14  
    Witam

Z tym raczej nie miałem kłopotu. Na wszelki wypadek można trzymać dłoń 1cm przed końcem rączki. Ale jednak przez kilka lat użytkowania nie miałem jakiś przykrych przypadków.

Pozdrawiam
    Damian