Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MODEM SIECIOWY NA USB I KARTA SIECIOWA PROBLEM!!!!!!!!HELP!

kiniox 09 Apr 2003 10:15 2553 11
    kiniox
    Level 10  
    MAM modem sieciowy z toya podlaczony przez USB w otoczeniu sieciowym wykrywa sie i konfiguruje - net chodzi, kiedy instaluje karte sieciowa wszystko pada i karta i net . Sama karta chodzi gdy w Panelu sterowania w systenie wylacze obsluge modemu i na odwrut gdy wylaczam karte sieciowa dziala to USB z modemem. Jednak razem niewspołpracuja. Gdy jest ustawiony protokul TCP/Ip dla modemu a IPX dla karty karta chodzi. WYGLADA NA TO ZE GUBIA SIE MIEDZY SOBA PROTOKOLY TCP/IP Zastanawiam sie czy problem moze wynikac z tego ze karta sieciowa i USB pod ktore jest podlaczony modem maja to samo przerwanie jednak gdy chcialem je w biosie zmienic nieudalo sie ustawilem przerwanie dla karty sieciowej a bios itak tego nieuwzglednil . A moze przerwanie niema tu znaczenia. PROSZE O POMOC . WSZYSTKIE UWAGI MILE WIDZIANE BO JUZ NIEWIEM CO ROBIC :( :( :(
    marek_haj
    Level 13  
    Witam
    o ile mam w tym jakie jakie doswiadczenie (czasem udaje mi sie cos i naprawic) to sprawe potrafi rozwiazac zmiana kart sieciowej. Dziwne ale jednak. Napisz jeszcze co masz za system, karte sieciowa, moge sie rozejrzec za opisem ew. konfilktow na sieci.
    Pozdrawiam
    Marek
    Platon
    Level 42  
    Z przerwaniem masz rację, najpier weliminowac to co sie da, a potem szukac bledow z Archiwum X.
    Masz wyłączony kontroler USB? Sprobuj z włączonym (APCI things).
    Jak ustawiales przerwanie w BIOS'ei?
    W sekcji Plug & Play? A samo PnP i ACPI(to w power mamgament) wyłączyłes? Jesczcze ustaw "Reset cmos data" na Enabled.
    Wylacz zbedne porty COM i LPT.
    kiniox
    Level 10  
    OKI POSTARAM SIE TAK ZROBIC I DAM ZNAC CO I JAK JELI SIE POPRAWI TYLKO TO MOZE TROCHE POTRWAC BO KOMPUTER JEST U MOJEJ KUMPELI WIELKIE DZIEKI ZA POMOC
    Luti
    Level 12  
    Wymiana karty sieciowej powinna pomóc...
    marek_haj
    Level 13  
    mi sie tez tak wydaje, niektore karty sieciowe wyraznie odmawiaja wspolpracy z modemami na USB. Sam mam taki w domu, chcialem pracowac na karcie 3COMa ale mialem identyczny problem. Wymienilem karte na Intela i chodzi teraz bez problemu i bez zadnych zabaw w przerwania czy cokolwiek. Moze cos byc niedograne z hardwarem pomiedzy producentami. W kocnu sie omawiali tych spraw miedzy soba zapewne.
    Pozdrofka
    MArek
    kiniox
    Level 10  
    DOBRA WYMIENIE KARTE I SPRAWDZE MOZE W WEEKEND DAM ZNAC PO NIEDZIELI CZY POMOGLO
    DWAserwis
    Level 29  
    Możeś popróbować wsadzić sieciówke w inne słoty PCI - może być konflikt z IRQ
    kiniox
    Level 10  
    No wiec jest tak z laptopa na ktorym mam sieciowke moge poscic pinga ma kompa gdzie jest modem i sieciowka ale na tym "serwerze" na ktorym mam modem i sieciowke gdy poszczam pinga laptopowi to go niewidzi hmmmm dziwna sprawa czy mozna jakos zmusic windows zeby wybieral z ktorej karty puszcza pinga gdy mam dwa TCP/ip zainstalowane w otoczeniu sieciowym. Bo mi sie wydaje ze to wina windowsa ze sie gubi jak sa dwa TCP/ip i niewie z ktorego kozystac bo skoro laptop widzi kompa z dwoma TCP/ip a ten komp niewidzi laptopa to chyba wina lezy wlasnie w TCP/ip POMOCY POMOCY POMOCY KAZDY POST SIE LICZY MOZE POMOZE
    elektryk
    Level 42  
    Za wybór sieciówki odpowiada proces zwany routingiem, jeśli są wpisane nie kolidujące adresy dwóch sieci na dwóch różnych kartach sieciowych to powinno być ok. Sprawdź adresy IP/maski, albo lepiej podaj na forum.
    kiniox
    Level 10  
    ip na jednej karcie 193.1.1.1 maska 255.255.255.0
    drugiej 193.1.1.2 maska 255.255.255.0

a na laptopie z jedna sieciowka
    193.1.1.3 a maska 255.255.255.0
    elektryk
    Level 42  
    Tak napewno nie zadziałają.
    Albo musisz przestawić tablice routingu żeby na hosta 193.1.1.3 kierowały przez sieciówke 193.1.1.2 (mało praktyczne ale zadziała) [poleceniem route]
    Albo zmienić adres IP drugiej sieciówki i sieciówki w notebooku na
    193.1.2.X (przy tej samej masce)